UKRjizn.com
Image default
Свята

Рамадан в 2022 році

Рамадан 2022-священний місяць посту для мусульман. Мусульмани утримуються від потурання своїм пристрастям, дотримуються чистоти, вивчають Коран, роблять добрі справи. Правовірні, в якій би країні вони не жили, намагаються наблизитися до Господа, показати смирення і покірність.

Життя в цей час чітко регламентована, але віруючі з трепетом чекають цей період утримання. Дотримуючись всіх правил, можна позбутися від гріхів і відчути себе ближче до Бога.

Свято Рамадан

Коли буде Рамадан в 2022 році

Рамазан-9-й місяць мусульманського місячного календаря. Це дуже важливий і почесний місяць. Колись в цей місяць Мухаммеду було послано перше священне послання, згодом увійшло в Коран. Місяць Рамадан-один з п’яти стовпів ісламу (шахада – свідоцтво про віру, намаз – канонічна молитва, ураза – мусульманський пост, закят – щорічний податок і хадж – паломництво).

Початок місяця Рамадан в 2022-зі світанком 13 – го квітня, а кінець посту Рамадан-із Заходом 12-го травня.

Оскільки Ісламський календар відрізняється від григоріанського календаря, то щороку доводиться вираховувати, коли починається пост, фіксованої дати немає. Наприклад, в 2020 році перше число Рамадану припадало на 24 квітня, а останнє – на 23 травня. За періодом утримання починається свято Ураза-Байрам, так зване свято розговіння.

Щоб дізнатися, якого числа починається піст і коли закінчується, треба розуміти структуру місячного календаря. Рік точно також ділиться на 12 місяців, але в кожному з них 29 або 30 днів. Початок наступного місяця знаменує появу нового півмісяця на небосхилі.

Перед рамаданом йде місяць шабан, так от з появою молодого місяця 29-го шабана, слід починати постити. Якщо нового місяця немає, тоді піст відкладається на добу. Точно так же, як і Великий піст у православних, дата настання Рамадану не є постійною в календарі. Проте, визначити, в якому місяці Рамадан, не складає особливих труднощів.

Власне свято Рамадан-Байрам (закінчення місяця) відзначають три дні. У 2022 році це 13,14,15 травня. Рамадан-Байрам-один з двох найголовніших днів для мусульман.

Значення і особливості свята

Рамадан (Рамазан) перекладається як» жаркий«,»спекотний”. Правовірні відчувають в цей період спрагу і голод у зв’язку з утриманням.

Рамадан

Сенс посту-приборкати інстинкти і пристрасті. Мусульмани прагнуть очиститися від гріхів, щоб наблизитися до Аллаха. Обмеження виробляють силу волі і смирення. З боку може здатися, що Рамадан-це період жорстоких випробувань, але насправді правовірні з нетерпінням і благоговінням чекають посту. Це відмінний час, щоб почитати Коран, поміркує про своє життя і більше молитися.

Традиції та звичаї

Цей місяць сповнений ритуалів. Всі дні будуються певним чином. Є заборони і винятки для тих, хто постить. Певні дні в місяці Рамадан пов’язані з важливими подіями: отримання Тори Мусою, послання Євангелія ІСІ, Псалтиря – Давиду, перемога при Бадрі. Але основне-пост. Той, хто постить, повинен дотримуватися всіх вимог і утримуватися від пристрастей.

Рамадан-Байрам – дуже древнє свято. Мусульмани в цей день намагаються бути максимально щирими один з одним. Правовірні прославляють Аллаха. Напередодні свята всі збирають милостиню, щоб передати громаді.

Рамадан-Байрам починається зі святкової молитви. Це один з найважливіших днів у році і провести його треба так, щоб він залишився в пам’яті надовго. Всі надягають святковий одяг, господині готують багато різних смаколиків. У цей день прийнято ходити в гості і приймати гостей, дарувати і отримувати подарунки. Якщо погода дозволяє, то можна виїхати на природу. Там влаштовують веселі ігри та змагання.

Правила посту

Іслам-людяна і розсудлива релігія. Радикальні прояви і надмірності не заохочуються навіть у виконанні релігійних приписів. Завжди є місце для винятків з правил.

Постити можуть тільки повнолітні, здорові фізично і психічно. Люди похилого віку, тяжкохворі, вагітні та годуючі звільнені від посту. Чи не постити можуть мандрівники, які знаходяться далеко від дому, ті, хто знаходиться на війні, а також жінки в період критичних днів.

Правила дотримання Рамадан

Є правила, які повинні виконуватися неухильно. Наприклад, щодня вранці вимовляється ніят (намір, яким людина підтверджує, що він тримає пост заради Аллаха). Мусульмани говорять про прагнення до стриманості в Ім’я Господа. Якщо ніят не був прочитаний, то пост вважається не дотриманим.

Пісна їжа і молитви

Відразу після ніята можна снідати. Приймати їжу можна до сходу сонця. Не допускається вживати високобілкові продукти, смажену і копчену їжу, рибу, крім того, не можна пити каву.

Після сніданку слід Ранкова молитва (фаджр). Після заходу сонця правовірні спочатку вимовляють вечірню молитву (магриб) і тільки потім приступають до трапези. Спочатку їдять фініки і п’ють воду. Після вечері зачитується дуа з вдячністю Аллаху (благання, звернення до Аллаха).

Заборони в період місяця Рамадан

У період посту є такі заборони:

  • Не можна їсти і пити від сходу до заходу.
  • Не можна курити, пити алкоголь.
  • Не можна викликати блювоту або робити клізму.
  • Не можна мати інтимні стосунки в світлий час дня. Крім того, не можна обіймати і навіть розглядати жінок.
  • Поводитися неналежним чином, голосно слухати музику, розважатися.

Рамадан 2022-священне торжество в світі ісламу. Це поняття включає в себе не тільки обмеження і передбачає виконання деяких обов’язкових дій. За великим рахунком, в цей місяць не відбувається нічого надприродного. Люди, як і в будь-який інший місяць, ходять на навчання або роботу, виховують дітей, займаються господарством.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.