UKRjizn.com
Image default
Економіка

Росія намагається обійти санкції за допомогою Туреччини

Заступник міністра фінансів США у розмові зі своїм турецьким колегою висловив стурбованість тим, що Росія намагається використати Туреччину для ухилення від західних санкцій, запроваджених щодо Москви після вторгнення в Україну. Міністерство фінансів США повідомило про це у суботу.

У прес-релізі, опублікованому на сайті відомства, повідомляється про розмову, яка відбулася в п’ятницю між заступником міністра фінансів США Уоллі Адейемо та його турецьким колегою Юнусом Елітасом.

У ході розмови, яка була присвячена «реалізації та забезпеченню дотримання широких багатосторонніх санкцій, введених проти Росії через її вторгнення в Україну», Адейемо «висловив стурбованість тим, що російські юридичні та фізичні особи намагаються використати Туреччину для ухилення від санкцій, введених США та ще 30 країнами» щодо Москви.

Крім того, заступник міністра фінансів «підтвердив зацікавленість Сполучених Штатів в успіху турецької економіки та висловив відданість Міністерству фінансів партнерству з урядом Туреччини для захисту цілісності її банківського сектору».

На початку серпня британська газета Financial Times повідомила, що уряди західних країн стривожені поглибленням економічних зв’язків між Туреччиною та Росією. Джерела видання «попередили про зростання ризику того, що Туреччина може зазнати покарання, якщо Анкара допомагатиме Москві уникати санкцій».

Шість джерел газети в урядах західних держав розповіли FT, що їх серйозно непокоїть угода про активізацію російсько-турецької співпраці, про яку домовилися президент Росії Володимир Путін та президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.