UKRjizn.com
Image default
Економіка

Рівень безробіття у США впав у липні до 3,5%, зарплати зросли на 0,5%

Американські роботодавці найняли в липні набагато більше працівників, ніж очікувалося, при цьому рівень безробіття впав до допандемічного мінімуму в 3,5%, що є переконливим доказом того, що економіка не перебуває в рецесії.

Минулого місяця кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі збільшилась на 528 тисяч осіб, йдеться в опублікованому у п’ятницю звіті Міністерства праці. Дані за червень було переглянуто у бік підвищення: у США було створено 398 тисяч робочих місць замість раніше заявлених 372 тисяч.

Липень став 19 місяцем поспіль послідовного збільшення заробітної плати. Рівень безробіття у червні становив 3,6%.

«Сьогодні рівень безробіття перебуває на найнижчому рівні за понад 50 років: 3,5%. Зараз працює більше людей, ніж будь-коли в американській історії. Це мільйони сімей, які живуть із гідністю та спокоєм, які їм забезпечує зарплата, – йдеться у заяві президента Джо Байдена, опублікованій у п’ятницю вранці. – Це результат мого всеосяжного плану з побудови економіки. Я балотувався в президенти, щоб відновити середній клас — ще багато роботи, але сьогоднішній звіт про робочі місця показує, що ми досягли значного прогресу для працюючих сімей».

Звіт про зайнятість намалював картину досить здорової економіки, незважаючи на квартальне скорочення внутрішнього валового продукту. Попит на робочу силу в таких чутливих до процентних ставках секторах, як житло та роздрібна торгівля, знизився, але авіакомпанії та ресторани, навпаки, не можуть знайти достатньо працівників.

Стрімке зростання кількості робочих місць може чинити тиск на Федеральну резервну систему і призвести у вересні до третього за рахунком підвищення процентної ставки на 75 базисних пунктів, хоча багато залежатиме від темпів інфляції. Минулого тижня ФРС підвищила облікову ставку на три чверті процентного пункту. З березня ця ставка зросла на 225 базових пунктів.

У першому півріччі американська економіка скоротилася на 1,3%, в основному через значні коливання товарно-матеріальних запасів та дефіцит торгового балансу, пов’язаного з кризою в глобальних ланцюжках поставок. Проте негативна динаміка уповільнюється.

Національне бюро економічних досліджень, яке є офіційним арбітром, що визначає стан американської економіки, дає таке визначення рецесії: «Це значне зниження економічної активності, що поширюється на всю економіку, що триває більше кількох місяців, зазвичай виявляється у виробництві, зайнятості, реальних доходах та інших показниках» .

З урахуванням того, що наприкінці червня на американському ринку праці було 10,7 мільйона вакансій, а на кожного безробітного припадало по 1,8 вакансій, ринок праці залишається сильним, і економісти не очікують різкого уповільнення зростання заробітної плати цього року.

Середній погодинний заробіток збільшився минулого місяця на 0,5% після зростання на 0,4% у червні. В результаті зростання заробітної плати у річному обчисленні склало 5,2%. Хоча зростання зарплат, схоже, досягло свого піку, тиск залишається. Дані, опубліковані минулого тижня, показали, що річне зростання заробітної плати у другому кварталі було найшвидшим із 2001 року.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.