UKRjizn.com
Image default
Новини

Розмови про скорочення російського алфавіту…

Російську мову не тільки в нашій країні називають «великим і могутнім». Складність вивчення мови для іноземців лише підкреслюють його особливість, але справа навіть не в цьому. Найчастіше лише російською можна висловитися настільки яскраво і просторово, використовуючи десятки синонімів і сотні різних прикметників, що прикрашають розповідь, роблять його більш живим і докладним. Все це можливо завдяки алфавіту, більш довгому, ніж у багатьох інших мовах. Деякі говорять про те, що пора міняти таку ситуацію. Реформа російського алфавіту в 2020 році може відбутися, привівши до найнесподіваніших наслідків для рідної мови. Залишається тільки представити весь перелік потенційно неприємних змін.

Розмови про скорочення російського алфавіту

Незрозуміло ким, коли і, головне, навіщо була проведена паралель між російським і англійським алфавітами. Помітна різниця в кількості букв з тих пір не дає спокою лінгвістам і просто пересічним громадянам. Тільки незрозуміло, чому ж деякі люди хочуть зменшити кількість букв в нашому алфавіті.

про скорочення російського алфавіту

Варто знати! Будь-які зміни алфавіту зажадають серйозних фінансових вкладень. Вся маса шкільних підручників зажадає повної заміни навіть якщо змінювати тільки 1 букву.

При цьому в мережі постійно курсують розмови про те, що чисельність букв російського алфавіту вже давно пора скоротити. Деякі навіть згадали, що останні зміни були більше 100 років тому, коли в 1918 році з рідної мови прибрали «ерь», «ер» і «ять». Про те, що будуть міняти російський алфавіт, говорять регулярно, але найчастіше це лише чутки, адже загибель народу починається з втрати його мови. Втім, поки нашій мові це забуття не загрожує, адже нею розмовляють по всьому СНД. Хоча якщо вірити Інтернету, реформа рідної мови вже розпочата.

Шиплячі замінить нова буква алфавіту

Якийсь портал першим опублікував звістку про те, що зміни алфавіту в 2020 році будуть глобальними, скорочують чисельність букв двома шляхами. Перший полягав в об’єднанні 3 букв в одну. Умовно дві букви просто прибирали, замінюючи їх однієї. Йдеться про» и«,» Комерсант «і»ь”. Пропонується перші 2 букви просто замінити на “м’який знак” при листі і мови. Гумористи вже зараз можуть використовувати в своєму жартівливому монолозі слова “льжі» і “рьба” замість риби і лиж. Втім, це “лайт” версія змін.

Більш вагомим нововведенням планують зробити об’єднання шиплячих та інших букв. Зміни плануються кардинальними-замість цілого ряду букв планують придумати нову. Об’єднанню підлягати “ц”, “ш”, “щ”,» ч «і»х”. На думку кількох інтернет порталів нова буква замінить всі 5 діючих, хоча як вона буде виглядати і звучати — поки неясно.

Громадськість вже “зважилася”, засуджуючи уряд в цілому, Міністерство освіти особливо, А громадянку Васильєву зокрема. Новини про реформування букв викликали яскраву негативну реакцію, хоча неправдоподібність новини досить очевидна.

Очевидні ознаки “фейку” про алфавіт

Для тих, хто продовжує щиро вірити в те, що Росія вирішить провести реформування російської мови в такому масштабному плані, в самому «важливому» повідомленні про таку подію можна побачити ознаки того, що це не більше, ніж чиясь вигадка. Досить звернути увагу на те, хто розробляв саме скорочення алфавіту.

Мабуть, чільну роль в питанні змін російської мови займала Вища школа економіки, тому що саме вона вказана першою структурою, умовно розробляє реформу рідної мови. Втім, тут хоча б можна якось «притягнути за вуха» такого учасника, припускаючи, що реформування російської мови вигідно з економічних причин у майбутньому, але зараз важливо підрахувати всі витрати, пов’язані з переходом на нові букварі та іншу шкільну літературу.

Якщо подивитися на другого «помічника» Міністерства освіти, то стає абсолютно ясно, що історія про те, що будуть змінювати російський алфавіт, є чистою брехнею. Навряд чи знайдуться освічені люди, не здатні здогадатися про хибність заяви, що говорить про те, що в розробці нового алфавіту візьме участь Іркутський державний університет шляхів сполучення. Тим, хто не розуміє, що «шляхи сполучення» не мають ніякого відношення до смс, варто просто згадати географічне положення Іркутська. Він знаходиться дуже далеко від Москви і МО, та й центральній частині Росії в цілому. Зазвичай такі важливі рішення приймаються ближче до влади, а не подалі від них.

нова буква алфавіту

Реакція Міністерства освіти

Цього разу перед чиновниками освіти варто “зняти капелюх”. Конкретно мова йде про співробітників Мінпросвячення. Простих спростувань було мало, тому з’явилося особливе інформаційне оповіщення, що оповідає про введення не тільки нової букви в 2020, але і повного переходу рідної мови виключно на приголосні, що показують твердість позиції.

Також в оповіщенні була вказана планована нова форма, що складається з декількох традиційних російській культурі предметів. В комплекті варто чекати:

  • Личаки.
  • Сарафан.
  • Кокошник.
  • Косоворотка.

Для холодних періодів року в перелік рекомендацій вносять валянки і кожухи. Причому і ця ідея була серйозно сприйнята населенням, незважаючи на те, що дане оповіщення було надіслано до редакції сатиричного видання, що спеціалізується на гуморі. Тобто якесь ІА «Панорама», імовірно відповідальна за появу чуток про нову букви і скорочення алфавіту, отримав специфічне послання від А. А. Ємельянова, але наше населення, не спромігшись розібратися в ситуації, вирішило, що звістка про постолах і сарафані є правдою, піднявши при цьому нову хвилю обурення.

Втім, частина шкіл, створених спільно з сімейними поселеннями, таку практику можуть і ввести, але це буде особиста ініціатива, а не державна. Адже шкільні Фгоси стосуються змісту навчальних матеріалів та отриманих навичок, а не детального опису форми одягу учнів.

Реформа російського алфавіту 2020 може бути і відбудеться, але точно не у вигляді, описуваним у фейкових новинах. Поки влада не говорила про якісь плановані зміни, що на руку дітям, вчителям і батькам. Народ починається з його мови, тому навряд чи в найближчому майбутньому наш алфавіт буде змінено.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.