UKRjizn.com
Image default
Календар

Робочий календар на 2022 рік в Україні

Виробничий календар на 2022 рік для України являє собою перелік днів на основі яких формується загальний графік робочого часу на поточний рік. Хто безпосередньо має відношення до його створення, потрібно розглянути більш докладно.

Настольный календарь

Хто займається формування виробничого календаря

            Роботою щодо складання безпосередньо виробничого календаря в державі на кожен рік займається уряд. Влада країни відзначають, в які дні працевлаштовані громадяни можуть офіційно додатково відпочити крім, затверджених загальних вихідних. За основу беруться дні, які є державними або великими релігійними святами.

Суть формування позначеного графіка полягає в тому, що уряду потрібно відзначити конкретно, в які буденні дні є можливість додатково відпочити. Деякі, фіксовані урядом країни Свята можуть потрапляти в суботу або ж у неділю.

Це свідчить про те, що знаменні урочистості, що потрапили на вихідні можуть пересуватися безпосередньо на понеділок. Прикладом, в позначеному випадку вважається Великдень або Новий рік. Відповідно потрібно знати актуальний робочий календар на 2022 рік в Україні, щоб визначити, коли в країні будуть відзначатися державні свята.

Які дні безпосередньо в 2022 році стануть приводом для загального торжества

Щороку деякі фіксовані вихідні урядом країни змінюються. Обумовлено це тим, що Великдень, а також Трійця виходять з числа свята, а всі інші не змінюються. Коли передбачається можливість додатково відпочити:

 • 1 січня громадяни зустрічають прихід Нового року;
 • 7 січня – Різдвяне гуляння;
 • 8 березня вважається жіночим день, що має міжнародне значення;
 • 19 квітня – Пасха;
 • 1 травня-загальний день всіх трудящих;
 • 9 травня – дата знаменує завершення Другої Світової війни;
 • 7 червня – Трійця;
 • 28 червня в країні гуляння з приводу Дня Конституції України;
 • 24 серпня день, коли Україна здобула власну незалежність;
 • 14 жовтня – день, що стосується захисників України;
 • 25 грудня нововведене святкування, католицьке Різдво.

Слід зазначити, що коли загальновстановлений державою свято знаменується в середині тижня, то безпосередньо вихідний пересувається на один із суботніх днів. Тобто доведеться відпрацьовувати невикористану день згідно з графіком додатково. Винятки представлені тільки для школярів і студентів вищих навчальних закладів.

Учні один або два тижні залишаються вдома на новорічні канікули без урахування позначеного затвердженого робочого графіка, в залежності на які дні тижня випадає Новий рік і Різдво.

З якою метою складається щорічний виробничий календар

Графік роботи, що формується урядом країни для своїх громадян щодо загального робочого процесу, є важливим документом. Оскільки завдяки йому всі установи, що працюють на державній основі можуть формувати робочий процес для своїх співробітників.

За дні, коли випадають загальновстановлені державні свята не нараховується заробітна плата, відповідно вона може бути меншою, ніж в інші місяці, при відсутності значущих дат.

Це в тому випадку, коли робота не виконується позмінно, а сам робочий процес не вимагає безперебійного виробництва. Але, якщо людям доводиться працювати в позмінному режимі, то в основному за вихід у святкові дні працівники отримують заробітну плату в подвійному розмірі.

Переваги наявності виробничого календаря

Одним з основних переваг є те, що кожен керівник може розпланувати робочий процес, а також на його основі розрахувати оплату за працю своїм співробітникам, тому їм потрібно в неодмінному порядку таблиця виробничого календаря для України безпосередньо на 2022 рік. Крім цього:

 1. Графік роботи на рік можна завжди знайти в Інтернеті, так як він представлений в загальному доступі.
 2. При необхідності його можна легко відшукати в Інтернеті і завантажити безкоштовно, адже щороку він оновлюється.
 3. Працюючі громадяни можуть планувати своїх вихідні заздалегідь.
 4. В цьому календарі позначаються і свята, які не є державними, тому можна дізнатися дати урочистостей (день бухгалтера, економіста, програміста) і направити поздоровлення колегам і близьким людям, із значущою для них датою.

Важливо пам’ятати, протягом року може бути багато свят, але тільки ті, які встановлені урядом стануть приводом провести відпочинок на свій розсуд, а в інші знаменні дні доведеться вирушати на роботу.

Які свята будуть зміщені на інший день

Як зазначалося вище, деякі значущі дати можуть пересуватися безпосередньо на наступний будній день, якщо вони потрапляють в суботу або неділю.


У поточному році перенесення святкувань буде проводитися:

 1. 8 березня потрапляє на недільний день, завдяки цьому гуляння триватимуть і 9 березня.
 2. 19 Квітня, це Великдень, що відзначається завжди в неділю, відповідно відпочивати можна буде ще й 20 квітня.
 3. 9 травня припадає на суботу. У цьому випадку святкування буде продовжено аж до 11 травня.
 4. 7 червня святкується Трійця, тому працевлаштовані громадяни мають право відпочивати ще й 8 червня.
 5. 28 червня в Україні святкується день створення власної Конституції.  У 2022 році він випадає в неділю, а це означає, що в понеділок, тобто 29 червня працевлаштовані громадяни можуть відпочивати вдома на свій розсуд.

Всі інші додаткові дні відпочинку не переносяться, відповідно відзначатимуться згідно затвердженого Урядом графіка на позначений рік.

Одним немаловажним аспектом, який необхідно неодмінно відзначити вважається те, що перед деякими святковими днями, що мають державне значення передбачається скорочення робочого часу на 1-2 години. Наприклад:

 • 6 січня – 1 год;
 • 30 квітня – 1 год;
 • 8 травня – 1 год;
 • 13 жовтня – 1 год;
 • 24 грудня – 2 год;
 • 31 грудня – 2 ч.

На завершення слід неодмінно відзначити, що скачати робочий календар на 2022 рік з актуальною інформацією можна, наприклад, на офіційному сайті Міністерства освіти України. Також надається можливість роздрукувати безкоштовно робочий календар для України з інших інтернет платформ.

Календарь

Не варто забувати, що графік для формування загального державного робочого процесу змінюється кожен рік, так як не всі свята мають постійні дати, та й перенесення урочистостей на інші дні може істотно відрізнятися, відповідно потрібно щорічно переглядати актуальну інформацію.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.