UKRjizn.com
Image default
Економіка

“Російське внутрішнє виробництво повністю зупинилося”

Згідно з доповіддю, опублікованою Єльським університетом, незважаючи на те, що Москва змогла отримати мільярди доларів від продажу енергоресурсів за завищеними цінами, в основному неопубліковані дані показують, що більша частина її внутрішньої економічної активності зупинилася після вторгнення в Україну 24 лютого.

«Висновки нашого всебічного економічного аналізу переконливі та незаперечні: санкції та догляд іноземних компаній не тільки спрацювали, а й завдали серйозної шкоди російській економіці на всіх рівнях», – йдеться у звіті Єльської школи менеджменту.

«Російське внутрішнє виробництво повністю зупинилося, не маючи можливості замінити втрачені підприємства, продукти та кадри», – йдеться у 118-сторінковому документі.

Доповідь була підготовлена ​​Джеффрі Зонненфельдом, президентом Єльського інституту керівників вищої ланки та іншими членами інституту, які складаються з економістів та експертів з управління бізнесом.

Оскільки Москва призупинила або скоротила публікацію офіційної економічної статистики, включаючи важливі дані про торгівлю, команда Зонненфельда скористалася даними, які є у компаній, банків, консультантів, російських торгових партнерів та інших осіб, щоб скласти уявлення про стан російської економіки.

Вони також заявили, що отримали неопубліковані дані від експертів з російської економіки та дані іншими мовами, що підтверджують їхні висновки.

Навіть якщо Росія зможе заробити більше іноземної валюти на експорті газу та нафти, це не компенсує впливу західних санкцій. Експерти стверджують, що залежність країни від Європи щодо закупівлі 83% її експорту енергоресурсів ставить Москву під велику загрозу в середньостроковій перспективі.

“Росія набагато більше залежить від Європи, ніж Європа від Росії”, – заявили вони.

Автопром зазнає краху

Росія значною мірою пережила західні економічні санкції після незаконної анексії українського Криму у 2014 році.

Президент РФ реалізував програму заміни частини імпорту вітчизняною продукцією та створив запас фінансових резервів.

Проте промисловість країни, як і раніше, сильно залежала від іноземних капіталовкладень та імпорту високотехнологічних ресурсів, виробництво яких, наприклад, напівпровідників, Росія не освоїла.

У доповіді йдеться, що хвиля нових санкцій після вторгнення в Україну 24 лютого була націлена на обидві ці вразливості російської економіки.

Згідно з доповіддю, близько 1000 іноземних компаній припинили свою діяльність у країні, що може призвести до скорочення до п’яти мільйонів робочих місць.

Промислове виробництво різко впало, а роздрібні продажі та споживчі витрати в Росії впали на 15-20 відсотків на рік.

Російський імпорт упав у всіх напрямках, йдеться у доповіді, а імпорт із Китаю скоротився більш ніж наполовину.

Ключовим прикладом російських проблем, згідно з доповіддю, є автомобільний сектор.

Продажі автомобілів впали з 100000 до 27000 на місяць, а виробництво зупинилося через брак запчастин та обладнання.

Не маючи доступу до імпортних комплектуючих, російські виробники випускають автомобілі без подушок безпеки, сучасних гальм і лише з механічною коробкою передач.

Загроза газовим доходам

У доповіді ставиться під сумнів думка, що російська економіка виживає завдяки десяткам мільярдів доларів, які країна щомісяця отримує від експорту нафти та газу.

Минулого тижня МВФ заявив, що російська економіка, хоч і скорочується, працює краще, ніж очікувалося завдяки доходам від експорту енергоносіїв і сировинних товарів.

У звіті Єльського університету йдеться про те, що дані показують, що доходи від енергоресурсів падають протягом останніх трьох місяців.

Якщо Західній Європі вдасться відрізати себе від російського газу, Москва опиниться в «нерозв’язній» ситуації через відсутність ринку для його видобутку, йдеться у доповіді.

«Будь-яке зниження доходів від нафти та газу чи обсягів експорту нафти та газу негайно створить навантаження на бюджет Кремля», – наголошується у доповіді Єльського університету.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.