UKRjizn.com
Image default
Економіка

Росія припиняє участь в угоді щодо експорту зерна з України

Як причину своєї відмови дотримуватися угоди щодо вивезення з України експортного зерна в інші країни влада Росії вказала, що українські військові за допомогою безпілотників вранці 29 жовтня атакували кораблі Чорноморського флоту РФ у кримському Севастополі. На думку міністерства оборони Росії, це достатній привід відмовитися від зернової угоди тримісячної давності, спрямованої на зниження глобального дефіциту зерна.

«Зважаючи на… терористичний акт київського режиму за участю британських експертів проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних судів, задіяних у забезпеченні безпеки “зернового коридору”, російська сторона зупиняє участь у реалізації угод про експорт сільськогосподарської продукції з українських портів», – йдеться у повідомленні. у повідомленні російського міністерства.

Раніше в Міноборони РФ заявили, що атаки безпілотників були відбиті, але російський тральщик отримав незначні пошкодження.

Глава адміністрації президента України Андрій Єрмак звинуватив Росію в «шантажі» та «придуманих терактах» на тимчасово контрольованій нею території після вибухів у Криму. Його коментарі були очевидною відповіддю на звинувачення Росії у тому, що за вибухами стоїть Україна.

З того часу, як 22 липня Росія та Україна підписали в Туреччині підтриману ООН Чорноморську зернову ініціативу, з України було експортовано кілька мільйонів тонн кукурудзи, пшениці, продуктів із соняшника, ячменю, ріпаку та сої.

29 жовтня міністр сільського господарства Росії Дмитро Патрушев заявив, що Росія готова поставити до 500 тисяч тонн зерна до бідних країн протягом наступних чотирьох місяців за сприяння Туреччини та замінити постачання українського зерна. «Беручи до уваги цьогорічний урожай, Російська Федерація повністю готова замінити українське зерно і постачати його за доступними цінами до всіх зацікавлених країн», – сказав він.

У заяві МЗС Росії йдеться, що після нападів на кораблі ВМС РФ «російська сторона не може гарантувати безпеку цивільних суховантажів, які беруть участь у “чорноморській ініціативі”, і зупиняє її реалізацію з сьогоднішнього дня на невизначений термін».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.