UKRjizn.com
Image default
Авто

Розмитнення авто в Україні в 2020 році

Не секрет що машини, куплені за кордоном, славляться своєю високою якістю. На такій машині їздити можна довгі роки, навіть по поганих дорогах. Іноземні авто користуються великим попитом, і це цілком зрозуміло. Ціна такого автомобіля досить приваблива. Тому купівля старих іноземних авто, дуже розумне рішення для наших співвітчизників. А питання, як буде проходити розмитнення авто в Україні в 2020 році цікавить багатьох людей. Особливо тих, хто планує таке важливе придбання.

Розмитнення авто в Україні

Державні законодавчі структури постійно працюють в цьому напрямку, змінюючи і покращуючи закони. Останнім часом в Україні відбулася низка змін у митній сфері. Всім відомо, що змінилися правила розмитнення, а також акциз тепер будуть вважати по-іншому. Продовжено пільги для електромобілів.

Влада відносно лояльно підходять до даного питання, відкладаючи вже вкотре штрафні санкції. Адже для багатьох законне оформлення іноземного авто є нездійсненним завданням.

Порядок розмитнення автомобіля

Під час перетину кордону співробітники митниці перевіряють автомобіль. Власник транспортного засобу оформляє декларацію, і вносить встановлений законом платіж. Потім проводиться документальне оформлення на митниці. Процедура оформлення машини на митниці, за умови, що всі необхідні документи є в наявності, займає небагато часу, близько 3-4 годин.

Після документального оформлення транспорт відправлять на митницю, яка знаходиться недалеко від місця реєстрації господаря, купленої машини. В цілому на транспортування дається 10 днів.

Після того, як всі виплати проведені, оплачується внесок 3-6% від загальної вартості машини, в ПФУ, а також послуги МВС. Потім власник авто отримує паспорт і номери на машину.

Розмитнення авто в Україні в 2020 році останні новини

Щоб отримувати задоволення від такого вигідного придбання, спокійно їздити і не переживати, машину обов’язково треба розмитнити. Дана процедура передбачає певні грошові витрати. Якими вони будуть, складно відразу зрозуміти. Можна скористатися спеціальним сервісом.

Розмитнення авто

Калькулятор розмитнення авто в Україні є на кожному сайті з даною тематикою. Розмитнення може прорахувати будь-який власник машини самостійно. Вона складається з таких платежів:

  • ПДВ:
  • акцизний збір;
  • ввізне мито.

Щоб самостійно зробити розрахунок ввізного мита на свою машину потрібно знати її загальну вартість. Ввізне мито це 10 % від загальної вартості ввезеного авто. У 2016 році впроваджена і успішно працює програма, яка передбачає зменшення суми держмита при розмитненні авто, привезених з ЄС, ЄАВТ. Так для машин, що прибули з цих країн в 2018 році, ставка державного мита була 7,3%, в 2019 році – 6,3%, А в 2020 році менше.

Розрахунок суми акцизного збору може, при бажанні, зробити самостійно кожен власник авто. Так само можна скористатися послугами професіоналів. При обчисленні враховуються певні характеристики автомобіля. Сума акцизного збору залежить від об’єму двигуна:

  • до 3000 см3 (бензин) -50 євро;
  • більше 3000 см3 ( бензин) – 100 євро;
  • до 3500 см3 (дизпаливо) – 75 євро;
  • до 3500 см3 (дизпаливо) – 150 євро;
  • вік транспортного засобу-всі роки (за календарем) після випуску.

Зробити розрахунок коефіцієнта нескладно. Показник об’єму двигуна в см3 потрібно поділити на 1000 см3 (в літрах). Акцизний збір вважають в євро, після цього суму потрібно перевести в долари. Оплата проводиться за курсом Національного банку України, який актуальний в день оформлення авто на митниці.

Податок ПДВ дорівнює 20% від цифри, яка включає в себе (вартість транспортного засобу + сума мита + акциз). Виходячи зі сказаного вище, ніж старіше машина, тим дорожче коштує її розмитнення.

растаможка

Окрема тема по електрокарах, які в своєму арсеналі мають тільки електродвигуни. В даному випадку за один або кілька платежів, сплачується 1 євро на 1 к/год обсягу акумулятора такого авто. Решта платежів по цьому класу автомобілів не передбачені до 2022 року включно.

Пільги при розмитненні авто

Багатьох цікавить питання пільг при розмитненні машин з європейськими номерами. Наприклад, люди з особливими потребами. Вони дуже потребують автомобіля. Від того, чи є у них машина, сильно залежить якість їх і без того складне життя. Тому останні новини про розмитнення автомобіля в Україні в 2020 році для інвалідів дуже важливі. Не кожна здорова людина може дозволити собі купити нову машину. Для інвалідів купівля європейської машини колишньої в експлуатації, часто єдина можливість мати автомобіль, хоч трохи полегшуючи собі життя.

Нерідко покупка машини обходиться недорого, а її розмитнення коштує великих грошей. Тому законне врегулювання цього питання має проходити професійно і чесно. Тоді власники машин будуть самі хотіти суворо дотримуватися закону. Адже гроші, що надходять до бюджету, працюватимуть на процвітання держави.

Крім інвалідів в нашій країні є ще багато незахищених верств суспільства. Наприклад, багато хто з власників автомобілів на європейських номерах є учасниками АТО. Розмитнення авто в Україні для учасників АТО теж важлива тема. Можливо ситуація зміниться найближчим часом і в законах будуть передбачені пільги для людей даної категорії.

Учасники бойових дій, що мають автомобілі з іноземними номерами сподіваються що розмитнення авто в Україні в 2020 році для УБД буде проходити за новими правилами. Вони очікують введення пільг на оплату процедури розмитнення іноземного автомобіля. Чинним законодавством України надання таких пільг УБС при розмитненні іноземних транспортних засобів не передбачено. Але є надія, що в законах відбудуться зміни в кращу сторону для всіх, а процедура розмитнення не буде такою обтяжливою.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.