UKRjizn.com
Image default
Економіка

рецесія в американській економіці не є чимось неминучим

Президент Джо Байден в інтерв’ю агентству «Ассошіейтед Прес» визнав, що американці «дуже пригнічені» дворічною пандемією коронавірусу, яка призвела до економічної нестабільності та стала однією з причин різкого стрибка цін на бензин, що вдарило по бюджетах звичайних сімей.

Втім, президент не вважає, що рецесія в американській економіці неминуча. Байден також висловив обурення заявами конгресменів-республіканців, які вважають, що головною причиною того, що інфляція досягла 40-річного максимуму, став торішній пакет допомоги американській економіці, яка постраждала від пандемії COVID-19. Президент назвав це твердження «дивним».

Байден визнав, що американський народ загалом «справді дуже пригнічений».

«Вони справді почуваються пригнічено, – сказав він. – Потреба в охороні психічного здоров’я різко зросла серед американців, бо люди зіткнулися із почуттям тривоги. Все, на що вони розраховували, зірвалося. Але здебільшого це наслідок того, що сталося внаслідок кризи, пов’язаної з COVID».

У 30-хвилинному інтерв’ю, яке Байден дав у четвер в Овальному кабінеті Білого дому, президент прокоментував попередження економістів, що Сполучені Штати можуть зіткнутися з рецесією.

«По-перше, це не є неминучістю, – сказав він. – По-друге, у нас більше шансів подолати цю інфляцію, ніж будь-яка інша країна у світі».

Щодо причин інфляції, Байден зайняв з цього питання оборонну позицію. «Якщо це моя провина, то чому в будь-якій іншій великій промислово розвиненій країні світу інфляція ще вища? Ви задавалися цим питанням? – сказав Байден.

Президент заявив, що бачить підстави для оптимізму у зв’язку із низьким рівнем безробіття у розмірі 3,6% та відносною силою Америки на світовій арені.

“Будьте впевнені, тому що я в цьому впевнений, що у нас більше можливостей, ніж будь-яка інша країна світу, щоб лідирувати в другій чверті XXI століття, – сказав Байден. – Це – не перебільшення, це факт”.

Похмура оцінка Байденом настроїв у народі пов’язана з тим, що виборці незадоволені його роботою та напрямком, у якому рухається країна. Згідно з травневим опитуванням, проведеним Associated Press-NORC Center for Public Research, лише 39% дорослих американців схвалюють діяльність Байдена на посаді президента, і цей показник знизився порівняно з далеко не райдужними оцінками, які американці дали президенту місяцем раніше.

Загалом лише двоє з 10 респондентів заявили, що США рухаються у правильному напрямку або що економіка перебуває у хорошому стані. У квітні троє із 10 опитаних були налаштовані оптимістично. Падіння сталося за рахунок демократів: лише 33% прихильників партії, яку представляє Джо Байден, вважають, що країна рухається у правильному напрямку порівняно з 49% у квітні.

Президент розповів про деякі важкі рішення, які йому довелося ухвалити, заявивши, що США необхідно дати відсіч Володимиру Путіну у зв’язку з вторгненням в Україну, незважаючи на те, що жорсткі санкції, введені після початку цієї війни, викликали зростання цін на бензин, що створило політичні. ризики для партії Байдена на рік проміжних виборів до Конгресу. Він закликав нафтові компанії подумати про нагальні потреби всього світу та збільшити видобуток.

Відповідаючи на запитання, чому він наказав запровадити фінансові санкції проти Москви, які негативно позначилися на глобальних ринках продовольства та енергоресурсів, Байден відповів, що робив свої розрахунки як головнокомандувач, а не як політик, який думає про вибори.

“Що станеться, якщо найсильніша країна у складі НАТО, в організації, яку ми створили, не відповість на російську агресію?”, – сказав президент.

Байден зазначив загрозу хаосу в Європі, якщо Росія продовжить безперешкодно просуватися вглиб континенту. Крім того, у цьому випадку Китай наважився б захопити Тайвань, а Північна Корея стала б ще агресивнішою у реалізації своїх ядерних амбіцій.

Байден повторив своє твердження про те, що великі нафтові компанії отримали вигоду з більш високих цін, не збільшивши видобуток достатньою мірою. Він сказав, що компанії мають думати про сьогоднішню ситуацію у світі, а не лише про своїх інвесторів.

“Думайте не тільки про власну вигоду”, – сказав Байден, звертаючись до керівників нафтовидобувних корпорацій.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.