UKRjizn.com
Image default
Допомога

Розрахунок малозабезпеченій сім’ї в Україні в 2020 році

Рівень життя населення і платоспроможність стали нижчими, порівняно з минулим періодом, судячи з відомих показників 2019-ого року. Причина криється в стихійному зростанні цін, як на продукти, так і на комунальні послуги.

Не варто забувати і про інфляцію, що теж важливий фактор. Однак, незалежно від економічного, політичного та воєнного стану країни, громадяни України та їх життя повністю захищені законодавством. Допомога малозабезпеченим громадянам у 2020-му році – пряме тому підтвердження.

Маленька сім'я на долонях

            Посібник з малозабезпеченості в Україні — спеціально сформована допомога. Отримати її може Українська сім’я, статус якої відповідає певним, встановленим урядом, критеріям.

Варто уважно розібратися, хто і як саме може претендувати на цю підтримку, який розмір допомоги? Важливо в цьому питанні, куди і коли потрібно подати?

Малозабезпечена сім’я – це…?

            ПМ або фінансовий мінімум для гарантії комфортного життя називається сума грошей, безпосередньо залежна і розрахована за цінами і економічному рівню країни.

            Середня сума доходу ” осередку товариства — – отриманий сумарно всіма членами сім’ї протягом останнього півріччя. Період подачі всіх необхідних паперів не вважається.

Важливо! Однак, підтримка сім’ям на догляд та утримання дітей, над якими встановлена опіка, грошове забезпечення військових і наближених до військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у захисті національних інтересів та областях агресії «братнього народу», під час цих заходів, не нараховується.

            Термін малозабезпеченість в Україні не новий, відповідно, сім’я зі статусом «малозабезпечена» — «осередок суспільства», яка з незалежних або підтвердженим офіційно причин має загальний СД нижче показника ПМ, який регламентований владою країни.

            Фінансовий проект на прийдешній рік включає розроблені поправки, завдяки яким забезпечується збільшення обсягів виплат та субсидій для громадян України. Судячи з даних, наданих УНН, збільшення можна буде помітити вже починаючи з середини літнього сезону майбутнього року допомогу малозабезпеченим сім’ям в Україні подвоїться повторно в грудні того ж року.

Мінімальне фінансове забезпечення, в розрахунку на одну дорослу людину, спочатку буде дорівнює 2027 гривень, з першого січня 2020-го року. З 1 липня сума зросте до 2118 грн., а з першого грудня зросте ще, до 2189 гривень.

 Для дітей віком до 6-ти років державна матеріальна допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні у 2020 році буде в розмірах з 1700 гривень до 1900 гривень.

Соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям

Для осіб, які можуть працювати, працювати (мають постійне місце роботи) цифри відрізняються. 2102 гривні починаючи з 1-ого січня 2020-го року, з 1-ого липня це вже 2197 гривень, а з 1-ого грудня прийдешнього року – 2270 гривень.

            Громадяни, які ж втратили можливість трудиться матимуть прожитковий мінімум в 1638 гривень, починаючи з січня, але потім цифра підросте до 1712-ти і 1769-ти грн. у липні та грудні, відповідно.

            Так як сума ПМ, виходячи з норм закону, є державним основним показником, що визначає розміри пільг, субсидій та інших виплат, в 2020-му році так само повинні підвищиться і розміри матеріальної допомоги, що надається державою.

Розмір допомоги в 2020-му році

            Сума фінансової підтримки від держави, одержуваної сім’ями з низьким показником доходу, збільшиться, тому важливо чітко розуміти, як розраховується допомога малозабезпечена сім’я в Україні в 2020 році? На дитину до 13-ти років, дотація зросте на 250 гривень, а на дитину до 18-ти на 500 гривень.

Все це регламентовано у відповідному державному проекті країни на поточний рік:

 1. Обсяг пільгових виплат у новому році має зростати. Їх обсяг для дітей віком до 13-ти років збільшиться на 250 гривень, а для дітей віком до 18-ти років на 500 гривень. Це випливає з пояснювального додатка.
 2. Формування різних формул розрахунку мінімального забезпечення для різних категорій нужденних, так само буде продовжена для призначення дотацій населенню.
 3. З 21% до 25% зросте сума доплат для осіб, які мають можливість працювати, для дітей з 85% до 100%. Для тих, хто на момент подачі паперів не має можливості працювати, а так само осіб, що володіють групою інвалідності, залишиться 100%.
 4. Судячи з фактів, раніше опублікованими державними каналами, сума дотації на народження дитини поки залишається незмінною.

Терміни призначення

            Стандартна дотація на догляд і забезпечення необхідним мінімумом призначається на піврічний термін. Для цього, ті хто подають заявку на підтримку матеріальну повинні бути визнані експертною комісією малозабезпеченими.

Непрацездатні громадяни і не мають інших джерел до співіснування, держдопомогу може бути сформована на весь період.

            Цікаво! Матеріальна підтримка від влади може бути оформлена довічно, але це працює тільки для осіб, які досягли 65-ти років, за умови, що не існує можливості альтернативи заробітку.

            Такі ж умови чекають непрацездатним подружжю, при відсутності осіб, в обов’язки яких входить зміст таких, відповідно до Закону.

            Види доходів

Перш ніж робити запит на дотації, відповідна категорія населення повинна розуміти, при якому дохід є можливість перераховувати гроші:

 • Дохід складається із заробітної плати, пенсії та нарахувань по інвалідності.
 • Різні дотації і компенсації, отримані в допомогу від держави та інші законні щомісячні надходження.
 • Так само в цю категорію входять виплати по безробіттю, нарахування військовослужбовцям і військовим, виплати недієздатним громадянам.
 • Прибуток від здачі нерухомості в оренду, аліменти на дитину.
 • Грошові виплати за лікарняними.
 • Допомогти офіційним організаціям.
 • Прибуток отриманий професійною та іншою(другою) діяльністю.

            Одноразові суми не враховуються.

Які органи надають соціальну допомогу?

            Все оформлення матеріальної допомоги здійснюється в органах соціального захисту, що знаходяться по місту проживання. Сім’ям, які проживають в селищі, в якому немає контролюючого органу, потрібно звернеться до сільської ради.

Сільська рада, в свою чергу, зобов’язана взяти на себе всі відповідні обов’язки щодо комплектації пакету документів і подальшої його передачі у відповідні соціальні організації. Особи, які не проживають за своєю основною адресою, можуть звернутися з пакетом документів до служби за фактичним місцем проживання.

            Інспектори, після подачі сім’єю документів, можуть в будь-який час відвідати сім’ю і скласти акт перевірки соціального стану. Ця процедура є обов’язковою для підтвердження важкого становища сім’ї.

Соціальна допомога малозабезпеченим у 2020 році в Україні, призначається тим особам, які подали до органів соціального захисту такі документи:

 • Заявка.
 • Довідку повного складу сім’ї.
 • Ксерокопію документа, що підтверджує особу громадянина.
 • Ксерокопію ідентифікаційного коду.
 • Декларацію про доходи членів сім’ї.
 • Довідку, що підтверджує власність на нерухомість із зазначенням загальної та житлової квадратури.
 • Довідку про участь в АТО та інших особистих операціях(цей пункт не обов’язковий).

           


При виявленні факту порушень, органи соціального захисту, можуть позбавити особу відповідних виплат.

            При подачі документів не в перший раз, повний пакет надавати не потрібно. Декларації про доходи членів сім’ї достатньо.

            При будь-яких змінах в сім’ї, будь то зміна проживання, зміна доходу, людина, яка отримує соціальну допомогу, зобов’язаний проінформувати контролюючі органи.

            Максимальний рівень допомоги не може перевищувати прожитковий мінімум сім’ї. Якщо виникають труднощі з підрахунком, то можна скористатися калькулятором розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям».

Соціальна допомога розрахована на всі категорії людей і сімей з скрутним матеріальним становищем, розрахунок малозабезпеченої сім’ї в Україні у 2020 році проводиться виходячи з кожної конкретної ситуації.

Для отримання грошей головне не приховувати доходи сім’ї, бути законослухняним громадянином країни і своєчасно оновлювати інформацію про сім’ї з допомогою подачі документів в органи соціального захисту.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.