UKRjizn.com
Image default
Авто

Розмитнення авто в Україні 2021 року

Розмитнення-офіційне оформлення транспортного засобу, купленого за кордоном. Дана процедура проводиться в першу добу після перетину машини через кордон. Купівля авто в іншій країні стає все більш популярною в Україні з двох причин: низька вартість зарубіжних авто, стійкість до поганих доріг. Навіть якщо авто вже було в користуванні, на ньому їздили по ідеально рівних дорогах, завдяки чому транспортний засіб залишився цілим, неушкодженим, повністю справним.

Розмитнення авто в Україні

Для того щоб перевезти авто з іншої країни, потрібно оформити безліч документів, оплатити податкові збори, іншими словами, розмитнити транспортний засіб. Розмитнення авто в Україні в 2021 році буде проводитися за таким же принципом, тільки в процес офіційного оформлення транспортного засобу на території України будуть внесені деякі зміни. Зокрема зміни стосуватимуться розмитнення автомобіля для людини з обмеженими можливостями, учасника бойових дій на Сході, оплати податків при припиненні машиною кордону.

Як відбувається розмитнення?

До двадцятого року розмитнити авто необхідно було протягом доби після перетин кордону транспортного засобу (дане правило залишиться незмінним). Якщо власник авто не оформить машину протягом дванадцяти годин, його чекають неустойки. Але існують чотири винятки з правил:

1. У разі тимчасового користування людина може їздити без розмитнення, при цьому кожні п’ять днів вона повинна перевозити транспортний засіб через черговий пункт пропуску.

2. Бувають випадки, коли машина знаходиться в користуванні іноземця, українця, тоді по Україні можна користуватися машиною без розмитнення один рік.

3. Жителі зарубіжних держав, які мають право на постійне, тимчасове проживання в Україні, можуть їздити на машині протягом одного року.

4. Українці, які працюють на компанії за кордоном, також можуть їздити без офіційного оформлення рівно дванадцять місяців з дня перетину кордону.

Перш, ніж перевезти машину з-за кордону, потрібно підготувати необхідний список документації, без якої машину оформити неможливо. Згідно з останніми новинами, деякі категорії українців у двадцять першому році зможуть розраховувати на спрощену процедуру розмитнення, стане простіше розмитнення авто в Україні для учасників АТО, які до двадцятого року не мали привілеїв.

Документ

Перетинаючи кордон транспортним засобом, купленим за кордоном, потрібно підготувати список необхідної документації, який виглядає наступним чином:

  • офіційний документ, що підтверджує права власності (це може бути договір про покупку, довіреність);
  • технічний паспорт транспортного засобу;
  • посвідчення водія, що підтверджує право водити машину;
  • доказ, що машина була знята з реєстрації в іншій країні, і вона там більше не числиться;
  • страхування;
  • підтвердження відповідності екостандартам (сертифікат ЄВРО-5, Євро-6).

Сам процес розмитнення проходить просто, швидко (якщо вся документація в нормі). Після пред’явлення віх документів потрібно буде оплатити послугу, внести податкові збори. З’ясувати остаточну вартість перевезення авто через кордон, включаючи податки, допоможе калькулятор розмитнення авто в Україні.

Що і скільки потрібно сплатити?

Спочатку новоспечений власник машини повинен показати придбану власність співробітникам митниці, заповнити бланк декларації, внести платіж, оформити машину (процес оформлення проводиться на пункті пропуску). За часом це займає три, чотири години. Заповнивши всю документацію, сплативши податки, машину протягом десяти днів відправляють на митницю, розміщену неподалік місця проживання власника машини.

Крім платежів, оплачені власником машини на митниці, він повинен заплатити:

1. Від 3 до 6% загальної вартості рухомого майна.

2. Акциз, сума залежить від обсягу, типу двигуна. П’ятдесят євро за машину за Бензиновий двигун об’ємом менше трьох тисяч кубічних сантиметрів, сто євро за Двигун об’ємом три тисячі кубічних сантиметрів і більше. Сімдесят п’ять євро за дизельний тип двигуна об’ємом менше трьох тисяч з половиною сантиметрів кубічних, сто п’ятдесят євро за дизельний тип двигуна об’ємом більше трьох з половиною тисяч сантиметрів кубічних.

3. Мито на ввезення, оплачується на пункті пропуску. Вартість податку-10% від загальної вартості авто.

4. ПДВ. Фіксована вартість оплати-20% від суми всіх перерахованих вище зборів.

У двадцять першому році четвертий вид податків (ПДВ) для деяких автовласників збираються скасувати

Розмитнення авто в Україні 2021: останні новини

У двадцятому році в Раду на розгляд надійшло три законопроекти. Останні новини про розмитнення автомобіля в Україні в 2021 році для інвалідів, учасників АТО свідчать: авто можна буде розмитнити без оплати ПДВ вартістю до 225 тисяч.

Зміни також торкнуться всіх інших українців. Що зміниться в розмитненні в 2021 році:

  • повне скасування оплати акцизного збору на розмитнення легковиків, вантажівок, причепів, напівпричепів;
  • обов’язковий технічний огляд машин, випущених до 2005 року (раніше обов’язкове проходження техогляду було скасовано);
  • зниження вартості розмитнення на розкішні авто с (вартість таких машин становить двісті мінімальних заробітних плат, планують змінити суму до шести мінімальних зарплат).

Дані закони, передбачені спростити процедуру розмитнення авто, в даний момент знаходяться на розгляді.

<center>

Розмитнення авто в Україні в 2021 році для УБД також передбачає оформити машину на території країни в розстрочку за низькими відсотками. Тобто, розмитнити авто ветерану АТО можна буде протягом року, щомісяця вносити певну суму. Також для них буде скасовано податок на додану вартість. Раніше учасники бойових дій на Донбасі не мали привілеїв, через що було багато мітингів, протестів, народного невдоволення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.