UKRjizn.com
Image default
Свята

Свято Різдва 2022 року

Це свято відноситься до одних з найзначніших в християнській релігії. Різдво 2022 відзначатимуть, як православні, так і католики. Однак дати і обряди у цих двох гілок християнства різні. Давайте, розберемося в цьому більш детально.

Свято Різдва

Які події покладені в основу свята?

Свято Різдва Христова присвячене народженню Ісуса Христа. Ось як описують події двохтисячолітньої давності різні Писання. Згідно з канонічними джерелами (Мф. 1: 18-25), Більше двох тисяч років тому Кесар Август вирішив провести перепис населення всіх своїх володінь.

Всі тодішні жителі Римської імперії повинні були з’явитися в місця свого народження і засвідчити там свою присутність. Тому Йосип з Дівою Марією вирушили до Віфлеєму. У той час місто було переповнене і вони не змогли залишитися на нічліг в межах цього населеного пункту. Їм н залишалося нічого іншого, як заночувати в печері, де тоді пастухи ховали худобу від негоди.

В Євангеліє від Матвія і Луки написано, що в той час Марія була вагітною і підходив термін народження дитини. Саме в ту ніч з’явився на світ її первісток. Першим місцем його сну були ясла.

За описом євангеліста Луки (Лк. 2: 4-7), в момент народження Ісуса на небі з надзвичайною силою засяяла зірка, і з’явилося кілька ангелів, які повідали пастухам про народження нового Царя. Вони відразу вирушили в печеру, щоб поклонитися майбутньому Спасителю (Лк 2, 1-21).

Волхви також помітили нову яскраву зірку на небі і зрозуміли, що народився Божий Син. Вони відразу приїхали до немовляти з золотом, ладаном і смирною (Мф. 2: 1-3), що підтверджувало, що вони визнали в немовляті майбутнього царя. Дослідники християнської релігії стверджують, що царі давно очікували народження нового владики і поява Бога.

Вони навіть вірили, що Ісус буде їхнім Спасителем. Невипадково вони в якості дару привезли смирну. Саме цією речовиною тоді натирали всіх покійних. Волхви знали, що Христос помре за людей. Інформація про народження нового царя швидко дійшла до тодішнього правителя Ірода.

Народження Ісуса Христа

Він був проти конкурента і тому наказав вбити всіх недавно народжених дітей. Тоді були знищені всі діти до 2 років. Однак, подружжя минула ця доля. Завдяки попередженню ангела, Йосип встиг перевести дитину в Єгипет (Мф. 2:16). Приблизно така ж історія описана в апокрифічних джерелах:

  • Євангеліє Псевдо-Матвія;
  • Протоєвангеліє Якова.

Детально про дату святкування

Під час народження Ісуса Христа юдеї не відзначали дні народження. У ті часи поява на світ пов’язували з початком «скорбот і болів». Тому перші християни ставилися до цієї дати байдуже. Для них більше значення мав факт Воскресіння Христа. Саме з цим пов’язано, що Великдень в християнстві є головним святом. Єретики-гностики ставилися до Ісуса, як до простої людини.

Вони стали його сприймати, як Бога тільки після Хрещення, коли зійшов Святий Дух. Свято Богоявлення обрали за аналогією зі створенням Адама на шостий день. Перші згадки про святкування Різдва відносяться до 354 року. Його відзначали 25 грудня.

Свято було засновано в піку торжества «Непереможне сонце”, яке ввів в 274 році Авреліан. Також з давніх-давен святкувалося ще одне свято-Благовіщення. Дата цього торжества збігалася з весняним рівноденням – 25 березня. Час народження Христа вибрали, додавши до часу святкування Благовіщення, 9 місяців. Так вийшла дата 25 грудня.

Коли ввели Юліанський календар, Різдво збіглося із зимовим сонцестоянням. У цей час багато язичницьких народів вшановували Бога Сонця. Християни сприймають Різдво, як символ правди і світла. Саме з цим пов’язана традиція прикрашати приміщення ялинкою з сяючими вогнями.

Коли зароджувалися християнські традиції весняне рівнодення і зимове сонцестояння відповідали 25 числу. З часом стало ясно, що Юліанський календар не зовсім точний. Сьогодні цим природним явищам відповідають інші дати:

  • зимове сонцестояння: 22 грудня, а у високосні роки 21 грудня;
  • весняне рівнодення: 22 березня, а у високосні роки 21 березня.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.