UKRjizn.com
Image default
Новини

Рейтинг надійних банків України на 2022 рік

Під удар “коорновірусної хвилі” потрапив не тільки приватний сектор, а й фінансовий, а саме банки. Багато аналітиків вже в середині 2021 року дивляться «в майбутній рік» цілком оптимістично, імениті видання складають рейтинг банків України на 2022 рік, які готові боротися за свій сегмент населення.

Незважаючи на невелике пожвавлення в поточних рахунках населення в кращу сторону і інвестиційного кредитування, 2022 рік не очікується ідеальним в питаннях стабільності, але буде краще, ніж попередні.

Рейтинг надійних банків України на 2022 рік

Як формується точний рейтинг?

Зіставляючи публічну інформацію про кожну фінансову установу, для рейтингу беруться такі показники, як здатність банківської організації повертати депозитні кошти без затримки, рівень надійності в поверненнях відсотків державі та акціонерам. Важливо рейтинг депозитів банків України на 2022 рік базується на розрахунку зростання показника заборгованості перед клієнтами.

Також багато про що може сказати так званий «коефіцієнт власника», що характеризує можливість поповнення капіталу ліквідних ресурсів. Це базовий показник, що обумовлює можливість банківської установи “вистояти” в кризовий час в країні.

Цікаво! На сьогоднішній день, жоден банк, що входить в державні активи не визнаний офіційно платоспроможним.

У 2021 році в рейтингу дієздатних банків брали участь роздрібні організації з чистими активами вище 5 млрд гривень, при цьому портфель за депозитами вкладників повинен був займати не менше 1,2 млрд гривень.

В офіційному рейтингу надійних банківських організацій не брали участь корпоративні компанії, діяльність яких спрямована на обслуговування виключно юридичних осіб, такі як «Сітібанк». А також зі списку були виключена організації, більшу частину інвестицій яких займають капітали країни-агресора, наприклад, “Промінвестбанк»або “СберБанк”. Ці банки знаходяться (будуть перебувати ще довгий час) в судових тяжбах, той факт, що на них будуть накладені санкції, досить високі.

Згідно з офіційними даними за останній рік, коли Україна стала «реанімуватися після коронованої хвилі» обсяг вкладів фізосіб у вітчизняні банки зріс на 24%.

На основі базових факторів вираховувався рейтинг надійних банків України на 2022 рік, кожній організації було присвоєно свій бал, що демонструє позицію в списку.

Рейтинг надійних банків на 2022 рік

Також були вирахувані коефіцієнти надійності, наприклад, сформовані виходячи з частки власного капіталу в залучених коштах, що в свою чергу показує залежності банку від цих коштів і сторонніх вкладів.

Коефіцієнт, сформований на основі даних про мультиплікатор капіталу демонструє рівень можливого покриття активів власними коштами фінансової установи. Високий показник даних розрахунків показує ризики для банку і безпосередньо клієнтів.

Рейтинг надійності

Одним з важливих для клієнтів показників є рівень надійності установи в Україні на 2022 рік, рейтинг банків України по надійності 2022був складений серед вітчизняних та іноземних організацій:

  • Raiffeisen Bank, заснований в Австрії;
  • Французький Credit Agricole;
  • BNP Paribas Group заснований у Франції;
  • Вітчизняний Сітібанк.

Серед компаній, що належать до державних, список виглядає таким чином:

  • “ПриватБанк»;
  • «Ощадбанк»;
  • “Укргазбанк»;
  • «Укрексімбанк”.

Державні банк України в даному рейтингу займають не перші позиції, розрахунків списку був виконаний виходячи із загального числа активів, системної взаємодії з громадянами і кредитування базових напрямків державної економіки.

Для фізосіб

Надійність фінансової установи є показником того, як він може ефективно «залишатися на плаву» під час несприятливих часів і кризи. Незважаючи на те, що існують форс-мажорні обставини, які складно спрогнозувати або політичні ризики, здатні привести до банкрутства.

Аналітики рекомендують фізичним особам звертати увагу на рейтинг депозитів в банках України працювати з такими організаціями, як ПриватБанк і Ощадбанк (Державні), Райффайзен банк Аваль або Ukrsibbank.

Для юрдиц

Для приватних компаній, юридичних осіб фахівці рекомендують такі банківські організації, як» Укргазбанк «або» Ощадбанк”, що знаходяться на держпопеченні.

Рейтинг надійних банків на 2022 рік

Рейтинг складений на основі активності депозитів, можливості диверсифікації різних напрямків у власних компаніях.

За останній рік показник страхових депозитів в українських банках знизився до 4,21 млрд гривень, також знизилися і депозити у вітчизняних банках з приватним інвестиційним портфелем.

На 2022 рік планується підвищення депозитних вкладів страховиків життя, адже рівень вже зріс у 2021 році на 1,9% або 35% від загальної суми активів. Але, незважаючи на це валютні інвестиції громадян були знижені на понад 40%, що в сумі близько 80 млн гривень.

Рейтинг надійності за депозитами банків України серед вітчизняних і зарубіжних компаній для «страховиків» в основному розглядає найбільш прибуткові. Серед яких на 2022 рік, в млрд гривень «у перших рядках» вважається ПриватБанк (1,6), далі йде Райффайзен Банк Аваль (0,38) і ПУМБ (0,33.

Останнім у списку за прибутковістю є ПравексБанк з дохідною частиною всього 17 млн гривень, фінансові установи далі за списком мають прибуток менше 10 млн гривень (Індустріалбанк – 9,5 млн грн, Перший Інвестиційний банк -3,5 млн грн, Український банк реконструкції та розвитку 3 млн грн).

Депозити та кредити в українських банках

Незважаючи на нестабільність державної економіки і приватного сектора, в країні збереглися високі темпи гривневих депозитів. І на 2022 рік аналітики планують нарощувати обсяги активів у валюті та гривні.

За минулий рік середні ставки стали нижче на коефіцієнт 0,25,показник в тих же умовах у валюті впав на 0,03 -, 41 пункту. Незважаючи на зниження даних показників, зменшення готівки на руках у громадян України, вони також продовжують розміщувати депозити в національній валюті. Це стало головною умовою того, що гривневий портфель виріс по країні на 2,56% (понад 400 млрд гривень), а валютний знизився на 0,2% (близько 10 млрд гривень).

У 2021-2022 році банківські організації змушені підвищувати процентну ставку за кредитами, особливо за валютними, адже за останній рік показник процентних кредитів зріс до 50%. Це спровокувало розвиток курсової нестабільності і необхідність термінового повернення валютних депозитів, поряд з тим, що можливість оплати у населення істотно знизилася.

Чимало було сказано представниками Мінфін про рейтинг банків України, сьогодні несприятлива банківська ситуація викликана необхідністю формувати значні фінансові резерви під очікувані збитки і неповернення.

Не дивлячись на Лякаючі цифри, на 2022 рік не планується збільшення збиткових кредитів, за минулий звітний період більше 90% банків отримали прибуток за кредитними зобов’язаннями громадян. У сумі цей показник склав понад 47 млрд гривень. Завдяки цьому в деяких банківських компанія це стало вирішальною сумою, адже правління змогло перекрити збитки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.