UKRjizn.com
Image default
Авто

Розмитнення авто в Україні в 2022 році

Тема розмитнення автомобілів досі актуальна, тому що так звані «євробляхи» не пропали з доріг України, тому варто приділити увагу тому, як зміниться розмитнення авто в Україні в 2022 році, і чого можна очікувати.

Розмитнення авто в Україні в 2022 році

Особливості питання

Правила розмитнення постійно змінюються, і якщо говорити про основні моменти, то вони будуть наступними:

  • розмитнювати дозволено необмежену кількість автомобілів, які обов’язково повинні відповідати екологічним стандартам – для легкових ТЗ Це Євро-2, а для вантажівок і автобусів – Євро-5;
  • не можна розмитнити автомобіль, потім зареєструвати його, якщо він був куплений або зібраний в Росії;
  • оформляти транспортні засоби, пригнані через закордон, необхідно протягом 10 днів після того, як воно пройде митницю, інакше буде виписаний штраф-кілька днів прострочення дають штраф у розмірі 17 000 гривень, а відразу прострочений місяць – це 170 000 гривень штрафу.

Пільгове розмитнення, яке діяло раніше для легкових авто, перестало працювати в листопаді 2021 року, тепер на пільгових умовах відбувається тільки розмитнення авто в Україні для учасників АТО для них воно діятиме до 8 лютого 2022 року.

До речі кажучи, розмитнення авто в Україні в 2022 році для УБС (учасники бойових дій) теж проводиться за пільговими умовами, до кінця лютого.

Калькулятор розмитнення

Для того, щоб розуміти, скільки доведеться платити, необхідно враховувати всі виплати і збори, передбачені для даного заходу.

В першу чергу сплачується акцизний податок, які розраховують за формулою, де ставка множиться на об’єм двигуна і число років транспортного засобу. Розмір ставки залежить від типу двигуна-бензиновий або дизельний.

50 євро платиться для двигуна в обсязі до 3000 см3, якщо йдеться про бензин, і 75 € – це ставка для дизеля, але на двигун до 3500 см3. І 100 € для обох типів двигунів буде акциз у разі перевищення встановлених цифри.

На електрокари акциз становить один євро, розрахований на 1 кВт ємності акумулятора, але якщо водізітся гібридне авто, то за машину доведеться доплатити 100 €.

Також в митний калькулятор входить мито або митний збір – це 10% від заявленої вартості автомобіля. І 0 % – це ставка для електрокарів.

Розмитнення авто в 2022 році

До речі кажучи, 10 % – це стандартні умови, а з тими країнами, з якими вже включено угоду про вільну торгівлю, ставка становить:

  • 4,5 % для ЄС;
  • 0 % – для Канади, але тільки в тому випадку, якщо автомобілю до п’яти років;
  • 0 % для Грузії.

Потрібно сказати, що штучно занижувати вартість автомобіля не рекомендується, тому що працівники митних служб можуть самостійно збільшити вартість, якщо вона виявиться нижче ринкової межі. Самостійно розрахувати орієнтовну вартість процедури дозволить калькулятор розмитнення авто в Україні.

Крім всіх перерахованих вище податків, так як не сплачується збір до Пенсійного фонду, плата за державну реєстрацію транспортного засобу – 700 гривень за все, і ще транспортний податок – його розмір становить 25 000 гривень на рік, але платиться він тільки за ті автомобілі, які перевищують суму в 375 мінімальних зарплат і якщо машині менше п’яти років.

Окремо варто сказати, що останні новини про розмитнення автомобіля в Україні в 2022 році для інвалідів не передбачають жодних змін.

Інформація для електромобілів

До кінця 2022 року по електродвигунах сплачуються акцизні збори за один кВт і ємності. Ставка становить одне євро, наприклад Тесла з ємністю акумулятора 90 кВт обійдеться в 90 євро. Також доведеться доплатити збір до Пенсійного фонду, і мита.

Наприклад, авто має заїхати на митний контроль, і ця послуга обходиться 250 гривень, а якщо вона стоїть на контролі більше однієї доби, то кожен день 190 гривень.

Власники електрокарів за законом, прийнятим в 2018-му році, не зобов’язані платити 10% державного мита і ПДВ, і дане правило діє до 2022 року.

Чи плануються зміни?

Нещодавно був запропонований варіант більш доступного розмитнення іноземних транспортних засобів, причому пропозиція від обліку тому, щоб проводити цей процес через додаток «Дія». Також по-новому пропонується ввести розрахунок.

Розмитнення авто в Україні

Відповідно до нової формули головною складовою митного збору має стати акциз, куди увійде базова ставка залежності від віку ТЗ та об’єму двигуна. Також буде враховуватися коефіцієнт потужності і ще один критерій – коефіцієнт ексклюзивності автомобіля.

Базова ставка буде змінюватися відповідно до інтерактивної системи, тобто чим старше засіб пересування, тим нижче очікується коефіцієнт.

Щодо коефіцієнт ексклюзивності, це мається на увазі унікальності в те, і за логікою цим коефіцієнтом будуть обкладатися елітні іномарки, які відносяться до лімітованої версії або оснащені модними тюнінгом.

Окремо варто згадати про те, що пропонується змінити принцип нарахування ПДВ, тому що якщо зараз 20% від вартості авто, то в майбутньому 20 % – це від суми акцизу. Гроші, природно, вийдуть різні. І на десерт-мито планується прибрати.

У даних пропозиціях є деякі нюанси, тому не можна точно сказати, що всі вони будуть прийняті, але за новинами в цій сфері варто уважно стежити.

Оформлення через «Дія»

Щоб знизити незручності для українців пропонується оформити транспортні засоби через додаток «Дія». Вважається, що подібні способи дозволять уникнути корупційні схеми, а також зробить процес реєстрації іноземного автомобіля максимально простим зручним.

Спочатку законопроект буде експериментальним, інакше це діє 2 грудня 2021р року, а закінчив – 31 Серпня 2023 року. Державна митна служба у зв’язку з цими змінами отримала наказ про те, що вона повинна відкрити спеціальний рахунок для стягнення митних платежів.

Планується доопрацювання додатка для того, щоб в нього можна було додати всі документи, які потрібні для розмитнення. І зроблений акцент на тому, що подібним способом можна буде оформити як легкове авто, так і будь-який інший автомобіль, призначене для перевезення людей.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.