UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Прогноз курсу долара на 2022 рік в Україні

Курс долара і гривні щодня хвилює багатьох українців, від цього залежить не тільки Загальна економіка в країні, а й рівень життя кожного громадянина. Тому, питання як коливатиметься курс долара в 2022 році і можливо невеликий показник девальвації матиме позитивний вплив на українську економіку стоїть дуже гостро.

До кінця 2021 року прогноз долара на 2022 рік в Україні дають багато експертів і економісти, серед них є і песимістичний і оптимістичний сценарії, але не можна не брати до уваги, що економіка країни знаходиться на підйомі.

Прогноз курсу долара на 2022 рік в Україні

Держбюджет і прогноз на 2022 рік

Ще четь більше місяця і 2021 рік підійде до кінця, і влада активно займається підготовкою держбюджету, заходів для стабілізації економіки в країні. Адже кожна подія соціального та економічного життя в Україні не може не відбитися на валютному ринку.

При розрахунку бюджету обов’язково береться до уваги спрогнозований курс долара в Україні – за даними аналітиків на 2022 рік – 28-29,1 гривня. На коливання курсу можуть впливати кілька факторів, наприклад, мінімум і максимум врожаю зернових в сезон, зростання цін на паливо і багато іншого.

На 2022 рік прогнозують зміцнення гривні, що цілком зрозуміло створенням сприятливого інформаційного поля. Керівництво Нацбанку залишається незмінним, знижується паніка і поширення короновірусної інфекції. Також поки немає “повних” локдаунів, що впливає сприятливо на стабілізацію нацвалюти і знижує девальваційний тиск.

Фактори зміцнення гривні

Через невеликі, але постійні вливання американських грошей в казну країни курс української валюти стабілізується. Це сприятливий “грунт” для глобального експорту вітчизняних товарів.

Також урядом розроблена наступна тактика, що забезпечує хорошу підтримку нацвалюті:

  1. Урожай експортується за високими цінами.
  2. Закривається (максимально можливо) питання про виплату зовнішніх боргів країни.
  3. Створюється строгий графік виплат за зовнішніми кредитами.
  4. Формуються достатні резерви НБУ, що забезпечують запас міцності економіки в країні.
Курс долара в Україні

Ці дії забезпечать стабільність на валютному ринку в Україні.

Цікаво! Незважаючи на високу інфляцію в країні, економісти рекомендують тримати накопичення в національних грошах.

На український експорт постійно підвищуються “цифри на ціннику”, завдяки:

  1. Стабілізації ситуації на світовому арені.
  2. Китай нарощує рівень виробничих запасів.
  3. Підвищення мит на вивезення зернової продукції.
  4. Зростання розробки металургійної продукції.

Крім того, в минулому році істотно підвищився показник «валютних вливань», що забезпечується експортом IT продукції (зростання до 4,3 млрд доларів).

Прогноз курсу долара на 2022 рік в Україні регламентує, що в останні місяці минулого року гривня дуже зміцнилася за рахунок активного продажу валюти експортерами. До кінця аграрного сезону учасники внутрішнього ринку намагаються продати валюту для підготовки грунту, перевірки виробничої техніки і т. д.

Велику роль зіграли чергові транші від ЄС і МВФ, на загальну суму понад 3 млрд доларів. На курсі долара відбивається додаткове фінансування від процентних ставок за внутрішніми облігаціями позики.

Важливо! Послабити позиції національної валюти України можуть імпортери енергоресурсів, якщо на світовому ринку зростуть ціни.

Великою часткою ймовірності Україна в 2022 році буде забезпечена внутрішніми дотаціями:

  1. Угода з Міжнародним Валютним Фондом буде продовжена на пів року або рік – це один з інструментів стабілізації внутрішнього ринку.
  2. Отримання додаткового фінансування від ЄС у розмірі 700 мільйонів доларів.
Прогноз курсу долара Україна

Прогнози експертів на майбутнє

У 2021 році владою було зроблено все можливе, щоб посилити позиції гривні, всупереч «прогнозам» скептиків. Нацбанк пояснює падіння долара зростанням великих надходжень Валюти. Незважаючи на те, як буде протікати 2022 рік, економісти не передбачають різких коливань валютного курсу.

Середній курс долара 2022 в Україні буде варіюватися від 26,5 до 27,5 Гривень, у вересні-жовтні можлива невелика девальвація від 27,5 до 28,5 гривень.

Підприємці середнього та малого бізнесу в Україні планують, що в 2022 році курс долара складе не більше 28,5 гривень. За результатами опитування багато українців відзначають підвищення обсягів товарів і послуг. Багато в чому змінився прогноз на розвиток власних підприємств в Україні в кращу сторону. Це сприятливо впливає на зміцнення і стабілізацію курсу долара, незалежно від посилення інфляційних очікувань.

Чим більше наближається 2022 рік, тим більше прогнозів будують індивідуальні підприємці, бізнесмени, частка підприємств, які вважають, що обмінний курс зміцниться на позначці 26-28 стала підвищуватися з 25% до 35%. Також згідно з опитуванням багато бізнесменів планують зростання обсягів реалізації продукції на внутрішньому і зовнішньому ринку. Кінець 2021 року проходить в більш оптимістичній обстановці у всіх секторах економіки.

Щоб не спостерігати наслідки того, коли впаде долар в Україні і не ввергати країну, громадян у більший економічний хаос уряд заклав у держбюджет на 2022 рік максимальний показник 28,6-28,7- 29 гривень за долар. Підприємства при складанні фінансових планів і бізнес стратегій закладали курс 28 гривень за долар.

Багато хто планує свої фінансові інвестиції, розвиток бізнесу або старт-апу на основі прогнозів курсу долара. Щорічно відбуватимуться стандартні сезонні коливання, пов’язані не тільки з українською, а й з глобальною економікою.

Цікаво! За словами досвідчених аналітиків найбільш міцний курс буде спостерігатися навесні 2022 року.

Але, в кінці весни з початком літа експерти передбачають деяку військову ескалацію політичних конфліктів в країні, що спричинить за собою зростання дотацій від європейських партнерів і спонсорів. Для тих, хто цікавиться питанням скупки долара, як власної інвестиції аналітики стверджують, що до початку весни 2022 року – це гарний час.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.