UKRjizn.com
Image default
Новини

Рейтинг найнадійніших банків України 2021 року

На сьогоднішній день, першу чверть 2021 року, в Україні діє 75 банківських установ. Іноземний капітал у статутному капіталі монетарних структур становить трохи більше 55%.

рейтинг банків України

Банківська система нашої країни залишається як і раніше прибутковою, що обумовлюється в основному роботою з фізичними особами, які забезпечують високі темпи припливу вкладів і роздрібне кредитування.

Проте лише 69 виявилися як минулого, так і цього року прибутковими. За дослідженнями журналу Форіншурер, рейтинг банків України по надійності 2021 показав, що на перші місця вийшли наступні фінансові організації:

1. ВАТ Райффайзен Банк Аваль, частка іноземного капіталу становила 93,50% і належить австрійському банку Raiffeisen International Bank Holding AG, який пізніше довів присутність материнського капіталу до 96,0%.

2. Crеdit Agricole-універсальний банк, що належить французькій фінансовій групі Credit Agricole Group, працює на українському ринку з 1993 року, в основному націлений на співпрацю з приватними клієнтами.

3. УкрСиббанк також належить французькій фінансовій групі BNP Paribas, працює більш ніж в 70 країнах світу, майже половина акцій є власністю Європейського банку реконструкції та розвитку.

4. АКБ Сітібанк-монетарна структура, створена з повністю іноземним капіталом, представляється дочірньою організацією американської корпорації Citigroup. Установа розрахована на обслуговування великих компаній, з фізичними особами не працює.

5. АБ ІНГ Банк Україна зареєстрований в1997 році, власник-міжнародна Нідерландська група ING. Спочатку банку працював тільки з корпоративними клієнтами, але майже 15 років тому почав співпрацювати з фізичними особами. Вивчаючи рейтинг надійних банків України в 2021 році, можна побачити, що фінансова організація входить в першу десятку.

6. АТ Ощадбанк-державна фінансова установа, правонаступник Ощадного банку СРСР, найбільший фінансовий інститут країни з найбільш розгалуженою мережею, полагоджений безпосередньо Кабінету міністрів країни.

7. ProCredit Bank зі 100% німецького капіталу, кредитує малий і середній бізнес України, працює з приватними клієнтами, контролюється Федеральним управлінням фінансового нагляду ФРН.

8. ПАТ Кредобанк з великими польськими інвестиціями досягають 99,60%. Акціонерами також представлені 80 вітчизняних і зарубіжних юридичних осіб і понад 6000 фізичних.

9. ПриватБанк з 2016 року-Державна монетарна структура, один з лідерів фінансового ринку України, позиціонує найбільшою ощадною установою, містить третину вкладів громадян країни.

ВАТ Укрексімбанк-Державний, підпорядковується безпосередньо Кабінету Міністрів, якому належати всі акції фінансової організації.

Укргазбанк-Державний, правонаступник ЗАТ Інтергазбанк, надійна динамічна структура, про що говорить рейтинг банків України на 2021 рік.

ЗАТ ОТП раніше відносився до банку з австрійським капіталом, нов першій половині нульових років був проданий угорському OTP, після чого отримав існуючу назву. Зарубіжний капітал становить 25,0% від материнського.

Перший Український Міжнародний-приватний банк, що працює з клієнтами більше двох десятків років. Понад 92% акцій належить ТОВ СКМ Фінанс, що відноситься до групи Ріната Ахметова.

АТ Правекс-універсальний банк, що працює в країні понад 20 років. Наприкінці нульових років завершилася операція з його продажу групі Intesa Sanpaolo, Італія.

АТ Альфа-Банк-універсальна монетарна структура, за величиною активів знаходиться в десятці найбільших фінансових організацій України.

Оа Таскомбанк надає широкий перелік послуг для приватних і корпоративних клієнтів. Статутний капітал налічує 309 млн грн, майже всі акції належать Сергію Тігіпку.

Розглядаючи минулий рік, слід сказати, що платоспроможні фінансові організації збільшили свій прибуток майже на чверть, порівнюючи її з 2019 роком. У цю категорію увійшли державні структури і з іноземними інвестиціями.

рейтинг банків України по надійності

Рейтинг банків України по надійності 2021 по депозитах

Багато вкладників старшого віку добре пам’ятають, коли віднісши свої заощадження в радянські Ощадкаси, вони втратили все. Однак і зараз є такі люди, які вважають за краще тримати гроші під матрацом, не знаючи в який банк їм звернутися. Наведений рейтинг надійності за депозитами банків України допоможе потенційним вкладникам визначитися з вибором монетарної структури для відкриття депозиту.

У минулому, 2020 році, громадяни країни найбільш позитивно ставилися до наступних фінансових організацій України:

 • ПриватБанку;
 • Ощадбанку;
 • Альфа-Банку.

Останній нещодавно потіснив бронзового призера-Укрексімбанк. Недалеко від лідерів фінансового ринку знаходяться Райффайзен, перший міжнародний і Укргазбанк.

Якщо розглядати рейтинг депозитів у банках України для фізичних осіб у гривневому просторі, то слід звернути увагу на наступні монетарні структури:

 • ПриватБанк-Державний, гарантія повернення депозитів;
 • Ощадбанк-Державний, гарантує повне повернення вкладів населенню;
 • ВАТ Укрексімбанк-Державний;
 • ПАТ Украгазбанк-Державний, повернення депозитів гарантоване державою;
 • ВАТ Райффайзен-потужна підтримка материнського капіталу;
 • АТ УкрСиббанк-допомога материнської монетарної структури;
 • ПАТ Кредобанк-сильне сприяння материнських капіталовкладень;
 • ProCredit Bank-підтримка материнської монетарної структури;
 • ЗАТ ОТП-забезпечення материнськими капіталами;
 • ПАТ Укрсоцбанк-участь материнських капіталовкладень.

Розглядаючи перелік наведених банків на початок 2021 року, можна зробити висновок, що незмінним лідером є націоналізований ПриватБанк, за ним слід також державний Ощадбанк, який значно обходить Укрексімбанк за кількістю вкладів. Вже більше двох років наведені монетарні структури знаходяться в топі, а рейтинг депозитів банків України на 2021 рік показує їх позитивну динаміку.

Рейтинг монетарних структур України від Мінфіну

Сервісний майданчик Мінфін щоквартально оцінює діяльність банківських установ з офіційних і повністю відкритих джерел. До переліку ранжирування включено монетарні структури з портфелями понад 1 млрд грн. Фінансові установи ранжуються по стресостійкості і відношенню вкладників, враховуючи величину депозитів, ліквідність, платіжну репутацію та інші показники:

 • стресостійкість визначається наступними показниками-залежністю від вкладів приватних осіб, обсягом фондів, прибутковістю і достатністю капіталу;
 • лояльність клієнтів-частка фінансової установи на ринку депозитів, зростання вкладів, тривалість роботи і репутація банківської установи;
 • оцінка аналітиків відбувається з висновків експертів.

За останній квартал 2020 року Мінфін про рейтинг банків України опублікував таку інформацію по першій десятці:

 • ВАТ Райффайзен-показник рейтингу 4,620;
 • ОА УкрСиббанк-4,430;
 • Crеdit Agricole-4,250;
 • ЗАТ ОТП-4,140;
 • ProCredit ― 3,890;
 • ПриватБанк ― 3,810;
 • ПАТ Кредобанк ― 3,770;
 • Ощадбанк ― 3,550;
 • АТ ПУМБ-3,550;
 • АТ Альфа-Банк-3,540.

Наведена вибірка не перераховує неплатоспроможні монетарні структури, якими управляє тимчасова адміністрація.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.