UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Прогноз економіки України на 2022 рік

В уряді очікують, що у 2022 році зростання становитиме близько 3,8%. Прогнозований рівень інфляції –6,2%. Про це повідомлялося під час презентації бюджету на найближчий час. У планах на вказаний час заклали і значення, яких досягнуто курсу американської валюти. В обов’язковому порядку враховуються цілі політики у середньостроковій перспективі, у тому числі коли складаються прогнози експертів про майбутнє України.

Базові сценарії економіки України

Держава наголосила на наступних напрямках:

  1. Розробка програм, що сприяють залученню цільових інвестицій у великій кількості.
  2. Створення структури ВВП, у якому промисловість отримає більшу частку.
  3. Збільшення частки середньо-, високотехнологічної продукції.
  4. Створення стимулів експорту товарів промислового сектора.
  5. Додаткові стимули, щоб у виробництво теж вливали гроші, і таке інше.

Підприємці та експерти разом з іншими суб’єктами економічної діяльності вважають, що при формуванні будь-яких програм важливо враховувати пріоритет економічного зростання. Важливою є можливість реалізувати реформи в будь-яких напрямках політики, включаючи грошово-кредитну, податкову та промислову, інші сфери. Є прямий зв’язок між зазначеними вище факторами та формуванням макроекономічних показників.

Що щодо ВВП України?

У другому кварталі 2021 року вже помітно прискорення ВВП цієї країни на 5,4%. Це пов’язано з кількома основними факторами:

  1. Майбутній час із оптимістичними прогнозами.
  2. Пом’якшення карантину.
  3. Здатність підприємств поступово відновлюватись.

Мінімальне зростання для української економіки становить на рівні 3,1%.

Але не обійдеться без збільшення інфляції. І виникне певна різниця між зростанням реального та номінального ВВП. Планується, що у 2022 р. становитиме близько 4,3%. Це впливає на загальний прогноз економіки України на 2022 рік.

Що ще може чекати на Україну?

З усіх чинників найбільше впливають низька база порівняння разом із поліпшенням врожаю. Важливо і те, що кількісне пом’якшення, що стимулює, згортається. Майбутнє України прогнози експертів від цього теж відштовхуються.

Для цього року актуальним є збільшення інфляції до 10%. Наступного року збільшення цифри сповільниться. Але ймовірність рівня 5% є досить невеликою.

У середньому йдеться про хороший стан доходів бюджету, у тому числі через “інфляційний податок”. Не виникне проблем із перевищенням початкового плану. Фактичний дефіцит зменшиться, хоча сама система фінансування зіткнеться з деякими проблемами.

Наближення поточного рахунку до нуля пов’язане зі збільшенням цін на головний товар, який випускає Україна. Але згортання програм з кількісного пом’якшення призведе до того, що до 2022 дефіцит розшириться.

Часткове збереження курсу гривні можливо. Але згортання монетарних інструментів, які були стимулами, може призвести до незначного девальваційного тиску, який пройде одночасно з іншими подіями. Представники Центрального Банку максимально знижують та уповільнюють інфляцію, тому різкого коливання за показниками чекати не доводиться. Там же іноді говорять про те, що чекає на економіку України у 2022 році.

У Кабінеті Міністрів назвали кілька пріоритетних сфер у плані фінансування:

  1. Цифровізація.
  2. Розвиток інфраструктури.
  3. Посилення безпеки, обороноздатності держави.
  4. Освіта.
  5. Охорона здоров’я.

Заробітні плати медпрацівників підвищуватимуть мінімум у 1,6 раза. Розмір стипендій студентів також планується збільшити. Ветерани АТО будуть на 100% забезпечені власним житлом, навіть якщо вони ще перебувають у черзі.

Додатковий бюджет виділяється на організацію перепису населення.

Вирішують питання і про інші соціальні виплати, включаючи допомогу на дітей. Витрати загального фонду проекту державного бюджету мають збільшитись практично у всіх сферах. Державні соціальні стандарти не стали винятком.

Варто зважати і на зміцнення національної валюти, що пов’язано зі сприятливим інформаційним фоном. Умови зовнішньої торгівлі також складаються успішно.

Національний банк став реалізовувати жорсткішу монетарну політику. Вона також вплинула на прогнози економістів для України.

Втрати економіки зменшуються і рахунок зростання у напрямі, як будівництво. Хоча нині воно навряд чи суттєво вплине на економіку. Дані Держстату це підтверджують. Варто враховувати підвищення собівартості виробництва, що пов’язані з ремонтом звичайних доріг.

Прогноз експертів про майбутнє України.

Більшість прогнозів з економіки позитивні, але багато залежить від того, як розвивається ситуація найближчим часом. Особливо це стосується пандемії, хоча треба враховувати деякі інші економічні чинники. Фахівці кажуть, що навіть за відсутності нових обмежень потрібно мінімум два роки, щоб відновити деякі сектори виробництва та економіки. На додаткову увагу заслуговує безробіття, яке реально відзначається на території держави.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.