UKRjizn.com
Image default
Авто

Розмитнення авто в Україні 2020 за новими правилами

Популярність на покупку автомобілів, що були у вжитку, в країнах Європи не зменшує своїх обертів. Основними ринками збуту б / у транспорту для українців довгий час залишаються Німеччина, Франція, Польща, Литва і Чехія. Головні причини тому-якість європейських доріг, відмінне паливо і сервіс, які в рази краще українських і, як результат, відмінний стан авто. Якщо подивитися на останні новини про розмитнення авто в Україні 2020 року, то цей процес є обов’язковим для кожного транспортного засобу, ввезеного з-за кордону. Досить дотримати процедуру огляду авто і сплати всіх зборів.

Розмитнення авто

Законодавча база

До закону про розмитнення, прийнятого в кінці 2018 року, було внесено кілька правок, згідно з якими відбулися деякі зміни:

  • розмитнювати авто підвищеного європейського стандарту Євро-5 і Євро-6 можна буде за зменшеною вартістю;
  • введення мінімального акцизного збору, що складається з п’ятдесяти Євро, помножених на об’єм двигуна автотранспорту і його вік;
  • дозвіл на розмитнення машин, яким більше десяти років.

Процес розмитнення для громадян України з кожним роком стає дорожче і вартість оформлення в деяких випадках коливається в межах 60-70% від ціни транспорту. На жаль, пересічному українцю при досить низькому рівні заробітної плати в країні такі витрати не по кишені. Тому автомобілісти вже не одноразово зверталися до влади з проханням зробити легалізацію закордонного авто дешевшою.

Головні вимоги до порядку розмитнення

Розмитнювати автомобілі можуть як фізичні, так і юридичні особи. Відповідно, якщо власник не має часу для проведення процедури, він може звернутися в спеціалізовану компанію, яка якісно і в короткі терміни вирішить це питання.

Правила розмитнення авто в Україні 2020р:

  1. Наявність договору купівлі-продажу або генеральної довіреності. Перевезення автомобіля з іншої держави здійснюється виключно його власником за наявності документів, що підтверджують право власності. У ситуації, коли покупець обмежений у можливості особисто здійснити угоду, буде потрібна допомога консульства для передачі договору.
  2. Проходження митного контролю та оформлення ввезення транспорту на кордоні.
  3. Визначення авто на склад митниці за місцем проживання, збір необхідної документації та оплата податків у державний бюджет.
  4. Постановка автомобіля на облік у структурному підрозділі Міністерства внутрішніх справ згідно з пропискою.
Растаможка авто в Украине

Деякі громадяни, які планують купівлю авто в іноземній державі, задаються питанням: чи можливе скасування розмитнення авто в Україні? І на те є підстави. Дана пропозиція вже вносилася на розгляд виключно для Б / В автомобілів ще в 2016 році. Позитивних результатів не спостерігалося. Чи буде нова Верховна Рада розглядати такий варіант, поки невідомо.

Процес оформлення документації, як для нових, так і вживаних автомобілів, однаковий. Відмінність полягає в тому, що для перших необхідно пред’явити прайс-лист з реальною ринковою вартістю, а для других – офіційний документ, що містить інформацію про митної вартості. Тобто, не залежно від суми угоди, співробітники митниці після перевірки визначають остаточну ціну б / у транспорту і видають відповідний папір.

Перелік першорядних документів для старту розмитнення:

  • Договір купівлі-продажу.
  • Техпаспорт автомобіля і посвідчення водія.
  • Довідка про зняття транспортного засобу з реєстрації в іншій державі.
  • Страхування.

Після всіх процедур митного огляду, машину необхідно доставити на спеціальний склад для подальшого оформлення в МВС.

Ціна питання легалізації автотранспорту

Щоб купівля транспорту за межами рідної держави і ввезення його на територію України не доставили несподіваних сюрпризів у вигляді незапланованих витрат, необхідно чітке розуміння з чого ж складається і скільки коштує розмитнення авто в Україні. Для цього можна самостійно обчислити загальні приблизні цифри.

Основні витрати:

  • Фіксований збір на ввезення транспортного засобу. Не залежить від характеристик автомобіля, обсягу його паливного бака і віку. Розмір податку 10% від вартості авто. Сума стягнення може знизитися до 5%, якщо автомобіль надалі буде використаний для транспортування великого числа пасажирів.
  • Акцизний збір. Безпосередньо залежить від технічних властивостей машини. Наприклад, базовий акциз для бензинових автомобілів об’ємом циліндрів не більше 3000 см. куб. дорівнює 50 євро, понад-100 євро. Якщо мова йде про дизельний двигун з розміром циліндрів до 3500 см. куб., збір становить 75 євро, для великих-150.
  • ПДВ. Фіксована ставка 20% від сукупності двох попередніх стягнень і ціни транспорту.

На витрати з розмитнення, крім типу двигуна і його величини, впливає і вік транспорту. Чим старше, тим вище буде сума акцизного збору. Слід зауважити, що повністю електричні автомобілі будуть звільнені від оподаткування до кінця 2022 року включно.

Приклад розрахунку митних платежів

Щоб вирахувати повну вартість розмитнення авто в Україні, для початку визначимо повну ставку акцизу, яка складається з базового акцизу (АБ), коефіцієнта двигуна (КД) і коефіцієнта віку (КВ).
Акциз = АБ х КД х КВ, де:

  • АБ – від 50 до 150 євро;
  • Кд-об’єм двигуна в літрах (наприклад, 3000 см. куб / 1000 см. куб. = 3);
  • КВ – величина еквівалентна кількості років.

Розглянемо приклад на бензиновому автомобілі 2009 року випуску з об’ємом циліндрів 2000 см. куб. і вартістю 5000 євро.
Мито = 5000 х 10% = 500 євро.

Базовий акциз = 50 євро.

Сума акцизу = 50 х 2л. х 11лет = 1100 Євро.
Розрахунок ПДВ = (5000 євро (вартість) + 500 євро (мито) + 1100 євро (акциз)) х 20% = 1320 євро.

Підсумкова ціна розмитнення авто для конкретного прикладу складе 2920 Євро.

Розмитнення авто

Калькулятор

Якщо немає бажання і часу самостійно займатися обчисленнями, відмінним варіантом стане калькулятор розмитнення авто в Україні 2020 року. Дуже зручний у використанні додаток, який в реальному часі допомагає розрахувати вартість перевезення автомобіля на Україну. Досить вказати вид транспорту, об’єм двигуна, його тип і кількість років починаючи з року, наступного за роком випуску. Програма за лічені секунди видасть результат.

Штрафні санкції

За ініціативою шостого президента України Володимира Зеленського в кінці 2019 року на засіданні уряду відбулася домовленість про створення спеціальної групи в парламенті з питань змін у законі про розмитнення автомобілів на основі конструктивних пропозицій з боку уповноважених автомобілістів.

Президент вважає, що чинне законодавство багато в чому не дороблено і абсолютно не захищає інтереси громадян. Саме тому в 2020 році планується затвердити ряд законів для регулювання процесу розмитнення транспорту і установки зрозумілих і ефективних правил і штрафів при їх порушенні.

Автомобілістам на замітку

З приходом нової влади в 2019 році з’явилася надія, що деякі автомобільні закони будуть переглянуті. Не секрет, що ціни на автомобілі в Україні одні з найвищих у всій Європі. Впливають на це завищені мита, непостійні коефіцієнти і множинні оціночні процедури. Так як між Євросоюзом та Україною існує зона вільної торгівлі, логічно було б і зовсім анулювати збори на автомобілі з країн ЄС.

З великою ймовірністю в 2020 році внесуться на розгляд Верховної Ради деякі матеріали щодо введення єдиного фіксованого податку, що залежить від об’єму двигуна ввезеного закордонного авто.
Деякі юристи в підтримку мінімізації мит висловлюють думку про те, що Україна на даний момент не в змозі надати кваліфіковану підготовку водіїв та якісне дорожнє покриття.

калькулятор зарплаты

Саме тому держава повинна хоча б забезпечити громадян безпечними і доступними засобами пересування. Але все ж, щоб уникнути великого скупчення старих авто і захистити екологію, в обов’язковому порядку слід ввести жорсткі обмеження щодо віку і екологічного стандарту ввезеного в країну автотранспорту.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.