UKRjizn.com
Image default
Економіка

РФ може припинити постачання газу до Європи

Росія може повністю припинити подачу газу до Європи, оскільки вона прагне зміцнити свій політичний вплив за умов української кризи, – заявив у середу глава Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Фатіх Біроль.

На його думку, до такого розвитку подій у Європі слід готуватися вже сьогодні.

«Я б не виключав того, що Росія продовжить знаходити різні проблеми то тут, то там, і продовжить знаходити приводи для подальшого скорочення поставок газу в Європу і, можливо, навіть для повного їх припинення», – сказав виконавчий директор IEA кореспондентові агентства Reuters.

«Тому, – наголосив він, – Європі необхідно розробити план на випадок непередбачених обставин».

За словами Біроля, нещодавнє скорочення газових потоків із Росії слід розглядати як спробу посилити політичний вплив Москви.

Таким чином, Росія заздалегідь продемонструвала сценарій, який може бути втілений у життя в зимові місяці, коли попит на газ суттєво зростає.

При цьому Біроль зазначив, що Міжнародна енергетична агенція (IEA) не розглядає цей гіпотетичний сценарій повного відключення російського газу як найімовірніший.

Нагадаємо, що Євросоюз ввів санкції проти російської нафти та вугілля, але утримався від заборони на імпорт газу, частково через залежність Європи від постачання з Москви.

Що стосується загальних інвестицій в енергетику на 2022 рік, то IEA повідомило у своїй доповіді, що цього року в цей сектор буде інвестовано $2,4 трильйона, включаючи рекордні витрати на відновлювані джерела енергії.

Однак, на думку Біроля, цього недостатньо для усунення розриву в поставках та вирішення проблем, пов’язаних із кліматичними змінами.

«Сьогоднішні витрати на нафту і газ є результатом компромісу між двома поглядами на майбутнє: вони надто високі для шляху, пов’язаного з обмеженням глобального потепління до 1,5 градусів за Цельсієм, але недостатні для задоволення зростаючого попиту – в рамках сценарію, за якого уряди дотримуються сьогоднішніх політичних установок і зазнають невдачі у виконанні своїх зобов’язань, пов’язаних зі стримуванням кліматичних змін», – наголошується у повідомленні IEA.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.