UKRjizn.com
Image default
ВідпочинокКалендар

Розклад канікул в навчальному 2022–2023 році

Отримання освіти – важливий етап у житті кожної дитини, і необхідно, щоб він був організований правильно. Мова йде про графік канікул в Україні на 2022--2023 навчальний рік, що вимагає повноцінних періодів між трудовими буднями і довгоочікуваними вихідними.

Школьный класс.

Школи в Україні, як і багато інших на планеті, мають власні навчальні системи, і вони багато в чому не збігаються з освітніми нормами сусідніх країн. У чому криються істотні відмінності і чим це обґрунтовано?

Розклад канікул в навчальному 2022--2023 році

Затвердження канікул в Україні відбувається, як правило, в серпні. Цей державний документ містить в собі детальний опис навчального 2022--2023 роки: структуру занять, дати можливих переносів вихідних, кількість днів робочого тижня. Велика частина навчальних закладів України працюють за системою чвертей.

Триместри зустріти можна, але лише в окремих школах і ліцеях, що мають індивідуальні графіки. Початок навчання для українських школярів у 2019 р., випаде на 2 вересня, понеділок.

Канікули в 2022--2023 році для школярів України займуть проміжок:

 1. Осінні з 28 жовтня до 3 листопада.
 2. Зимові – з 23 грудня до 8 січня.
 3. Весняні – з 23 березня до 29 березня.
 4. Літні стартують 25 травня.

Фінальний робочий день для всіх українських шкіл відповідатиме: при п’ятиденці 22 травня, при шестиденці – 23. Навчальний рік 2022--2023 займе цикл з 34 тижнів, при цьому 6 будуть не повними, а канікулярні періоди рівні 4.

Порівняно з російськими канікулами, в Україні співпадуть канікули літа і зими, але ось весна і осінь відправить українців відпочивати пізніше.

Додаткові канікули у першокласників

Оскільки першокласники відносяться до категорії учнів-початківців, їм надаються своєрідні канікулярні бонуси. Так, в кінці лютого малюкам вирішено давати додаткові дні для відпочинку, щоб таким способом розвантажити найдовшу і стресову чверть.

Линейка первоклассников.

Канікули для першокласників України традиційно починаються в кінці лютого і закінчуються на початку березня. Не стане винятком в цьому плані і 2022--2023 уч. рік. Попередньо, в Україні, першокласників у навчальному 2022--2023 році очікують додаткові канікули з 24 лютого до 1 березня.

Міністерство освіти України, дозволяє, щоб окремі школи або гімназії вирішували питання, пов’язані з термінами та розкладом канікул в індивідуальному порядку. Адміністрації шкіл мають право встановити власний графік для учнів 1-х класів.

Зміна графіка канікул у школах

Важливо пам’ятати: всі вимоги до графіку канікул на 2022--2023 рік мають не жорсткий диктаторський характер, а лише йдуть у формі рекомендацій. При виникненні вагомих причин будь-гімназія або школа в Україні можуть перенести канікули на свій розсуд.

Найбільш частим переносів схильні весняні та осінні вихідні.

Осенние каникулы.

Також коригувати робочий план змушують форс-мажори, погані погодні умови, збої в подачі тепла, перевищений поріг захворюваності. Зрушувати перерви школам дозволено не більше, ніж на тиждень. І, якщо це сталося, дирекція зобов’язана завчасно попередити школярів та їх батьків.

Відпочинок учнів неприпустимо затримувати, і у сімей не повинно виникати ніяких перешкод для відпочинку. Особливо, якщо у сім’ї придбані квитки для подорожі, і адміністрація про це була попереджена заздалегідь.

Довгі вихідні та свята в Україні

Питання додаткових вихідних виникає і восени. Так, хлопці України вирушать відпочити 14 жовтня, а потім відразу підуть на осінні канікули.

Цей додатковий день збігається з Днем захисника України. Друга чверть дасть незапланований відпочинок 25 грудня, в цей день святкується Різдво Католицьке. А це торжество оголошено державним святом в Україні! Під час найдовшої і важкої 3-ї чверті в школах пройде лише одне календарне свято – 8 березня.

Хоча, високий ризик скасування цього урочистого заходу, оскільки обіцянки про це звучать з високих трибун. Найбільш багатою на канікули стане 4-я чверть. Неробочим буде перший понеділок-20 Квітня, що випадає після Великодня. А в травні випадуть два періоди з довгими вихідними, майже межують з літніми відпустками.

Таким чином, до навчального плану українських шкіл внесено шість вихідних додаткового характеру:

 • 14.10
 • 25.12
 • 20.04
 • 1.05
 • 11.05.

Формування довгих вихідних відбувається в двох варіантах.

 1. Перший: Якщо в календарі свято випадає на понеділок або п’ятницю.
 2. Другий: якщо субота або неділя-дата торжества, вихідні переносяться на найближчий понеділок.

Розглянутий 2022--2023 навчальний рік передбачає п’ять тривалих періодів, придатних для сімейного відпочинку і повноцінної релаксації. З 12 жовтня до 14, з 7 березня до 9, з 18 квітня до 20, з 1 травня до 3, з 9 травня до 11.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.