UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Прогноз курсу долара на 2022 рікl

Зараз експерти дають різний прогноз курсу долара на 2022 рік. Одні стверджують, що зростання цін на нафту допоможе зміцнитися російському рублю. Інші впевнені, що геополітичні розборки можуть все перевернути.

За оцінками фахівців, курс долара очікується в межах 65-80 рублів. Давайте дізнаємося, які ситуації в світі і країні можуть вплинути на подорожчання або падіння американської валюти.

Прогноз курсу долара

Думку експертів про нафтовому ринку

Експерти називають ціни на нафту в 2022 році ключовим фактором, що впливає на вартість долара. У 20 році, незважаючи на обвал чорного золота через зрив переговорів про скорочення видобутку країнами ОПЕК+, ціна нормалізувалася завдяки новим угодам і виходу економіки з кризи. Ось, що кажуть фахівці.

Прогноз від в.Тихомирова — головного економіста BCS Global Markets

Експерт спрогнозував середньорічний курс долара 67 рублів. Цю цифру він пояснив підвищенням попиту на нафту, завдяки чому середньорічна ціна марки Brent підніметься до 50 доларів за барель.

У першій половині року, очікується Нафта 45 доларів. Протягом другої половини, Нафта поступово підніметься до 55 доларів. На його думку, підвищення вартості чорного золота є головним фактором для підтримки рубля.

Також він прогнозує завершення епідеміологічної ситуації в світі до середини 2022 року, що позитивно позначиться на економічній активності. В результаті, підніметься попит на нафту.

Думка С. Дроздова-аналітика інвестиційного холдингу “Фінам”

Дроздов дотримується схожої думки і називає вартість нафти ключовим фактором, що впливає на курс рубля. Він зазначив, що друга хвиля пандемії істотно не вплинула на попит енергоносіїв.

Курс долара по кварталам

Світові лідери США, Китай і Європа відмовляються від повторного локдауну, завдяки чому барель нафти може підвищитися до 60 доларів в 2022 році. Це дозволить російській валюті зміцнитися на рівні 65 – 68 рублів за долар.

Що говорить Е. Сусін-директор центру розробки стратегій Газпромбанку?

Експерт дотримується більш песимістичного прогнозу. На його думку, в 2022 році одиниця американської валюти буде коштувати 70 – 75 рублів.

Глава Центру пояснив, що не бачить значного потенціалу в зростанні вартості нафти. Він вважає, що чорне золото буде знаходитися в районі 45 доларів за барель. Також він зазначив, що Центробанк не буде здійснювати валютні інвестиції для зміцнення рубля.

В кінці 20 року, фінансова організація розпродала валюту після продажу Ощадбанку, що спричинило за собою збільшення тиску на курс.

Зміцнення рубля за рахунок інфляції американської валюти

В.Тихомиров вважає, що світова економіка занадто «накачана» швидко продаваними активами, тому в 2020 році інфляція не росла через слабкий попит.

Якщо економіка почне відновлюватися в 2022 році, то надлишкова ліквідність відіб’ється підвищенням цін. Зростання інфляції сприяє здешевленню долара. За цим піде підвищення цін на ресурси і російську валюту.

Як вплине геополітика на курс долара?

  • Головний економіст BCS Global Markets Тихомиров вважає, що геополітика є найважливішим фактором ризику російської валюти. На його думку, ускладнення відносин з Америкою і Європою може відбитися введенням нових обмежень, що може спровокувати падіння рубля на 7 відсотків і більше.
  • Аналітик “Фрідом Фінанс” є.Миронюк теж упевнений, що нові економічні санкції можуть відбитися на зростанні облігацій федеральної позики в межах 1 відсотка, що спричинить підвищення курсу долара на 7 рублів. Зарубіжні санкціонери попереджають Росію про це, але уряд не сприймає всерйоз їхні аргументи.
  • Єгор Сусін вважає головними ризиками для падіння національної валюти-зниження вартості нафти і економічна криза. Що стосується геополітики, він відзначив міждержавну конкуренцію. Використані ресурси для підтримки економіки під час пандемії вказують, що більшість країн вже не зможуть застосовувати грошово-кредитну політику.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.