UKRjizn.com
Image default
Авто

Розмитнення мото в Україні в 2021 році

Однозначно відповісти на це питання неможливо, оскільки вартість перебазування покупки залежить від декількох складових. Доморощені експерти впевнені, що зменшення акцизного збору неодмінно призводить до здешевлення перевезення через кордон транспортного засобу. Але Мотоцикли не належать до категорій, на які вплинула зміна законодавства. Визначити, скільки коштуватиме розмитнити Мото в Україні 2021 можна за допомогою численних онлайн-калькуляторів.

Як розмитнити Мото в Україні 2021

Поетапні розрахунки

Два роки тому в Україні було тріумфально заявлено про зниження транспортних акцизів при перевезенні ТЗ з-за кордону. Спрощення порядку розмитнення торкнулося змін тільки при перевезенні легкових автомобілів. Законодавці не передбачили, що можна проявити лояльність і до мотоциклів, інтерес до яких значно збільшився через невеликий об’єм двигуна, подорожчання палива, погіршення станів доріг і шалених транспортних заторів у мільйонниках-Києві, Одесі, колишньому Дніпропетровську.

Фірми, в спеціалізацію яких входить розмитнення мото з Європи, запевняють довірливих клієнтів, що це – зовсім невеликі суми, враховуючи обсяги двигунів.

Для професіоналів, які займаються вантажівками і легковиками, сума за розмитнення і справді видається сміховинною. Є і ще одна перевага – не потрібно враховувати вік, в цьому процесі не враховується Рік випуску-неодмінний камінь спотикання при перевезенні повноцінного автомобіля. Однак не все так просто, як видається на перший погляд, тому на українських сайтах можна все частіше зустріти рада попередньо консультуватися з фахівцями або хоча б використовувати спеціальний онлайн-калькулятор, перш ніж замислюватися про придбання за кордоном.

Не випадково брокерські фірми, перераховуючи переваги звернення до них, згадують про доступ до спеціальних акцизних таблиць, оперативне здійснення процесу і коректне визначення вартості мотоцикла.

Попередні підрахунки

Приблизно визначити, наскільки обтяжливою за часом за коштами буде таке придбання, можна за дуже неповним списком документів, що пред’являються на митниці. Крім документів, що засвідчують особу власника (або його довіреної особи, на якого оформляється нотаріально завірена довіреність), буде потрібно:

  • договір угоди купівлі-продажу;
  • техпаспорт мотоцикла, з відміткою про зняття з обліку, якщо його купували не в автомобільному салоні);
  • договір з брокером, що представляє інтереси екс-покупця, а нині власника;
  • митну декларацію, оформлену брокером, з яким досягнута попередня домовленість і підписаний документ про співпрацю.
Скільки коштуватиме розмитнити Мото в Україні 2021

У примітках зазначається, що список документів не вичерпано наведеним переліком. У ньому можуть з’явитися і інші вимоги, які залежать від особливостей придбання.

Нюанси витрат

У стандартні розрахунки, скільки коштуватиме розмитнити мото в Україні зазвичай не включають вартість послуг при оформленні угоди, підписанні довіреності та укладення договору з брокерською фірмою, спосіб транспортування мото через кордон (а це різні суми, величина яких залежить від того, використана для цього самостійна доставка, послуги спеціальної фірми або пристосування до ТЗ для транспортування байка). Отримання митної декларації-теж не кінець історії, оскільки доведеться отримувати сертифікат, без якого його не поставити на облік в ДАІ.

Задіюючи калькулятор розмитнення мото в Україні в 2021 році, можна підрахувати тільки обов’язкові платежі, а їх в країні відразу кілька видів.

Сплата акцизного збору залежить від об’єму двигуна двоколісного ТЗ. Для більшості з них розцінки не змінилися, це все ще 0,062 євро за кубічний см, але це стосується тільки двигунів об’ємом до 500 см3. На більший обсяг доведеться заплатити менше, але не кардинально (0,443-0,447 Євро/см3):

  • Мито-це 10% від загальної вартості покупки.
  • ПДВ – це 20% від отриманої загальної вартості.

Навіть фахівці в цій області вважають, що проводити розрахунки вручну – це ризик отримання некоректного результату, та й калькулятор-онлайн – це теж не панацея. Передбачити, на якому етапі будуть потрібні додаткові кошти, неможливо. Етапів, де будуть потрібні гроші, крім мита, ПДВ і акцизного збору, може виявитися більше, ніж при самих похмурих припущеннях. Щасливому власнику належить оплачувати реєстрацію, комісію, сертифікацію, доставку або паливо (якщо добиратися своїм ходом).

Варіант

Як вихід зі складного фінансового становища-численні пропозиції-купити мото без розмитнення вже в Україні. Тут теж можна знайти калькулятор для онлайн-розрахунку платежів. Але на ньому буде вказана практично вся сума передбачуваних витрат (виключаючи оформлення угоди і отримання сертифіката, якщо його немає. Є більш прості, але невідомо, наскільки дешевші за ціною способи – наприклад, магазин, який доставляє будь-який мотоцикл під замовлення з Польщі, самостійно розмитнює і приганяє новому власнику за місцем проживання.

Однак не можна однозначно відповісти, на чому вдасться заощадити, вкластися в певну суму або доплачувати кошти, які рішуче ніде взяти. У людини, яка хоче стати щасливим власником мотоцикла є три шляхи, по яких можна рухатися – купити в Європі і розмитнювати через брокерську контору, придбати мото з Європи без розмитнення 2021 і оформляти на нього документацію.

Є і третій, не найдешевший, але найпростіший – замовити у дилера з певної країни, у якого налагоджений процес перебазування через кордон і в один прекрасний день отримати свій байк, нікуди не виїжджаючи, не нервуючи на кордоні і не оплачуючи послуги брокера.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.