UKRjizn.com
Image default
Новини

Як отримати російське громадянство громадянинові України у 2022 році

Наразі для громадян України доступна спрощена схема набуття громадянства. Отже, важливо розуміти, як набути громадянство РФ громадянинові України. Найкращий варіант – це орієнтація на основні законодавчі норми, адже залежить можливість успішного вирішення документальних питань.

Останні зміни

25 травня 2022 року Володимир Путін, президент РФ, підписав указ №304. Він доповнює коло іноземців, які мають право за спрощеною схемою отримати громадянство Росії. Тепер до них зарахували тих, хто проживає на території Херсонської та Запорізької областей України. До теперішнього часу рішення вже реалізовується, що важливо брати до уваги.

Насамперед діяв указ від 2019 року. За спрощеною схемою громадянство Росії могли отримати ті, хто мешкав на території Донецької та Луганської народних республік, які були невизнаними. При цьому наголошувалося, що цілі є саме гуманітарними. Тепер президент включив до мешканців двох областей України, адже територію за результатами спецоперації контролюють збройні сили РФ. До того ж у регіонах створено тимчасову адміністрацію, причому відбувається інтеграція до складу Росії. При цьому референдум не планується, адже процедура не сприяла визнанню рішень на світовому рівні.

Як отримати російське громадянство громадянинові України у 2022 році

Важливо розуміти, що громадянство РФ для українців можна одержати з урахуванням законодавчих норм. Вдається орієнтуватися на ФЗ-62. Запланована процедура може бути проведена за однією із двох схем: загальна або спрощена.

Для отримання громадянства належить звернутися до відповідної організації, що визначено чинними законодавчими нормами. Потрібно документально підтвердити те, що громадянин має право стати росіянином.

Здобувач має надати співробітникам міграційної служби документи, визначені на законодавчому рівні.

Важливо розуміти, що за загальною схемою передбачається натуралізація. Вона з добровільним прийняттям громадянства з орієнтацією на чинні законодавчі норми. У таких ситуаціях громадянин повинен безперервно жити в Росії протягом 5 років після того, як було надано ВНЖ, документально підтвердити гарне знання російської мови, мати стабільний і офіційний доход. Проте за спрощеною схемою буде простіше та швидше отримати російське громадянство.

Термін проживання може бути зменшено до 1 року. Це стає можливим у таких ситуаціях:

 • Людина має явні досягнення, причому вони можуть бути науковими, культурними або технічними. Також враховуються особливості професійного спрямування. Якщо громадянин має рідкісні та затребувані професії, шанси на успішне отримання громадянства підвищуються.
 • Політичні біженці. Ці ситуації є особливими, тому передбачається індивідуальний підхід.
 • Громадяни, визнані біженцями. Орієнтуються на загальні законодавчі норми.

Таким чином, важливо розуміти, як отримати російське громадянство громадянинові України у 2022 році. за спрощеною та загальною процедурою.

Чим відрізняється спрощена процедура

Найважливіша відмінність – те, що для проходження процедури потрібно надати менше документів. Більше того, громадянство можна отримати швидше, ніж це передбачається за звичайною процедурою. Більше того, можуть бути виключені стандартні умови, які впливають на рішення щодо надання громадянства. Наприклад, громадянинові не потрібно жити протягом 5 років у Росії, пред’являти дані про офіційний і стабільний дохід. При цьому спрощення набуття громадянства для українців доступне для наступних громадян:

 • Люди, які колись були громадянами СРСР. Насамперед, це стосується тих, хто народився в РРФСР.
 • Батьки повнолітніх дітей, які мають російське громадянство.
 • Здобуття російської вищої освіти після 1 липня 2002 року. При цьому потрібно опрацювати принаймні рік. Також потрібно вносити оплати до ПФР РФ.
 • Індивідуальні підприємці. При цьому в Росії потрібно постійно працювати від 3 років у певних видах трудової діяльності, виконувати податкові зобов’язання і сплачувати внески до Пенсійного Фонду. У цьому орієнтуються у сумі від 1 мільйона рублів.
 • Інвестори у російську економіку. Важливо враховувати умови, визначені на чинному законодавчому рівні.
 • Робота в Росії від року за затребуваною спеціальністю. Робота має бути офіційною.
 • Наявність принаймні одного з батьків, у якого є російське громадянство. Батько чи мати повинні проживати у Росії.
 • Люди, які мають подружжя – громадяни РФ. Також можлива наявність спільних дітей.
 • Особи, які постійно проживають у Росії. Також до уваги беруть мовні знання, аби вдалося виключити небажаний бар’єр.

Саме ці категорії громадян можуть отримати громадянство РФ за спрощеною схемою. Цікавлячись, як отримати громадянство РФ громадянинові України по шлюбу, важливо уважно вивчити законодавство та пред’явити документальний пакет.

На що мають орієнтуватися українці

Важливо розуміти, що українцям не потрібно підтверджувати офіційний дохід і протягом 5 років проживати в Росії на підставі ВНП, а також не потрібно складати іспит з російської мови. До того ж, багато українців звикли розмовляти в побуті російською, що також надає оптимальні можливості для подальшого переїзду, якщо громадянин самостійно прийме відповідне рішення.

Чим може бути обумовлений переїзд до Росії

Насправді Росія сприяє тому, щоб кожен охочий міг офіційно переїхати. Проте значущими будуть такі аспекти, як культурна та політична ідентифікація з Росією, адже це впливає на особисте життя, кар’єрні можливості. У людини, яка планує переїзд, має бути особиста мотивація, спрямована на успішне та повноцінне життя надалі. Це особливо важливо для представників російської діаспори.

Здобувачі можуть отримати громадянство через те, що його близькі родичі раніше жили на території РРФСР або Росії, а ще вони можуть бездоганно володіти російською. Для цього потрібно документально підтвердити те, що ці події є дійсними. При цьому, деякі громадяни України можуть бути визнані носіями російської мови навіть без співбесіди зі спеціальною комісією.

Який варіант виявляється найбільш підходящим

Багато людей цікавляться, як отримати російське громадянство громадянинові України у 2022 році, адже політична обстановка є особливою, специфічною. Наприклад, часто потрібне спрощене проведення процедури. Найчастіше люди починають офіційний переїзд із отримання ВНЖ, але часом можна одразу отримати громадянство РФ, тому не потрібно тривалий час жити в країні без громадянства. Фахівці можуть уважно вивчити життєву історію українця, взяти до уваги підстави, щоби порекомендувати найбільш оптимальний підхід.

Хто не має права стати громадянином РФ

Важливо розуміти, що іноді люди не можуть набути російського громадянства. Зазвичай це пов’язано з такими причинами:

 • наявність судимості;
 • багаторазове порушення громадського порядку на етапі проживання з ВНП;
 • відмова від працевлаштування без серйозних підстав;
 • прагнення обманним способом отримати ВНП.

Потрібно враховувати, що відмова також може бути обумовлена ​​такими причинами:

 • Неправильне оформлення заяви. Важливо переконатися у відсутності помилок, друкарських помилок. Вся інформація має бути точною та достовірною.
 • Іноземний громадянин порушує безпеку росіян.
 • Участь іноземця у терористичних компаніях.
 • Надання підроблених документів. Важливо усвідомлювати, що документація ретельно перевіряється.
 • Мігрант брав участь у збройному конфлікті, де виступав проти мирного населення чи службовців ЗС РФ.
 • Прояв расової чи релігійної ненависті.
 • Робота у службі безпеки чи військових силах іншої держави.
 • Наявність судимості чи перебування у місцях позбавлення волі. Також можливо, що іноземець перебуває у міжнародному розшуку або є свідком у кримінальній справі.

У таких ситуаціях навіть спрощене отримання громадянства РФ для громадян України 2022 року виявляється неможливим, незалежно від обставин.

Для громадянства РФ, перш за все, потрібно перетнути кордон і отримати міграційну картку, пройти реєстрацію. Після цього можна отримати РВП, ВНП. Потім можна здобути громадянство. Такі етапи є стандартними, тому іноді схема полегшується, а деякі стадії вдається пропустити. Якщо знати, як отримати громадянство РФ громадянинові України 2022 року за спрощеною системою, можна орієнтуватися на законодавство з урахуванням особистих прав та інтересів при прийнятті рішення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.