UKRjizn.com
Image default
Економіка

Росії дозволять транзит товарів до Калінінграду.

Єврокомісія планує дозволити Росії ввозити до Калінінграда товари, що потрапили під санкції, але тільки в обсягах, порівнянних з поставками до її вторгнення в Україну. Про це повідомляє Der Spiegel із посиланням на джерела в Єврокомісії.

Прийняте рішення дозволить запобігти можливому експорту російської продукції через порт Калінінграда. Точний обсяг товарів, дозволених до транзиту, визначатиметься за литовськими митними документами. У особливих випадках, наприклад, для ремонту шлюзів, обсяг транзиту може бути перевищений, проте Росії доведеться доводити кожен виняток.

Рішення, ухвалене Єврокомісією, багато в чому відображає позицію уряду Німеччини. Канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово наголошував, що зробить усе, що в його силах, щоб НАТО не стало стороною конфлікту між Росією та Україною. Німецькі солдати дислокуються у Литві та можуть бути залучені до можливого конфлікту.

За словами представника Литви, знайомого з перебігом переговорів, Німеччина з 18 червня чинила тиск на Єврокомісію, щоб санкції не поширювалися на транзит до Калінінграда.

Публікація рішення Єврокомісії очікується найближчими днями.

Калінінградська область – російський ексклав, що межує з Литвою та Польщею. Литва заборонила транзит російських будівельних матеріалів та металу після вступу 17 червня санкцій Євросоюзу, які передбачають заборону на їх сухопутні постачання. Пасажирські перевезення продовжуються за колишніми правилами.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що транзит було припинено після консультацій з Єврокомісією та під її керівництвом. 20 червня МЗС Росії вимагало від Литви негайно скасувати заборону на транзит товарів до Калінінградської області. 21 червня посол Євросоюзу в Росії Едерер пояснив, що про блокаду Калінінграда не йдеться і транзит товарів, які не підпадають під санкції Євросоюзу, “працює нормально”.

Обмеження на імпорт продукції із сталі та заліза передбачені четвертим пакетом санкцій Євросоюзу. З 17 червня на територію Євросоюзу заборонено ввозити російські чорні метали та сталь, з 10 липня під заборону потрапить цемент, а також алкоголь та інші продукти, з 10 серпня – вугілля та інші види твердого викопного палива, з 5 грудня – нафту.

Росія вторглася на територію України 24 лютого 2022 року. У відповідь на російську агресію Євросоюз ухвалив уже шість пакетів санкцій щодо Росії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.