UKRjizn.com
Image default
Економіка

Рейтинг банків України за надійністю 2023 за депозитами

2022 рік став дуже складним часом у житті українців. Чутки про війну ходили впродовж тривалого часу, але в реальність цих подій ніхто не міг навіть повірити. Економіка країни виявилася паралізованою протягом кількох місяців. Не всі банки змогли пережити складні часи. До уваги рейтинг банків України за надійністю 2023 р. Кому можна довірити свої гроші, зароблені непосильною працею? Існує низка банків, які змогли не просто вистояти, а й пристосуватися до складних часів.

Загалом за 2022 рік було закрито 7 банків. Причинами закриття послужило банкрутство чи приналежність до Росії.

Найвищими оцінками за надійністю можуть похвалитися банки, які входять у великі групи і підтримуються західними країнами. Це Приват банк, Райффазен банк, Сіті банк та Укрсиббанк.

Раніше для зацікавленості клієнтів потрібно було трохи збільшити відсоткову ставку. Зараз слід мати додаток, проводити онлайн-платежі. В умовах війни робити покупки, оплачувати рахунки та переказувати гроші в онлайн-режимі дуже важливо для клієнтів. Чим більше функцій людина може виконати за допомогою одного банку, тим більше шансів, що він знову повернеться.

Рейтинг надійності за депозитами банків України

На що слід звернути увагу при виборі банку?

 1. Надійність.
 2. Ставка у відсотковому співвідношенні.
 3. Популярність.
 4. Фінансове становище банку.
 5. Становище над ринком.
 6. Рейтинг надійності

В Україні є Фонд, який гарантує виплати вкладів фізособам. Це означає, що у разі кризи чи банкрутства банку клієнт має можливість отримати компенсацію. Цей фонд діє від імені держави. Згідно із законом, президент зобов’язав виплатити гроші протягом 3 місяців після закінчення військових дій, але не більше ніж 600 тисяч грн.

Портал “Мінфін” надає дані з офіційних джерел. У ньому беруть участь банки із роздрібними депозитами на суму 1 млрд грн.

До 10 найкращих банків увійшли:

 1. Банк Райффайзен.
 2. УкрСиббанк.
 3. Креді Агріколь Банк.
 4. ПриватБанк.
 5. ОТП Банк.
 6. Кредобанк.
 7. Укрексімбанк.
 8. Прокредит Банк.
 9. Ощадбанк
 10. Укргазбанк.

Якість роботи

Мінфін про рейтинг банків України за якістю обслуговування істотно відрізняється. До уваги бралися лише відгуки, які були перевірені модераторами особисто. Якщо ситуація була виправлена, то до оцінки додавали 2 бали.

Згідно з «Народним рейтингом» склалася така ситуація:

 1. Monobank.
 2. А-банк.
 3. Прокредит Банк.
 4. Укргазбанк.
 5. Схід Банк.
 6. Альфа Банк.

При цьому широко відомий банк ПУМБ посідає 14 місце, а ПриватБанк – 20.

Рейтинг надійних банків України на 2023 рік

Найкомфортніше для кожного клієнта у ХХІ столітті – це мати доступ до великого спектру послуг в одному банку. Наприклад, такий варіант пропонують у Приватбанку. Саме він посів перше перше місце. При цьому він потрапив до ТОП-1000 серед банків світового рівня.

Оцінювалися банки за такими критеріями, як розмір комісії, надійність та зручність. На другому місці – державний Ощадбанк. На третьому місці – ПУМБ.

Як правильно покласти гроші на депозит?

Гроші мають приносити гроші. Так говорить народна мудрість. Якщо фінанси є вдома, то вони знецінюються. Інфляція не спить. Як змусити гроші приносити прибуток? Існує 2 основних способи: покласти на депозит або інвестувати.

Інвестиції можуть принести більший відсоток, а й більші ризики. Наприклад, придбання житла. Але в умовах війни важко сказати, де є безпечне місце.

Безпечніший варіант – це покласти депозит. Але потрібно вибрати надійний банк.

У разі війни більшість людей воліють оформляти депозит не так на 6 місяців, але в 3.

Чому важлива репутація банку? За умов цього часу та відсутності доступу до фінансових показників це є визначальним при виборі банку для вкладення своїх фінансів.

На рейтинг банку впливає багато показників. Наприклад, несвоєчасне повернення депозиту або затримка при переказі особистих грошей може призвести до негативного відкликання від клієнта. Репутація напрацьовується роками, а її втратити можна за 1 день. Важливо, як банк проходив часи кризи, були затримки щодо виплат.

Визначити рейтинг банків України на 2023 рік за його фінансовою звітністю також непросто. Наприклад, дані розміщуються на сайті із запізненням у 2 місяці. Але й відсутність прибутку також не є показником успішності банку. Наприклад, фінанси можуть бути витрачені на кредити для клієнтів чи розвиток банку.

Великий дохід може бути проміжним. Гарантувати чесність наданої інформації ніхто не може.

Рейтинг депозитів банків України на 2023 рік може бути сформований у відсотковому співвідношенні. Але не варто звертатися до банків, які пропонують великі відсотки за депозитами. Це може свідчити про проблеми з фінансами банку. Єдиним винятком є ​​випадки, коли банк надає кредити з більшими відсотками.

при виборі банку вкладу депозиту необхідно звернути увагу до деякі нюанси. Наприклад, на те, наскільки близько він знаходиться від місця проживання або роботи. Важливо, які тарифи встановлені на інші послуги. Часто клієнтам банку доводиться використовувати інші послуги банку. Наприклад, застосування пластикової картки. Якщо одні банки обслуговування рахунку роблять абсолютно безкоштовно, інші – беруть оплату. Слід також поцікавитись про комісію під час оплати комунальних платежів.

В Інтернеті можна знайти інформацію з офіційною інформацією про банки та актуальні тарифи на послуги.

Люди, які вклали депозити, переживали з приводу їхньої безпеки після початку військових дій на території України. Верховна Рада ухвалила закон, за яким зобов’язала видавати депозити повністю.

Антирейтинг депозитів у банках України

Як визначити банк, який є ненадійним чи планує закритися найближчим часом? Євген Дубогриз, асоційований експерт стверджує, що фінансовий стан банку є конфіденційною інформацією. Існує велика кількість банків, які підняли відсоток для депозитів на погашення кредитів. Раніше в Асоціації українських банків повідомлялося, що банкрутство загрожує 20 банкам. Це приблизно 30% всіх існуючих банків.

Найнадійніші банки знаходяться в Канаді, Швейцарії та Німеччині. Банківська система може бути прикладом для всього світу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.