UKRjizn.com
Image default
Новини

Рівень безробіття в 2020 році в Росії

Статистика річ не те, щоб точна, але досить вперта, і протягом останніх декількох років основною соціально-економічною проблемою для росіян була саме безробіття, яка відповідно до даних статистики постійно зростала.

У зв’язку з цим виникає питання про те, який рівень безробіття в країні планується в новому році. Однак для початку трохи даних про минуле.

Як було раніше?

На сайті Росстату доступна цілком офіційно інформація, яка говорить про те, що в минулому році рівень безробіття на території Російської Федерації становив трохи менше 5 %.

Важливо відразу зробити застереження на тому, що відсотки в даному питанні вважаються від числа громадян працездатного віку. Приблизно на такому ж рівні заплановане безробіття (якщо в даному випадку можна використовувати слово «планування») на 2020 рік, тобто число безробітних не повинно перевищити 3,6 мільйонів чоловік.

Рівень безробіття

Можна припустити, що в питанні про кількість безробітних спостерігається трохи позитивна динаміка. Однак тут варто розуміти, що в країні існує таке поняття, як «приховане безробіття», а також зайнятість в тіньовому секторі (хоча влада веде активну боротьбу з цим питанням шляхом впровадження відрахувань до Фонду соціального страхування і формування пенсій на основі «білих зарплат»). Більш того, деякі росіяни не хочуть ставати на облік в центрах зайнятості, тому що це тягне за собою збір дуже великої кількості буму.

Таким чином, підрахувати точне число безробітних в Росії досить складно, значить дані офіційної статистики не можна назвати абсолютно вірними.

Що відбувається на ринку праці сьогодні?

Зайнятість і безробіття в Російській Федерації є проблемою. Однак на думку багатьох експертів, проблемою ринку праці в Росії є не відсутність роботи, тому що насправді існує досить велика кількість працюючих місць, а низький рівень оплати праці.

Окремо варто сказати, що нещодавно влада підвищила ПДВ, що не могло не вплинути на ринок праці, тому що організаціям довелося скоротити деякі фінансові програми, переважно ті, які були спрямовані на навчання співробітників.

Майбутнє ринку праці

Майбутнє ринку праці в 2020 році і наступні роки.

Мінпраці очікує скорочення числа безробітних, але при цьому робить заяву на тому, що сьогодні дуже поширене таке поняття, як працюючі бідні – це люди, які офіційно працевлаштовані, але отримують неадекватно низьку зарплату. Проблемою сучасного ринку праці є невідповідність кваліфікації і доходів, які отримує людина, в результаті чого число безробітних зростає. І якщо ситуація не зміниться, то так буде продовжуватися і далі.

Розглядаючи інформацію про те, що говорить Росстат про рівень безробіття, можна помітити, що безробіття активно перегукується з податком на додану вартість. Купівельна спроможність населення через підвищення ПДВ скорочується.

У 2019-му році скорочення досягло 800 мільярдів рублів. Якщо говорити іншими словами, при кожному такому підвищенні один росіянин втрачає за рік не менше 7000 рублів.

Який зв’язок? Справа в тому, що все це призводить до зниження купівельної спроможності, а значить організації будуть змушені скорочувати темпи зростання доходів своїх співробітників. У свою чергу останні будуть звільнятися з метою знайти іншу роботу. Значить ринок праці буде перебувати в постійному стресі і відчувати нестачу висококваліфікованих кадрів.

Рівень безробіття в 2020 році

Офіційний рівень безробіття в Росії в 2020 році складе 4.7%. Саме такий прогноз представили фахівці Інституту Гайдара, і саме він офіційно представлений в пресі. Безробіття знижується, але є й інша проблема, тому що число працездатного населення за демографічним прогнозом також знижується.

До 2025 року кількість працездатних осіб зменшиться від 500 тисяч до одного мільйона.

Рівень безробіття

Найбільш затребувані професії

Обговорюючи прогноз рівня безробіття в Росії на 2020 рік необхідно деяку увагу приділити найбільш затребуваним професіям на ринку праці. Сьогодні (знову ж таки за даними офіційної статистики) до таких професій відносять бухгалтерів і працівників системи освіти.

Моніторингом даного питання займалися представники Міністерства праці, які вважають, що в 2020-му році буде стабільний попит конкретно для представників даної професії.

Однак варто розуміти, що перевага віддається кваліфікованим кадрам, а також людям які розвиваються і постійно прагнуть до того, щоб дізнатися про щось нове.

Попит обумовлений зростанням числа економічних суб’єктів. І крім бухгалтерів планується підвищення затребуваності серед фахівців інформаційних технологій, а також медичних працівників.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.