UKRjizn.com
Image default
Новини

РВП для громадян України в Росії в 2020 році

Часто бувають такі ситуації, коли потрібно тимчасово покинути рідну країну. Щоб мати можливість проживати на території іншої країни на законних правах, необхідно оформити якийсь документ – РВП (дозвіл на тимчасове проживання).

Найчастіше подібні дозволи оформляють українці в Росії. Нещодавно стало відомо про РВП для громадян України 2020 у спрощеному порядку.

Штамп про РВП

Президент Російської Федерації підписав закон, за яким жителі України зможуть оформити право на тимчасове проживання за спрощеною процедурою.

Коротко про РВП

Як вже було сказано раніше, РВП-документ, який оформляє українець при в’їзді в іншу країну. Іншими словами, це документ, який дозволяє законно перебувати українцю на території Російської Федерації. Такий дозвіл можуть оформити люди, які мають прописку в одному з міст України, люди, які не мають зовсім ніякого громадянства.

Це тимчасовий документ, проживати на постійній основі з ним не можна. Його можна оформити, користуватися всіма привілеями до отримання нового офіційного документа – право на постійне проживання (ПМП).

Цей документ являє собою звичайну позначку в паспорті. Хоча бувають винятки. Наприклад, особам, які не мають зовсім ніякої прописки (позбавлені громадянства), отримують окремий документ із завіреною печаткою.

Для оформлення документа на тимчасове проживання необхідно зібрати список документації, заплатити квоти, розмір яких залежить від конкретної ситуації, регіону, де проживає українець, оформляє даний дозвіл.

Щороку порядок оформлення, список документів, розмір квот постійно змінюється. Змінилося також отримання РВП для громадян України в 2020 році, в закон Росії про правові зобов’язання іноземних громадян, які перебувають на території Федерації, були внесені якісь зміни.

Оформлення необхідної документації

Список необхідної документації не змінився. Знадобляться наступні документи на РВП для громадян України 2020:

 • прохання про видачу тимчасового дозволу, воно повинно бути в двох примірниках;
 • дві фотокартки розміром в три з половиною, чотири з половиною;
 • паспортний документ, що підтверджує особу українця, який бажає оформити тимчасове проживання в Росії;
 • довідка з суду, що підтверджує, що людина не була судима;
 • міграційна карта;
 • чек, що підтверджує оплату держмита;
 • медична довідка;
 • документ, що підтверджує володіння людиною російської мови.
Список хто може подати на РВП

Для подачі прохання до відповідних органів необхідно заповнити анкету, в якій вказати:

 1. Повна інформація про людину (ім’я, прізвище, по батькові, місце народження, проживання, дані про колишні місця роботи).
 2. Написати, з якою метою людина бажає оформити тимчасове проживання на території Росії.
 3. Вказати бажаний вид діяльності, якою хоче займатися людина, який переїхав на територію сусідньої держави.
 4. Вказати інформацію про наявність, відсутність різного роду інфекцій.
 5. Вказати, чи не була людина засуджена, чи не була захоплена в адміністративних порушеннях.
 6. В анкеті повинні бути позначки, зроблені представниками Міністерства внутрішніх справ.
 7. Українець, який оформляє РВП, повинен бути проінформований на рахунок відповідальності, якщо той дасть неправдиві свідчення.

Що стосується фотокарток, то вони повинні бути якісними. Зображення повинні бути чіткими, розлучень. Перед тим, як сфотографуватися, людині потрібно обов’язково зняти окуляри, шапку.

Обов’язково необхідно пред’явити документ особи.

Для отримання тимчасового проживання на території Російської Федерації людина не повинна бути засуджена. Підтвердження про цей факт потрібно взяти в суді. Довідка вважається дійсною, якщо вона була взята в суді за три дні до подачі документації.

Для подачі документів потрібно сплатити мито, розмір якого становить одну тисячу шістсот гривень.

Перед оформленням дозволу потрібно пройти медичний огляд, щоб підтвердити відсутність інфекції, серозних захворювань. Також необхідне медичне підтвердження, що українець не вживає наркотики, не хворіє на психічні захворювання, розлади.  

Також бажає оформити РВП, повинен пройти курси на володіння російською мовою, оскільки людина, яка оформляє дозвіл на тимчасове проживання, повинен знати досконало мову цієї країни.

Термін оформлення РВП

Існує ще РВП по шлюбу для громадян України. У такому випадку разом з усіма документами необхідно також показати свідоцтво про укладення шлюбу. Цей вид отримання тимчасового проживання відноситься до категорії «оформлення без квот».

Якщо укладається шлюб між громадянами України, Росії, видається тимчасове право на проживання, потім оформлюється реєстрація, прописка українця в Росії. Документом можна використовувати один рік. Потім оформляється ПМЖ (право на постійне проживання).

Є такі випадки, коли тимчасове проживання батьки, інші близькі родичі оформляють тимчасове проживання для неповнолітнього громадянина України. В цьому випадку потрібен спеціальний дозвіл на виїзд дитини.

З документом РВП на руках українці в Росії отримують якісь права:

 • влаштовуватися на офіційну роботу (тільки місце роботи повинне знаходитися в тій області, на яку було оформлено дозвіл);
 • користуватися всіма державними послугами;
 • займатися бізнесом;
 • лікуватися в державній лікарні.

Питання, яке часто задають українці – як отримати РВП громадянину України?

Як отримати РВП для громадян України в Росії в 2020 році

РВП для громадян України з 2020 року буде оформлятися за зрощеною процедурою. Ці зміни були введені згідно з новим законом, підписаним Президентом Росії Володимиром Путіним другого серпня дев’ятнадцятого року.

Згідно з новими нововведеннями, українці зможуть отримати РВП без квоти. Тепер процедура оформлення дозволу буде проходити дешевше, швидше.

До прийняття закону отримувати тимчасовий дозвіл могли громадяни, які:

 • є повнолітніми особами, але в той же час вважаються недієздатними, за них всю процедуру оформляють опікуни, піклувальники;
 • маленькі громадяни України, в оформленні документа беруть участь батьки дитини (оформляти такий дозвіл можуть як жителі України, так і Росії);
 • проживали на території колишнього Радянського Союзу;
 • є дружиною, чоловіком жителя Росії;
 • не можуть працювати, у них є близькі родичі в Росії;
 • мають батьків, які не можуть працювати, проживають на території іншої країни;
 • є батьками неповнолітнього громадянина Росії;
 • є службовцями російської армії.

Всі документи подаються в місцеві відділення МВС. При цьому представники органів перевіряють правдивість особистої інформації, пред’явленої бажаючим отримати тимчасове право на проживання в Росії.

Термін, який надається на розгляд всієї документації – шістдесят днів. У разі відмови у видачі відповідного документа, це рішення не можна оскаржити в суді.

Якщо в українця немає дозволу на тимчасове проживання, він може перебувати максимум дев’яносто днів. Після повернення на батьківщину людина може повернути на територію Россі через сто вісімдесят днів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.