UKRjizn.com
Image default
Економіка

Російське вторгнення завдало Україні збитків на 97 млрд доларів

Станом на 1 червня російське вторгнення завдало Україні прямих збитків на суму понад 97 мільярдів доларів. При цьому відновлення країни може коштувати майже 350 мільярдів доларів, йдеться у звіті, опублікованому в п’ятницю Світовим банком, урядом України та Європейською комісією.

У звіті зазначається, що Україна зазнала збитків у розмірі 252 мільярдів доларів через збої в економіці та виробництві, а також внаслідок додаткових витрат, пов’язаних із війною. Переміщення однієї третини всіх жителів країни, як очікується, сприяє підвищенню рівня бідності із 2% до 21% населення України.

Загалом, за оцінками авторів звіту, потреби України у відновленні досягли 349 млрд. доларів станом на 1 червня, що приблизно в 1,6 раза перевищує ВВП країни, який у 2021 році досяг 200 млрд. доларів.

З цієї суми 105 млрд доларів потрібно в короткостроковій перспективі для вирішення невідкладних завдань, таких як відновлення тисяч пошкоджених чи зруйнованих шкіл та понад 500 лікарень. Також необхідно підготуватися до суворої зими, відремонтувавши будинки, відновивши опалення і закупивши газ.

Усі цифри є попередніми і, ймовірно, зростатимуть у міру продовження війни, зазначається у звіті.

“Наслідки вторгнення будуть відчуватися протягом поколінь: будуть розлучені члени переміщених сімей, розвиток суспільства буде порушено, культурна спадщина буде зруйнована, а траєкторія зростання економіки та бідності поверне назад”, – йдеться у звіті.

Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у Східній Європі, заявив, що результати засновані на міжнародно визнаній методології та мають лягти в основу конференції G7 з відновлення України, запланованої на 25 жовтня у Берліні.

За словами Банерджі, початкові оцінки влади України, згідно з якими відновлення економіки коштуватиме 750 мільярдів доларів, швидше за все, є екстраполяцією збитків та економічних втрат, але неясно, яка саме методологія використовувалася для отримання цієї оцінки, сказав він.

Олег Устенко, старший економічний радник президента України Володимира Зеленського, заявив, що країна потребує зобов’язань країн-донорів, які продовжуватимуть надавати фінансування у розмірі 5 мільярдів доларів щомісяця протягом наступного року.

Банерджі погодився з тим, що Україні буде потрібна зовнішня підтримка до 2023 року, якщо тільки не відбудеться «справді радикальної зміни ходу війни».

Він сказав, що справи в економіці йдуть «трохи краще», ніж побоювалися експерти, і тепер валовий внутрішній продукт України скоротиться на 30%–35% у 2022 році замість скорочення, що спочатку прогнозується, на 45%.

Банерджі додав, що у звіті враховувалися інвестиції, необхідні для «кращого відновлення» та допомоги Україні у модернізації її радянської інфраструктури. Він попередив, що темпи відновлення значною мірою залежатимуть від ходу війни та спроможності українського державного та приватного секторів освоїти фінансування.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.