UKRjizn.com
Image default
Відпочинок

Програма Олімпійських ігор 2020 року

Історія сучасних Олімпіад бере початок в 1896 році, коли барон П’єр де Кубертен оголосив про бажання відродити античні змагання.

З тих пір Ігри проводяться кожні чотири роки і викликають величезний інтерес, як з боку спортсменів, так і глядачів. Для кожної людини олімпійська медаль є метою всієї кар’єри. Олімпійські ігри в 2020 році стануть тридцять другими на черзі.

Ємблема змагань в Токіо

Боротьба за право проведення

Відкриті заявки на право провести змагання Міжнародний Олімпійський Комітет приймав до осені 2011 року. У травні наступного року було визначено три головних претенденти:

 • Мадрид (третя спроба поспіль). Для Іспанії це був другий шанс прийняти змагання. У 1992 році Барселона стала столицею світового спорту.
 • Стамбул (п’ятий раз). Турецьким містам ніколи не випадала честь приймати Олімпіаду.
 • Токіо (друга спроба). Вже один раз головний літній старт чотириріччя діставався Японії. 18-а Олімпіада пройшла в Токіо 56 років тому.

В результаті двораундової боротьби обрано місто, де пройдуть зустрічі спортсменів. Токіо з перевагою в 24 голоси вирвав перемогу у міста з Босфорської протоки Стамбула. Голосування проходило в столиці Аргентини 7 вересня 2013 року під час 125-ї сесії олімпійського комітету.

Підготовка. Будівництво об’єктів

Коли ще тільки японська столиця висувала свою кандидатуру, резолюція нижньої палати парламенту країни підтримала цю ініціативу. Таким чином, Олімпіада 2020 в Токіо повинна стати демонстрацією унікального розвитку країни висхідного сонця, дбайливого ставлення до екології.

Основну частину Токіо формують 23 спеціальних райони. Саме тут будуть побудовані головні олімпійські спортивні об’єкти. Концепція токійських ігор в Японії має на увазі проведення змагань з мінімальною потребою в переміщеннях.

Більшість об’єктів майбутньої Олімпіади розділені на дві зони. Найменування території «Зона Спадщини» пов’язано з тим, що практично всі споруди залишилися з часів попередніх змагань 1964 року. Тут розташувалися токійський палац спорту та національний стадіон Еегі. На цих та інших комплексах пройдуть конкурсні змагання з дисциплін:

 • Легкоатлетичні дисципліни;
 • Футбольні ігри;
 • Гандбольні зустрічі;
 • Карате;
 • Поєдинки з боксу;
 • Заїзди по верховій їзді;
 • Змагання з велоспорту.

Недалеко від парку Мейдзі в центрі міста зводиться новий Національний стадіон. Будівництво стартувало в 2014 році.

Стадіон в Токіо 2020

Дизайн вітчизняного архітектора Кенго Кума, який переміг у повторному тендері, дозволяє поєднати стадіон з навколишньою природою. Тисячі рослин розмістяться на численних шарах карнизів з дерева на будівлі.

Вартість проекту становить 1,5 мільярда доларів. Для порівняння проект, спочатку перемогла британки Захі Хадід, коштував три мільярди. Зрештою, дорожнеча і деякі претензії з боку японських архітекторів змусили організаторів відмовитися від послуг Хадід.

Деякі змагання пройдуть в інших містах Японії: Саппоро, Йокогама, Мияга.

Спортивні будови в» зоні Токійської затоки ” продовжують будуватися. В основному тут пройдуть змагання з водних видів спорту. На острові Харумі, який розташований в цій же зоні, піднесеться Олімпійське село.

Цікава доля Олімпійського села. Японці, які дорожать кожним сантиметром своєї землі, зроблять з села житловий комплекс з сучасними технологіями.

Емблема і талісман

Офіційний логотип Олімпіади 2020 являє собою кільце біло-синього кольору з візерунком в стилі «шахівниці». Подібний візерунок був популярний в Японії в епоху Едо, коли країною керував клан Токугава (1603-1868).

Вперше в історії олімпійського руху талісман був обраний школярами. З 2042 первинних претендентів переможцем виявився звір, зовні нагадує кота. Олімпійський кіт отримав ім’я «Мирайтова». Японською мовою це прізвисько складається двох слів: Мірай (майбутнє) і това (вічність). Талісман виконаний в тій же колірній гамі і дизайні, що і емблема змагань. Мирайтова є спортивним і чесним звірятком. Він наділений здатністю до телепортації, переміщення в часі і просторі.

Талісмани Олімпійских ігр

Церемонія відкриття

Візитною карткою будь-якої Олімпіади вважається церемонія відкриття. Захід призначено на 24 липня 2020 року і відбудеться на Новостроящемся Національному стадіоні. Гасло церемонії «Відкрий завтра» дає натяк, що Ігри пройдуть під знаком майбутнього.

Кожен елемент церемонії відкриття продемонструє унікальні досягнення японської індустрії і науки. Організатори планують використовувати 3D Video Mapping. На великих рухомих і літаючих об’єктах будуть проектуватися об’ємні зображення.

Фірма ALE обіцяють здивувати всіх створенням несправжнього зорепаду. Для цього невеликий супутник, перебуваючи на висоті 500 км від Землі, скине спеціальні частинки.

При цьому “підроблені” зірки, потрапивши в атмосферний шар, будуть горіти, і залишати відмітини різних кольорів. Які ще сюрпризи підготують організатори, залишається здогадуватися.

Програма Олімпійських ігор

Кваліфікаційні змагання в ОІ стартують 22 липня за два дні до офіційного відкриття.

У 2020 році крім стандартних 28 видів спорту, що включають 42 дисципліни, програма Олімпійських ігор дозволить виступити:

 • Каратист;
 • Серфінгістам;
 • Бейсболіст;
 • Скелелаз;
 • Скейтбордистам.

Стандартні види спорту за рішенням Виконкому МОК були розбавлені іншими, що привертають інтерес глядача, дисциплінами.

В олімпійському басейні будуть проводитися запливи на дистанції 800 та 1500 метрів, спільна естафета (жінки плюс чоловіки) 4 по 100 метрів. Жінки виступлять в деяких змаганнях з вітрильного спорту та стрільби.

Кваліфікація спортсменів на ОІ

За два роки до старту профільні види спорту ініціюють відбір спортсменів. За результатами змагань визначаться атлети (їх понад 12 тисяч), які отримають путівку в Токіо 2020.

У всіх одне завдання: потрапити на головний старт чотириріччя. Дуже важливо протягом відбору показувати високі результати.

У 2018 році стартував відбір у велоспорті, гольфі, волейболі, хокеї на траві, важкій атлетиці. Протягом 2019 року в боротьбу за місця на Олімпіаді вестимуть представники більшості видів спорту.

Медалі Олімпійских ігр в Токіо

Легкоатлетична асоціація IAAF оголосила термін початку періоду кваліфікації: липень 2019. Останні змагання пройдуть у червні 2020 року.

Ціна квитків на змагання

На стику зміни років у продаж пустять квитки на змагання ОІ 2020. Ціновий діапазон становить від 10 до 300 доларів.

На церемонію відкриття найдешевший квиток можна буде придбати за 250$, найдорожчі – близько 2600 доларів. Відвідування церемонії закриття обійдеться дешевше.

Квитки на Олімпіаду, призначені для групових продажів, обійдуться в 18 доларів, індивідуальний-22$. Основна частина тікетів буде реалізовуватися за цінами 70-80 доларів. Квитки на легку атлетику, як на царицю спорту, коштують найдорожче-156 баксів.

Волонтерський рух

Жодне велике міжнародне спортивне змагання не обходиться без волонтерської допомоги. На Олімпіаді 2020 в Токіо влада планує залучити близько 90 тисяч волонтерів.

Практично 90% від цього числа будуть прикріплені до спортивних об’єктів. Решта волонтерів візьмуть на себе обов’язки гідів і помічників гостей ОІ.

Японська олімпіада стане унікальною в плані використання роботів в якості помічників будь-яких візитерів, в тому числі людей віком та інвалідів. Роботи здатні перенести багаж, перевести мова людини і тексти на різні мови, вказати шлях, проводити екскурсії.

Крім цього державні компанії розробляють спеціальні мовні програми для смартфонів. Йде організація нової продуманої системи навігації. Запускаються високоінтелектуальні безпілотні таксі. Надалі ці розробки продовжать використовуватися цивільним населенням і поширюватися по всьому світу.

На завершення

Олімпійські ігри 2020 в Токіо, безсумнівно, піднімуть рівень з проведення та організації змагань. Господарі будуть прагнути показати свою повагу до всіх гостей і спортсменів, так як японська культура славиться безкорисливим духом гостинності.

На наступні Олімпійські ігри 2024 року, які пройдуть в Парижі, всі будуть їхати з не меншими очікуваннями, але з великою часткою ймовірності будуть проводитися постійні паралелі з Токіо 2020.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.