UKRjizn.com
Image default
Допомога

Розрахунок субсидій в Україні у 2022 році

Останні кілька років для українців проходили «під хвилею» змін, у тому числі й щодо комунальних платежів, доходів громадян.

Багато українців вважають, що «за зелених стало гірше», але це лише напівправда, адже раніше тарифи ЖКГ стримувалися на низькому рівні за рахунок державних дотацій із резервів. Це хороша, але неправильна стратегія, адже резерви рано чи пізно закінчуються. Нова влада «під проводом» Володимира Зеленського вирішила змінити ситуацію в країні, тому тарифи на комунальні платежі були підвищені, але громадянам видається адресна допомога у вигляді субсидії. Уряд аргументував це тим, що всьому населенню необхідно нараховувати 100% тарифу, але неспроможним громадянам надати допомогу. При цьому, варто українцям самостійно розібратися, який розрахунок субсидії в Україні, які зміни є в новому році?

Що є субсидія на квартплату?

Гроші, які виділяє уряд з державного бюджету, спрямовані на оплату комунальних послуг окремим групам населення. Для цього розроблено спеціальну програму розрахунку житлових субсидій, завдяки якій можна покрити частину витрат на ЖКГ. Але є одна умова – їх вартість не повинна перевищувати 14% від суми всього доходу членів сім’ї. Процедура передбачає переведення держдопомоги у грошовій формі, передусім громадянин українці має зібрати деякі папери, що підтверджують необхідність дотацій, написати заяву тощо.

Важливо! Конкретна сума субсидії вираховується окремо перед опалювальним сезоном та безпосередньо на опалювальний сезон окремо. Опалювальним сезоном вважається період з 1 жовтня до 30 квітня, неопалюваний час – з 1 травня до 30 вересня. Базово беруться доходи та норми на кожного із зареєстрованих у квартирі членів сім’ї.

Коли та як призначається держдотація?

Допомога як житлова субсидія, що видається для купівлі громадянами України рідкого, твердого палива, зрідженого газу, а також оплату рахунків «комунальникам». Ця сума розраховується та призначається один раз на календарний рік.

Також влада передбачила держдотації для внутрішньо переміщених громадян, у такому разі гроші видаються з місяця звернення громадянина та до закінчення опалювального періоду.

Важливо! Щоб провести розрахунок субсидій в Україні 2022 року від влади, українець має звернутися до фонду соціального захисту населення, написавши заяву.

Актуальні зміни у розрахунках

З недавніх пір набирають чинності зміни в розрахунках субсидії та правилах оформлення держдопомоги на оплату рахунків. Щоб самостійно вивчити питання, потрібно знати, що всі правки відображаються в Постановах КМ.

Останні виправлення, прийняті українцями «на ура», йдеться про монетизацію пільг, а саме пільгові групи населення за бажання можуть отримувати держдопомогу, що виділяється, у грошовому еквіваленті.

Також у новому році українці самі зможуть обирати банківську установу для подальшого обслуговування та отримання компенсації від уряду.

У 2022 році для громадян України частка середньомісячного доходу, що береться до розрахунку субсидії, збільшена з 15% до 20%. Це означає, що від загального доходу сім’ї тепер українська сім’я витрачатиме лише 20%, а решту покриває державна скарбниця.

Формула розрахунку субсидії на квартплату

Сьогодні є безліч способів попередньо зробити розрахунок субсидії на газ в Україні в 2022 році, щоб зрозуміти, яка сума допомоги пропонується державою, наприклад, самостійний розрахунок або можливість розрахунку онлайн.

Онлайн калькулятор

За допомогою нескладної формули обчислити держдопомогу можна самостійно, для цього на багатьох онлайн порталах пропонується калькулятор. До калькулятору розрахунку субсидії в Україні, у спеціальні графи необхідно внести відповідні дані, програма розрахує все самостійно:

  1. Потрібно вказати кількість прописаних на житлових квадратних метрах людей.
  2. Загальну суму доходу всіх «квартирантів».
  3. Розмір підсумкових комунальних платежів протягом місяця.

Суму потрібно рахувати за період із січня по червень, якщо планується отримання субсидії на опалювальний період. У формулі “бере участь” фактично нарахований дохід – “біла зарплата”.

Цікаво! Розрахунок у будь-якому разі буде приблизним, адже субсидія формується за сумою соціальних нормативів на одного громадянина. Якщо українець «накрутив» більше за норму, різницю доведеться сплатити з власної кишені.

Самостійний розрахунок субсидії

Під кожну формулу для розрахунку необхідно підставити індивідуальні дані та покроково виконати нескладні дії, приклад розрахунку субсидії в Україні у 2022 році буде наступним:

  1.  Обчислення середньомісячного доходу на 1 мешканця сім’ї. Наприклад, якщо живе сім’я із 2-х пенсіонерів (1 пенсія – 2500 грн, друга – 3000 грн). Необхідно визначити суму доходу за 6 місяців – 33 000, а на 1 особу – 2750 грн (за 1 місяць).
  2. Потрібно обчислити обов’язковий платіж у «%», для цього середньомісячний дохід необхідно розділити на ПМ (2481 – з 1 січня 2022 року і на кількість осіб. Після отриманої суми помножити на субсидовану частку та на 100%. Разом: 2750 грн/2481 грн/ 2 * 20% = 11,08%.
  3. Після цього потрібно вирахувати суму обов’язкового платежу, тобто. загальний дохід протягом місяця помножити на «%» обов’язкового платежу: 5500*11,08%=609,40 грн.
  4. Сума субсидії дорівнюватиме різниці між рахунком на ЖКГ та вирахованим показником, отже: рахунок на оплату 2500 грн – 609,40 грн (платить українець) = 1890,60 (субсидія від держави).

Таблиця розрахунку субсидії в Україніє приблизною, все залежить від ПМ на даний момент, від середнього доходу всіх членів сім’ї. Після подання заяви до соцслужби, інспекторами буде виконано прорахунок та надано відповідь громадянину протягом 14 днів.

Але варто заздалегідь знати, що субсидія дається не всім, багато що залежить від матеріального становища сім’ї та показника доходу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.