UKRjizn.com
Image default
Авто

Розмитнення авто в Україні 2021 і нові штрафи

З дозволом ввозити в Україну закордонні автомобілі в країні за останні роки було зареєстровано понад 400 тисяч старих іномарок, в основному з польськими і литовськими номерами. Це пов’язано з низькою купівельною спроможністю споживачів у своїй країні і можливістю придбати більш нову машину за меншу вартість в іншій.

розмитнення авто в Україні

Тому для власників євроблях незайвим буде розібратися як відбувається процедура розмитнення авто в Україні в 2021 році? Які нові штрафи і чи можливе скасування розмитнення авто в Україні?

На початку вересня ВР підписала законопроект про відстрочення застосування водіям штрафів за порушення періоду перебування нерозмитнених машин на території країни.

Євробляхи на Україні

Без процедури розмитнення можна використовувати автотранспортний засіб строком до 1 року, при цьому необхідне письмове зобов’язання про те, що для машини власник передбачив зворотне ввезення. Важливою умовою є декларування в письмовому вигляді ввезення машини і збереження всіх чеків про оплату митних зборів, які передбачені законодавством України при імпорті подібних транспортних засобів.

Останні новини про розмитнення авто в Україні 2021 передбачають тимчасове ввезення машин і строком на 10 діб без реєстрації в такому випадку регламентовано заставу. Що це означає?

Автовласник зобов’язаний залишити при перетині кордону інспектору якусь заставну суму в розмірі вартості процедури розмитнення. Після того як він буде вивозити машину з території України нерозмитнену, заставна сума буде йому повернута.

Якщо процедурою розмитнення займається резидент перебувають на тимчасовому консульському обліку за кордоном, для нього передбачена можливість ввозити нерозмитнене авто періодом до 60 діб протягом одного року.

У такому випадку він не буде зобов’язаний оплачувати митні збори. Існує одна умова автовласник зобов’язується надати до органів доходів і зборів необхідні папери для права власності на авто і його реєстрацію на території цієї країни резидентом якої він є.

Важливо! Власники “євроблях” або нерозмитненого автомобіля не мають право використовувати транспорт для комерційних перевезень дарувати машину або передавати у тимчасове користування третім особам.

розмитнення авто

Терміни та умови розмитнення транспорту

Кожна євробляха, яка була завезена на територію країни для подальшого постійного застосування за призначенням, протягом 24 годин з моменту перетину кордону повинна бути розмитнена. В іншому випадку власник зобов’язується сплатити штраф у розмірі 170 000 гривень, якщо відповідних грошей не буде у автовласника транспортний засіб підлягає конфіскації.

Правила розмитнення авто в Україні включають деякі винятки:

1. Якщо транспортний засіб знаходиться на території України тимчасово. При такій ситуації, водієві надається 50 діб, після яких він повинен буде перетинати кордон ввезення машини і робити це на одному пропускному пункті.

2. Якщо дорогами України відбувається транзитне вантажоперевезення сторонніх держав.

3. Автотранспортний засіб має двох законних власників, один з яких повинен мати українське громадянство інший – виходець з країн Західної Європи. У такому випадку машину можна не розмитнити терміном до 1 року.

4. Правила також поширюються на резидентів, які перебувають на території України, але мають посвідку на проживання в інших країнах.

5. Якщо особа з українським громадянством працевлаштована в іноземних компаніях, влада надає можливість, 1 рік їздити на машині без розмитнення.

Контроль за вітчизняними та іноземними автотранспортними засобами та їх пересуванням проводиться правоохоронними органами, будь-який їх представник, інспектор може зупинити машину для контролю відповідних документів.

Штрафні санкції

Щорічно після ввезення іноземних автомобілів штрафи змінювалися, а також процедура їх оформлення і вартість розмитнення авто в Україні. У 2021 році в Україні штрафи будуть відрізнятися від попереднього року вищими сумами:

1. Якщо українець прострочив процедуру розмитнення від 10 до 20 діб, він зобов’язується заплатити 17.000 гривень штрафу.

2. Прострочення терміном від 20 до 30 діб і їзда на нерозмитненому авто загрожує українцям 85000 гривень штрафу.

3. Якщо громадянин України більше місяця використовує автомобіль в особистих цілях без розмитнення буде накладено штраф у розмірі 170 1000 гривень, при відсутності такої суми у середньостатистичного українця проводиться конфіскація транспортного засобу.

Важливо! Всі штрафи передбачені законодавством України діє для особистого та комерційного транспорту.

Крім цього штрафи поширюються також на передачу за дорученням нерозмитненого авто, якщо власник передає третій особі машину для особистих або комерційних цілей, це загрожує 34000 грн штрафу.
Скільки коштує розмитнення авто в Україні і, що загрожує за невиконання вимог? В Україні штрафи були раніше одноосібними, тобто один раз заплатив – і при наступних порушеннях або продовженні їзди без розмитнення вдруге штраф не накладався.

У Новому році влада принципово від цього відмовилася, скільки разів правоохоронні органи будуть зупиняти нерозмитнену машину-стільки разів власник зобов’язується сплатити штраф.

Какой будет растаможка авто в Украине в 2021 году

Особливості проведення розмитнення

Важливо не тільки не пропустити терміни проведення розмитнення автомобіля, але і виконати все грамотно, безпосередньо сама процедура протікає в кілька кроків:

1. Перший етап це оформлення всіх паперових питань, це займе не більше 4-5 годин, якщо власник авто заздалегідь потурбуватися про всіх документах і вони будуть в порядку.

2. В цей же час професійні інспектори проводять технічний огляд автомобіля на майданчику митного пункту.

3. Автовласник поки заповнює декларацію і в касі або пункті самообслуговування оплачує держзбори і мито.
Слід заздалегідь потурбуватися про мінімальний пакет документів, щоб відведений час не затягнулося довше:

  • Закордонний паспорт
  • Дефекационная кіт
  • Внутрішній паспорт.
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт на машину
  • Декларація.
  • Папери на право власності автомобіля.
  • Виписки підтверджують купленого авто.
  • Сертифікат від виробника машини.

Процедура розмитнення коштує стандартно згодна митним платежам, але крім цього власнику машини доведеться сплатити збір за першу реєстрацію від 3 до 5%, в залежності від того, яка ціна розмитнення авто, також надати чек за послуги МВС і зробити оплату в ПФ.

Важливо! Згідно з українським законодавством експлуатація автотранспортного засобу без обов’язкового поліса ОСАЦВ категорично заборонена. Тому після розмитнення та отримання українських номерів необхідно буде оформити відповідну страховку.

Калькулятор розмитнення для українців

На вартість даного питання абсолютно не впливає країна або регіон, де проводилася покупка автомобіля і ввезення на Україну (Азія, країни Західної Європи, США), для всіх процедура буде єдина.
Єдино важливий критерій, який буде впливати на ціну – це вік безпосередньо автомобіля, чим він більше і старше машина більше відповідно об’єм двигуна і дорожче буде сама процедура.
На сьогоднішній день для розмитнення враховуються три основні критерії:

1. ПДВ. Це стандартна плата в розмірі 20%. Цікаво, що для електромобілів ПДВ дорівнює 0%.

2. Акцизний збір залежить від технічних критеріїв, а саме його віку, типу двигуна і для кожного конкретного автомобіля розраховується індивідуально але власники електромобілів будуть оплачувати 1 євро за 1 кВт\год.

3. Мито пропонується в якості єдиної сумою в розмірі 10% від ціни машини незалежно від технічних параметрів і критеріїв і віку.
Важливо! Виконати покупку на території Російської Федерації і привезти машину на території України вважається незаконним, так як влада категорично проти ввезення продукції, товарів або послуг з держав-агресорів.

Спеціально для тих, хто бажає спростити процедуру заощадити свій час і узаконити ввезену машину влада запустила Державну митну службу – онлайн калькулятор розмитнення авто в Україні 2021, що повністю виключає використання послуг брокерів. Для цього на офіційному інтернет-порталі необхідно зайти в» Особистий кабінет «в розділ»введення легкового автомобіля”.

Систематично українські активісти мітингують під стінами Верховної Ради, вимагаючи врегулювати правила і спростити процедуру і найголовніше зменшити митні збори і вартість розмитнення.

Вже не раз євробляхери блокували пропускні пункти на кордоні, намагаючись змусити владу почути їх. Їх протести не були даремно-вартість процедури була переглянута, для іноземних автомобілів були збільшені терміни можливої їзди без розмитнення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.