UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Реєстрація фірми в Чехії у 2022 році

Реєстрація фірми в Чехії у 2022 році

28.06.2022

Чехія є однією з найлояльніших і найвигідніших країн для ведення бізнесу. Відкрити фірму в Чехії нескладно навіть іноземному підданому. Для в’їзду до країни необхідно оформити візу та медичну страховку.Чехія

За останні роки уряд спростив процедуру реєстрації фірм у Чехії з метою залучення іноземних інвесторів. Сьогодні весь процес реєстрації фірми у Чехії складається з кількох етапів. У майбутньому уряд цієї країни має намір скоротити процес реєстрування ТОВ до одного лише відвідування нотаріуса.


Причини для відкриття бізнесу у Чеській Республіці

Згідно з чинним законодавством, для відкриття фірми в Чехії буде потрібно статутний капітал у розмірі лише однієї чеської крони. Для порівняння можна надати дані про мінімальний статутний капітал в інших республіках Європейського Союзу.

Так, для реєстрації підприємства на території Німеччини потрібно не менше 25 тисяч євро.

Щоб зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю в Австрії, має бути мінімальний капітал у розмірі 10 тисяч євро.

До 2014 року в Чеській Республіці дозволялося реєструвати лише підприємства з 200 тисяч крон капіталу мінімум.Відкриття фірми у Чехії

При відкритті фірми в Чехії іноземний підданий не зобов’язаний надавати місцевій державній владі бізнес-план.

Головна причина відкриття власного бізнесу в Чеській Республіці – це можливість отримати дозвіл на проживання в цій країні на 2 роки. Але варто також враховувати, що ВНЖ до Чехії видається лише в тому випадку, якщо іноземний громадянин не має наміру залишати межі Чехії на термін понад 6 місяців протягом усього терміну дії ВНЖ. Через 2 роки посвідку на проживання можна продовжити.

Покрокова інструкція відкриття компанії

Спочатку варто зауважити, що самостійно зареєструвати компанію в Чехії можна лише в тому випадку, якщо майбутній її власник відмінно володіє чеською мовою.

Якщо ж знання національної мови Чеської Республіки мінімальне, то краще звернутися до фахівців усередині країни або за допомогою до перекладачів, адже в процесі відкриття фірми в Чехії іноземному резиденту потрібно буде відвідати не одну інстанцію.

Покрокова інструкція відкриття компанії в Чеській Республіці:

  1. Перший крок до створення власної компанії це присвоєння унікальної назви майбутньої організації. Для перевірки унікальності можна скористатися порталом за посиланням. Після переходу на сторінку потрібно ввести вигадану назву та натиснути «перевірити». База вкаже, якщо аналогічна чи схожа назва вже є у реєстрі.Перевірка назви фірми
  2. Другий крок полягає у виборі юридичної адреси, тобто фактичного місцезнаходження майбутньої компанії. Законодавство дозволяє реєструвати компанії за адресою своєї житлової нерухомості в Чехії. Але якщо в іноземного громадянина власного нерухомого майна в цій країні немає, то він може купити юридичну адресу, яку необхідно продовжувати щороку. У середньому вартість придбання юридичної адреси на рік варіюється від 200 до 900 євро.
  3. Третій крок – це вибір діяльності майбутнього підприємства. Але слід пам’ятати, деякі види діяльності у Чеській республіці вимагають підтвердження (ліцензування). Перевірити, чи потрібно конкретному виду діяльності підтвердження, можна за посиланням:
  4. Четвертий крок – це призначення керівного складу організації. На фірмі директором має бути зареєстрована обов’язково та людина, яка відкриває цю компанію. Якщо він не займатиме посаду директора, то йому не вдасться отримати ділову візу до Чеської Республіки.

Пред’явлені вимоги до директора:

  • Вік старше 18 років.
  • Відсутність судимостей на території країн ЄС та рідної держави.
  • Відсутність боргових зобов’язань державними органами Чеської Республіки.

Відповідно до регламенту, також мають бути висунуті засновники, кількість яких не може перевищувати 50 осіб.

  1. П’ятий крок. Необхідно зареєструвати компанію у нотаріуса.
    Реєстрація компанії у нотаріуса

    Реєстрація компанії у нотаріуса

    Для цього організацією подається пакет, до якого входять такі папери:

  • Запит на реєстрацію в Торговому реєстрі. Бланк даного запиту потрібно завантажити на посилання заповнення документ засвідчується співробітниками чеського поштового відділення.
  • Заява керівника на внесення до Торгового реєстру. У документі зазначається клопотання про внесення та згоду керівника.
  • Довідка, що підтверджує несудимість усіх засновників та керівників компанії. Довідку слід завіряти у судового перекладача Чеської Республіки.
  • Згода власника нерухомого майна, що є юридичною адресою підприємства. Цю згоду також потрібно запевнити у співробітника поштового відділення Чехії. Згода не повинна бути видана не пізніше 3 місяців до дати, коли пакет документів повинен засвідчуватися у нотаріуса.
  • Заява, що підтверджує наміри засновника внести стартовий капітал.
  • Документ вид діяльності фірми.
  • Паспорти, які підтверджують особи всіх засновників організації.

Після того, як засвідчено пакет документів, нотаріус видає акт з угодою про партнерство. Вартість його коливається від 3 до 4 тисячі крон (приблизно 113–150 євро).

Зразок угоди про співробітництво

Зразок угоди про співробітництво

  1. Після відвідування нотаріуса слід звернутися до Відомства з підприємницької діяльності. Адреси та графіки роботи всіх відомств Чеської Республіки представлені на порталі Для реєстрації підприємства у відомстві засновниками подається пакет таких паперів:
  • Нотаріально засвідчений акт про зареєстровану раніше організацію.
  • Документ, що підтверджує згоду власника нерухомого майна.
  • Паспорти всіх засновників.
  • Документи, що підтверджують наявність ліцензії на провадження обраного виду діяльності, якщо той входить до групи ліцензованих.

За процес реєстрації у відомстві доведеться заплатити 1 тисячу крон (38 євро). Реєстрація займає 7 робочих днів. Після цього слід внести стартовий капітал до однієї з банківських установ. Для внесення повної суми до банку потрібно пред’явити такі папери:

  • Паспорти всіх засновників та керівників.
  • Ксерокопію раніше виданого нотаріального акту.
  1. Після цього слід зареєструвати компанію в Торговому суді. За реєстрацію також потрібно заплатити 6 тисяч крон (226 євро). Процес реєстрації триває приблизно 10 діб.
  2. Завершальний етап – це реєстрація компанії у Службі податкового управління. Адреси та графіки роботи відділень служби представлені на порталі Після здачі всіх необхідних паперів доведеться зачекати приблизно 10–14 днів. Після цього часу керівнику прийде повідомлення, що підтверджує реєстрацію та присвоєння ідентифікаційного номера для сплати податкових платежів.
    Реєстрація бізнесу

    Реєстрація бізнесу

Якщо на роботу в компанію прийматимуться громадяни Чехії або інших країн, то додатково буде потрібна реєстрація в таких інстанціях:

  1. Пенсійний фонд.
  2. медичної страхової компанії.

А також слід зазначити, що засновник не має права працювати у своїй організації. Для цього йому потрібно укласти договір зі своєю компанією про прийняття його на роботу. Прийняти сам себе працювати він має право лише після здійснення запиту на Біржу працевлаштування.

У середньому процес відкриття та реєстрації компанії в Чеській Республіці коштуватиме іноземному резиденту приблизно 20 тисяч чеських крон (750 євро).

Якщо внаслідок здійснення підприємницької діяльності організація виявляється з нульовим оборотом, варто вдатися до ліквідації фірми в Чехії. Самостійно здійснити ліквідацію дуже складно. У цьому процесі дуже багато підводних каменів та юридичних аспектів, тому краще довірити цей процес юристам, щоб уникнути додаткових штрафів та санкцій.

Купівля готової організації

Якщо немає бажання зв’язуватися з усіма бюрократичними процедурами оформлення, то можна просто купити фірму, що продається в Чехії.

Купівля фірми в Чехії супроводжується такими процесами:

  1. Перереєстрацією фірми, що продається в Чехії у нотаріуса.
  2. Перереєстрація в Торговому реєстрі.
  3. Зміною прав на доступ до розрахункового банківського рахунку підприємства.
  4. Відкриття нового банківського рахунку.
  5. Перереєстрація у податковій службі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.