UKRjizn.com
Image default
Економіка

Ринок праці США знову виріс у жовтні

Згідно з опублікованим Міністерством праці в п’ятницю звітом про зайнятість, кількість нових робочих місць, відкритих у жовтні в США, перевершила очікування, у той час як кількість людей, які наймаються на роботу, зростала стійкими темпами, а заробітна плата постійно збільшувалася, незважаючи на зростання рівня безробіття.

Ці дані мало втішать Федеральну резервну систему, яка прагне «охолодження» економіки у спробі знизити інфляцію, яка досягла найвищого рівня за останні 40 років.

У ФРС побоюються, що високі ціни закріпляться, а підвищення заробітної плати приведе в дію ефект інфляційної спіралі, що завдасть ще більших збитків сім’ям та бізнесу.

Минулого місяця американські роботодавці найняли 261 000 нових співробітників, що набагато більше, ніж прогнозували економісти, а рівень безробіття зріс на дві десяті до 3,7%, повідомило Міністерство праці. За даними Мінпраці, середній погодинний заробіток працівників приватного сектору зріс ще на 12 центів, або на 0,4%, до 32,58 доларів США.

За останні 12 місяців заробітна плата збільшилася на 4,7%, оскільки компаніям довелося конкурувати за пошук та утримання працівників за умов жорсткого ринку праці.

Ці темпи трохи повільніші, ніж у вересні, проте багато співробітників американських компаній наполягають на підвищенні зарплат, щоб не втратити кошти через високу інфляцію.

У звіті йдеться про помітне збільшення кількості робочих місць у сфері охорони здоров’я, професійних та технічних послуг та виробництва.

Цього року ФРС шість разів підвищувала базові облікові ставки, щоб знизити попит, але це мало вплинуло на споживчі витрати чи інфляцію.

Хоча зазвичай посилення монетарної політики веде до скорочення робочих місць, економісти кажуть, що роботодавці неохоче звільняють працівників, яких їм важко було знайти.

«Дані, як і раніше, демонструють сильну позитивну динаміку на ринку праці, який ще не показує значного коригування у відповідь на швидке посилення грошово-кредитної політики, – каже економіст Рубіла Фарукі з High Frequency Economics. – Ці дані змусять ФРС продовжувати підвищувати ставки».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.