UKRjizn.com
Image default
Новини

«Русский медвежонок»: суть, завдання та організатори олімпіади

«Русский медвежонок» 2019-2020 – олімпіада, яка щорічно проводиться серед учнів російських шкіл. Зі статті ви дізнаєтеся, як вона пройде в майбутньому році, хто зможе взяти в ній участь, а також Які правила організації.

«Русский медвежонок»: суть, завдання та організатори олімпіади

«Русский медвежонок» – олімпіада, яка проводиться на території Росії, а також деяких інших країн з російськомовним населенням і вивченням цієї мови в освітніх установах. Це Литва, Білорусь, Молдова і навіть США і ОАЕ.

Головним девізом такого змагального заходу є фраза «Мовознавство для всіх», з чого випливає, що основною метою проведення є провокування серед школярів інтересу до вивчення російської мови, його традицій і правил.

«Русский медвежонок»:

Вперше захід під назвою «Русский медвежонок» відбулося у 2000-му році в російській столиці, і з тих пір олімпіада стала традиційною і влаштовується щорічно в різних регіонах РФ та інших держав. Серед організаторів варто відзначити такі, як товариства з обмеженою відповідальністю «Гра» і «Слово», кіровський «Центр додаткової освіти обдарованих школярів», «Вятський центр додаткової освіти». Складання та підготовки завдань традиційно сприяє Інститут лінгвістики, що функціонує при московському російському державному гуманітарному університеті (скорочено РДГУ).

Крім того, в організації конкурсів в межах різних регіонів беруть участь місцеві юридичні особи та індивідуальні підприємці. Вони допомагають в організації і формують призовий фонд, а також частково беруть на себе пов’язані з організаційними моментами витрати. Це своєрідні територіальні спонсори.

Захід змагального характеру, що влаштовується серед учнів шкіл, виконує кілька завдань:

 • підвищення інтересу дітей до рідної мови – російської;
 • підвищення грамотності російських школярів;
 • оцінка власних реальних можливостей і знань у сфері мовознавства;
 • непряма допомога в підготовці до здачі майбутніх іспитів;
 • підвищення рівня кваліфікації працюючих в російських школах педагогів;
 • стимулювання бажання участі у позакласних, позашкільних заходах;
 • надання учням можливості участі у всеросійських змаганнях без необхідності виїзду за межі рідного регіону і міста проживання;
 • можливий вибір старшокласниками професії, пов’язаної з мовознавством і мовознавством.

До відома! Змагальний захід з такою ж назвою кожної весни влаштовується і серед педагогів російських шкіл, а також серед людей, які російську мову вивчають як іноземної.

Дати проведення

Коли в 2019 році відбудеться конкурс? Точні дати його проведення поки не озвучені, але щорічно олімпіада влаштовується в осінній період в середині останнього місяця осені. Так, в минулому 2018-му році “російське ведмежа” відбулося чотирнадцятого листопада. І достовірно з’ясувати день змагання буде можливо до кінця літа на офіційному сайті розглянутого заходу – http://www.rm.kirov.ru/. Тут же можна прочитати детальну інформацію про конкурс та новини про нього, а також про нововведення.

Найімовірніше, в 2019-му рік “Русский ведмежа” також пройде приблизно в середині листопада. Прив’язки до якогось певного дня тижня немає, так що дата може бути будь-якою.

Корисна інформація! Що стосується реєстрації учасників, то вона здійснюється завчасно. Заявки приймаються не пізніше, ніж за місяць до дати проведення конкурсу.

Участь в олімпіаді

Хто братиме участь у майбутній Олімпіаді 2019-го року “російське ведмежа”? Абсолютно всі бажаючі, які є учнями освітніх російських установ. Ніяких додаткових співбесід або відборів проходити не потрібно: достатньо після оголошення новини про проведення конкурсу звернутися до класного керівника або завучу школи і записатися мінімум за місяць до дати проведення.

Участь доступна школярам з будь-яким рівнем успішності: оцінки з російської мови та інших дисциплін до уваги не беруться і на результати ніяк не впливають. В якості учасників можуть реєструватися не тільки росіяни, а й іноземці.

Участь в олімпіаді

Участь в олімпіаді під назвою «Русский медвежонок» добровільно. З цієї причини не можна відмовити бажаючому в реєстрації. Також не можна і проти волі учня записати його на конкурс або змусити брати участь під тиском. Головна умова – бажання самого школяра.

Всі учасники діляться на категорії за віком: 2 клас 3 клас, 4-ий і 5-ий класи, 6-ий і 7-ий, 8-ий і 9-ий і 10-ий та 11-ий класи. Також за категоріями розподіляються учні коледжів або технікумів відповідно до співвідношення програм курсів і старших класів.

Корисно знати! Кількість беруть участь в олімпіаді «Русский ведмежа ” щорічно збільшується. За минуле десятиліття число з двох мільйонів зросло до трьох з половиною мільйонів.

Вимога

Вимоги в 2019-му році будуть такими ж, як і в минулі роки. Можна виділити три основні умови:

 • До участі допускаються всі бажаючі учні шкіл, починаючи з другого класу. Першокласники при великому бажанні і наявності видатних здібностей в області мовознавства також можуть брати участь в Олімпіаді в приватному порядку.
 • Плата за участь. Конкурс некомерційний, тому оплата символічна і пояснюється необхідністю покрити організаційні витрати та сформувати призовий фонд. Вартість залежить від регіону проведення олімпіади, і зазвичай коливається в межах 70-80 рублів (у минулому році ціна становила 75 руб. в більшості російських населених пунктів). Дітям з обмеженими фізичними можливостями, учням в інтернатах і сиротам пропонується безкоштовна участь.
 • «Русский медвежонок» може проводитися тільки в освітніх установах, що встигли вчасно подати заявки і пройти авторизацію або в регіональному, або в центральному федеральному оргкомітеті заходу. Реєстрацію можуть пройти абсолютно всі установи, незалежно від їх статусів (приватні ліцеї, муніципальні школи, недержавні гімназії, коледжі).

Завдання

Для кожної вікової категорії призначаються окремі завдання, що мають відповідний рівень складності. Загальна їх кількість для молодших класів – 28, а для середніх і старших – 30.

Завдання мають форму тесту: в кожному є питання і по п’ять варіантів відповідей. Є три частини з різними рівнями складності: простим (базовим), середнім (ускладненим) і високим (самим складним). За кожне вірно вирішене просте завдання присвоюється по три бали, за правильні відповіді на тести Середньої Складності покладається по чотири бали, а за вірні варіанти з третьої складної частини дається по п’ять балів. Таким чином, максимальні оцінки – від 115-и до 120-и балів.

Зазвичай в школах підготовка до заходу починається за кілька місяців до дати його проведення, тобто фактично з початку навчального року. Вона проходить в рамках програми, але спрямована на вирішення завдань, в тому числі нестандартних і вимагають логічного мислення.

Порада! Переглянути завдання минулих років можна на офіційному веб-сайті тут: http://www.rm.kirov.ru/tasks.htm.

Завантажити завдання минулого року.

Правила проведення

Розглянемо важливі правила проведення конкурсу мовознавства “російське ведмежа”, актуальні для 2019-2020 років:

 • Тривалість конкурсу-75 хвилин, тобто одна година і п’ятнадцять хвилин.
 • Бланки з новими завданнями розкриваються безпосередньо перед початком Олімпіади.
 • Протягом конкурсу заборонено використовувати мобільні та інші електронні пристрої.
 • Під забороною і будь-яка література: словники, підручники, наукові посібники.
 • Не можна звертатися з питаннями до інших учасників. Виконання завдань строго індивідуальне.
 • За недотримання одного з правил учасник може дискваліфікуватися.

Результат

Після завершення олімпіади «Русский медвежонок» всі бланки збираються педагогами і відправляються в центральний розташований у Кірові оргкомітет, де провідні лінгвісти перевіряють тести і підраховують бали. Результати повідомляються через 2-3 місяці. З’ясувати їх можна, перш за все, на офіційному сайті: тут публікуються правильні відповіді (для оцінки власних знань після конкурсу слід записати на окремий листок вибрані варіанти) і ПІБ переможців.

Трохи пізніше результати вступають і в школи. Кожен учасник отримує пам’ятний сертифікат із зазначенням ПІБ і зароблених балів. Кращим покладаються символічні призи – сувеніри з атрибутикою олімпіади (зображеннями ведмежат або логотипами заходи). Це гуртки, канцелярське приладдя, брелоки і так далі.

“Русский ведмежа – цікавий і корисний захід у сфері мовознавства, що стимулює інтерес до російської мови.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.