UKRjizn.com
Image default
Економіка

Росія готова значною мірою обійти нову стелю цін на нафту

Росія може отримати доступ до достатньої кількості танкерів, щоб відвантажувати більшу частину своєї нафти за межі досяжності нової цінової межі, встановленої «Великою сімкою». Про це повідомили агентству Reuters представники галузі та офіційний представник США, наголосивши на обмеженості можливостей самого амбітного плану зі скорочення доходів Москви під час війни.

Минулого місяця країни G7 домовилися добитися продажу російської нафти за примусово низькою ціною до 5 грудня, але зіткнулися з переляком з боку основних гравців світової нафтової промисловості, які побоювалися, що цей крок може паралізувати торгівлю в усьому світі.

Місяці дискусій між Сполученими Штатами та страховими, торговельними та судноплавними компаніями пом’якшили побоювання з приводу їх схильності до санкцій, але тепер усі сторони розуміють, що Росія може значною мірою обійти санкційний план за допомогою своїх власних танкерів та інших ресурсів.

Прогнози стійкості російської нафтової торгівлі та подробиці переговорів між Вашингтоном та світовим нафтогазовим сектором раніше не публікувалися.

Оцінки того, що до 80-90% російської нафти, як і раніше, йдуть за межі механізму обмеження, якщо Москва спробує обійти санкції, небезпідставні, заявив агентству Reuters представник Міністерства фінансів США.

За такого сценарію може бути зупинено експорт російської нафти і нафтопродуктів лише обсягом від 1 до 2 мільйонів барелів щодня. Про це повідомив американський чиновник, який відмовився назвати своє ім’я через делікатність ситуації.

У вересні Росія експортувала понад 7 млн. барелів нафти на добу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.