UKRjizn.com
Image default
Економіка

Росія знову знизила постачання газу до Європи

Експорт російської сировини до Словаччини та Італії скорочено вдвічі, а Франція, за Нідерландами, Данією, Фінляндією, Польщею, Болгарією, позбавлена ​​газу з РФ повністю

У п’ятницю влада Росії здійснила ще одне скорочення експортних поставок природного газу до Європи. Як повідомляє Associated Press, постачання до Словаччини та Італії скорочуються вдвічі, а до Франції – повністю.
Таким чином, п’ятниця, 17 червня, стала вже третім днем ​​поспіль, коли Москва різко знижує обсяг свого газового експорту, що спричинило стрибок цін на енергоносії у всьому світі. Раніше, влада РФ скоротила постачання газу до Німеччини, Австрії та цілої низки східноєвропейських держав.

Незважаючи на те, що як одна з причин зниження прокачування Москва привела технічні проблеми з трубопроводом «Північний потік-1», які нібито виникли через санкції ЄС проти Росії, лідери Німеччини та Італії розцінили ці дії Кремля як зловмисний крок у відповідь на осуд Заходом російського вторгнення в Україну та ту допомогу, яку європейські держави надають Києву.

Президент України Володимир Зеленський також назвав відключення газу “шантажем як проти окремих країн, так і проти Європи загалом”.

Для багатьох європейських держав втрата російського газу означає серйозні проблеми з електроенергією та опаленням будівель. Так, Італія раніше покривала за рахунок Росії 40% своєї потреби у газі. Тепер же, італійській владі, так само, як і урядам інших країн ЄС, доводиться шукати альтернативні джерела, наприклад, в Алжирі та на Близькому Сході.

Франція, пише АР, опинилася в менш скрутному становищі: хоча газові лінії з Росії були перекриті для Франції повністю, частка цієї сировини у французькій енергетиці становила лише 16%, і до настання холодів країна має можливість переорієнтувати свою економіку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.