UKRjizn.com
Image default
ПрогнозФінанси

Прогноз курсу долара на 2020 рік в Україні

Гроші-це інструмент досягнення людських устремлінь. Вони завжди мають свою ціну або, іншими словами, курс. Яким він буде, можна припустити, знаючи фактори його формують. В першу чергу курс валюти залежить від попиту і пропозицій на ринку.

Багато наших співвітчизників зберігають грошові накопичення у валюті. Тому прогноз долара на 2020 рік в Україні хвилююча тема для багатьох людей. Точного передбачення ніхто не може зробити. Такий методи не існує в природі. Але безліч експертів в даній сфері висловлюють свої припущення, грунтуючись на глибокому економічному аналізі ситуації.

доллар 2020

Прогноз курсу долара на 2020 рік в Україні

За словами експертів, курс долара на 2020 рік в Україні багато в чому залежатиме від ситуації на зовнішньому фінансовому ринку, співпраці України з МВФ і від ефективності роботи нового уряду.
Експерти Міжнародного валютного фонду вважають, що рівень інфляції в Україні найближчим часом впаде. Вони вважають, що кінця 2020 року він дорівнюватиме 5%. Також МВФ опублікував свої припущення про те, якими будуть курси валют в Україні на період з 2020 по 2024 рік. У них фігурують такі цифри:

  • у 2020 році-Долар 28,7;
  • у 2021 році-Долар 30,6;
  • в 2022 році – долар 31;
  • у 2023 році-Долар 31,5;
  • у 2024 році – долар 32.

Прогноз курсу долара на 2020 рік в Україні від Міністерства розвитку економіки і торгівлі виглядають приблизно так само, як і прогнози МВФ. За припущеннями цього міністерства цифри майже збігаються з тими, що надав МВФ. Даний прогноз був підготовлений відомством МЕРТ на три роки. Цифри такі:

  • у 2020 році – долар 29;
  • у 2021 році – долар 30;
  • в 2022 році – долар 31.

Існує безліч факторів, що впливають на зміну курсу іноземних валют. Курс долара в Україні давно втратив свою стабільність.

Фактори, що впливають на курс

Хвилювання українців щодо курсу валют мають вагомі причини. Адже всі знають, що вартість долара давно є певним показником стану економіки нашої країни, а отже, певною мірою визначає якість життя українців. Існує багато факторів, що впливають на визначення курсу долара. Ми розглянемо основні.

Імпорт України на сьогоднішній день значно перевищує експорт. Це говорить про те, що валюта спливає з країни. Відтік валюти не може позитивно позначатися на економіці. У тому випадку, якщо уряд зможе врегулювати цю ситуацію, гривня зміцниться, а курс долара стабілізується.

Причин скорочення експорту кілька, і вони всім відомі. Зростання імпорту пов’язане безпосередньо з угодою про асоціацію з ЄС. У свою чергу, Україна отримала від Європи систему преференцій, що розслабило українського виробника. До того ж угода з ЄС обнулив мито на ввезення і продаж європейських товарів, відкривши їм наш ринок для торгівлі.

Виплата державного боргу теж відіграє свою негативну роль в економіці країни. Ці величезні суми доларів держава закуповує на світовому валютному ринку. Великий попит на валюту породжує підвищення ціни. Зовнішні вливання і інвестиції в економіку країни призводять до її зміцнення і зростання, разом з цим повинна зміцнюватися гривня. Але цього не відбувається, якщо вона і зміцнюється, то ненадовго.

Політичні кризи, невизначеність, геополітичні конфлікти, економічна нестабільність теж мають своє непряме негативний вплив на формування курсу валют. Високий показник інфляції в країні є одним з важливих факторів для визначення курсу. Такі характеристики не можуть бути сприятливими для іноземних партнерів та інвесторів. Партнери не стануть вкладати гроші в економіку країни, в якій в будь-який момент може бути дефолт. Ну і нарешті, всім відомо, що валютні спекуляції теж можуть зробити свій ефект, який, як правило, має короткочасний характер.

Прогнози економістів та аналітиків

Складна економічна ситуація в Україні змушує уряд приймати важливі рішення, іноді вони не популярні, ці дії зрозумілі, робиться це для зміцнення гривні. Багато аналітиків негативно висловлюються з приводу тимчасового зміцнення національної валюти в країні. Простих людей хвилює тільки одне, коли впаде долар в Україні.

За найоптимістичнішими прогнозами економістів не варто очікувати в найближчому часі стабільного зміцнення гривні. Але якщо відбудеться ряд позитивно впливають подій, то, можливо, ситуація зміниться в кращу сторону. Для того щоб курс долара 2020 в Україні стабілізувався, а гривня зміцнилася, потрібен великий приплив іноземних інвестицій, відновлення і розвиток торговельних відносин з країнами СНД, а також домовленості з МВФ про реструктуризацію боргів та економічної підтримки України.

У тому випадку якщо уряд зможе збільшити експорт і знайти правильні рішення в питаннях реструктуризації боргів і фінансової допомоги від європейських партнерів, то курс долара буде в коридорі від 28 до 30 гривень за долар. Така розв’язка подій вимагає професіоналізму і комплексних рішень. Потрібна стабільність на сировинних ринках, ціни на метали повинні, як мінімум, залишатися колишньою позначці.

Інакше, обстановка на зовнішньому ринку буде залишатися несприятливою. Це означає, що підтримки іноземних партнерів не буде. Надалі все це призведе до девальвації гривні і істотного підвищення курсу долара до позначки 37. Безумовно, уряд може зробити ряд штучних заходів, для обмеження операцій у валюті, що в свою чергу може стати причиною зростання тіньової торгівлі. При такому розвороті подій, на чорному ринку валюта може досягти ціни 40 гривень за 1 долар.

Спираючись на прогнози професіоналів, необхідно відзначити, що при правильному підході до цього питання, прогнози МВФ виглядають цілком реалістично. Це означає, що уряд обрав вірний курс.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.