UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Розмір мінімальної зарплати в Україні 2021 року

Розмір мінімалки в Україні збільшується щорічно. При цьому зміни проводяться двічі на рік. Сума виплат залежить від коштів, закладених у бюджеті на наступний рік. Очікується, що мінімальна зарплата 2021 в Україні збільшиться до розміру 6,5 тис. грн., що на 40% більше в порівнянні з попереднім періодом. Наскільки правдивими виявляться цифри, стане відомо ближче до грудня 2020 року.

Розмір мінімальної зарплати в Україні 2021 року

Мінімальна зарплата 2021-запевнення уряду

Ситуація, що склалася в країні, вимагає екстрених заходів у плані зміни рівня мінімальної зарплати. Велика частина населення виживає за межею бідності, потребує соціальної та матеріальної підтримки. З цих причин президент прийняв рішення про зміну рівня мінімалки.

Аналіз інформаційних джерел показав, що Мінекономрозвитку в Україні наступного року збільшиться. У недавньому інтерв’ю так заявив чинний прем’єр міністр. При цьому чиновник не виключав, що перші позитивні зміни відбудуться вже до кінця 2020 року.

До відома! У 2020 році відбулося одне підвищення мінімалки до розміру 4,723 тис.грн. У вересні 2020 року очікується друге підвищення, яке наблизить розмір мінімальної заробітної плати до 5,0 тис.грн. (рівень зростання в порівнянні з січнем 2020 року складе 5,9%).

Незважаючи на складну економічну і політичну ситуацію, продовження поширення коронавірусної інфекції на території України, очікуються позитивні зміни в плані грошових виплат. Вже до 01.01.2021 року мінімалка зросте на 1,0 тис.грн. і стане дорівнювати 6,0 тис. грн. Подальше підвищення мінімальної зарплати в Україні в 2021 році відбудеться в другій половині. Відсоток зростання складе 8,3, мінімалка стане рівною 6,5 тис. грн. Таким чином, добробут українців може покращитися на 1777 грн. Незважаючи на невеликий показник, зміни вважаються важливими для працюючих осіб і пенсіонерів.
Мінімальна зарплата в Україні в 2021 році-причини небаченої щедрості

Зі слів міністра, зміна мінімалки пов’язана з необхідністю доведення грошових виплат до реального прожиткового мінімуму. Сьогоднішня ситуація показує, що українці отримують менше, ніж коштують продукти харчування та культурні блага. Прожити на такі гроші місяць і зробити покупку для будинку неможливо. Якщо ж в сім’ї іме5ется хворий або особа, що вимагає реабілітацію, українцям залишається жити в борг і забути, що таке новий одяг або побутова техніка.

Питання зарплати для уряду і в цілому для держави-болюче. Останні статистичні дані показують, що близько 60% населення живуть на рівні бідності.

Підвищуючи розмір мінімальної зарплати в Україні уряд демонструє соціальну відповідальність і турботу про власний народ.
Експерти впевнені, що поліпшення життєвих стандартів пов’язане ні з чим іншим, як з щедрим даром, зробленим напередодні виборів до місцевих органів влади, які повинні відбутися восени 2020 року.

Трохи раніше президентом було дано завдання уряду нормалізувати ситуацію в державі в плані виплат заробітної плати. Реалізація задуманих планів дозволить відзвітувати про виконання завдання. Очікуваний ефект-стандартний, народ залишиться задоволеним і прийме правильно рішення на голосуванні.

Зарплата військовослужбовців України в 2021 році

Відсутність грошей у державній скарбниці-звідки їх візьмуть?

Незважаючи на серйозну заяву, багато хто сумнівається, що гроші на підвищення мінімалки знайдуться. Зараз грошові резерв спрямований на більш серйозні цілі – боротьбу з коронавірусною інфекцією. Питання виплат стоїть на другому плані. Знайти необхідні кошти і зрозуміти, яка мінімальна зарплата в Україні буде в 2021 році, стане відомо пізніше. Сьогодні чиновники думають, як збільшити тиск на державний бюджет: надрукувати більше Гривень або взяти їх у борг.

Ще одним кроком поповнення державної скарбниці стане внесення змін до законодавчих актів. Останні нововведення свідчать, що в 2021 році всі сили уряду будуть спрямовані на детінізацію малого, середнього підприємництва та великого бізнесу.

Ні для кого не секрет, що певна частина бізнесменів віддає перевагу роботі в тіні і виплату зарплат в конвертах. Зміна мінімалки в бік підвищення може привести до легалізації бізнесу за умови, що обраний момент прийняття нововведень буде зроблений своєчасно.

Якщо ж почнеться другий етап спалаху коронавірусу, ситуація може привести до зворотного результату. Знову введені карантинний заходи завдадуть ще більшої шкоди бізнесу і скарбниці. Частина компаній, що залишилася на плаву закриється або глибше піде в тінь. Ціни на продукти харчування підвищаться, а офіційна мінімальна зарплата в 2021 році в Україні не принесе користі.

Правила підвищення мінімалки

Щорічне підвищення мінімальної зарплати-добрий намір з боку держави і має проходити відповідно до визначених правил:

  • не проводитися в складний для держави період;
  • стимулювати споживчий попит.

Сьогоднішня ситуація показує гру проти правил. Мінімальна зарплата в Україні в 2021 році буде підвищуватися у важкий для країни період. Закриття компаній, звільнення бюджетників негативно позначиться на настрої громадян і на споживчому попиті. Уникнути цього неможливо.

Залишається виживати-хто як може. Таким чином, ситуація з платоспроможністю населення остан6ется незмінною або трохи погіршиться. Уряд розраховує на перший варіант, очікує, що мінімалка збільшиться повільно, плавно і непомітно. Вийде, що вона була, але її не видно.

Інші принади мінімалки в Україні 2021

Зростання рівня мінімальної зарплати-хороша новина для всіх українців. При цьому для киян і жителів обласних міст вона здасться несуттєвою, що не6льзя сказати про громадян, які проживають у віддалених районах.

Поряд з цим з’являється недолік у вигляді зрівнялівки. При підвищенні мінімалки працівникам з низькооплачуваним окладом має відбуватися зміна виплат у громадян з високим рівнем доходу. Обмеженість бюджетників у коштах не дає зробити це швидко і своєчасно. Виходить, що зарплата буде зрівняна з некваліфікованими працівниками.

Якщо таке трапиться, не виключені невдоволення, масові звільнення або оптимізація виробництва. Кожне із зазначених заходів негативно позначиться на економіці та ставленні до уряду. Тому, зміна мінімалки в Україні має бути економічно продуманою і своєчасною.

Налогообложение в Украине в 2021 году

Підсумок

Наприкінці 2020 року, на початку 2021 року Україну очікують такі зміни:

  • вересень-мінімалка зросте до рівня 5,0 тис.грн.;
  • січень 2021 року-мінімальна зарплата стане рівною 6,0 тис.грн.;
  • липень 2021 року-очікуваний рівень стане рівним 6,5 тис.грн.

Досягнення показників відбудеться за рахунок змін у законодавчих актах та легалізації тіньового бізнесу. Вихід компаній з тіні збільшить кількість надходжень до скарбниці, поліпшить економічну ситуацію і добробут народу. Це відбудеться за умови посилення кризи, пов’язаного зі спалахом коронавірусної інфекції. Детальніше, про нову мінімалку стане відомо ближче до грудня 2020 року.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.