UKRjizn.com
Image default
Новини

РВП для громадян України 2021

РВП для громадян України 2021, як і для будь – якого іноземця або апатриду-це штамп, що узаконює нетривале перебування в Росії, оформлений в запропонованому законодавством порядку. Дані на квітень поточного року, термін, на який видається– 3 роки, а його подальше продовження не передбачено чинним законодавством.

РВП для громадян України 2021

Огляд ситуації

Незважаючи на офіційні заяви про те, що отримання РВП для громадян України в 2021 році представляє менше складнощів, ніж для інших іноземців, насправді, для деяких мігрантів, оформлення цього статусу – всього лише перший крок до отримання російського громадянства. Якщо мета оформлення тимчасового дозволу така, то другим кроком на шляху до її досягнення буде отримання посвідки на проживання.

Для більшості громадян України немає ніяких пільг при оформленні, тому починати слід з отримання квоти і оформляти її за місцем передбачуваного проживання і роботи. 2 роки тому в федеральне законодавство були внесені законодавчо закріплені зміни, згідно з якими деякі категорії в’їжджають в країну, отримали можливість отримати дозвіл, минаючи етап оформлення квоти. Тоді ж в ФЗ з’явилися трансформації, що передбачають отримання в прискореному темпі – вже не півроку, а 4 місяці.

Перші дві рекомендації на тему, Як отримати РВП громадянину України – опинитися на міграційному обліку і потурбуватися отриманням квоти. Для цього заздалегідь пишеться заява.

Навіть пільгове (4 місяці) розгляд не залишає шансів, оскільки жити без РВП на російській території можна не більше 90 днів. Люди знаходять варіабельні виходи з цього Положення-подають документи і повертаються додому, оформляють трудовий патент або оформляють статуси (біженця, Учасника програми з переселення), просять тимчасового притулку.

Коли можна не оформляти квоту

Без неї громадянин України, який не підпадає під жодну підставу, перераховану в ФЗ №115, не може отримати такий дозвіл. Тому якщо українець має намір виїхати в певний регіон, йому рекомендують подбати про цю обставину на старті нового року, поки ліміти ще не закінчилися. Можна обійтися без квоти, отримати РВП для громадян України з 2021 року, якщо:

 • людина-інвестор російської економіки у великих обсягах;
 • Одружений, заміжня за громадянином РФ;
 • він-учасник програми переселення громадян колишнього Союзу;
 • має статус біженця;
 • він неповнолітній, батьки якого (прийомні або рідні) – громадяни РФ.
РВП для українців в 2021

Квот з кожним роком виділяється все менше, деяким громадянам України доводиться неодноразово звертатися за її отриманням. РВП по шлюбу для громадян України можливо відразу після оформлення офіційних відносин або через кілька років після реєстрації. Досить просто подати заяву і прикласти до нього свідоцтво про шлюб.

Інформація, яка може виявитися корисною

Дещо відрізняється для власників квоти, що підпадають під закріплені в законі категорії пільговиків. У РФ відбулася реструктуризація наглядових органів, що займаються оформленням російського громадянства, тому пакет документів подається до територіального органу ГУВМ МВС або звернутися через сайт держпослуги. Документи на РВП для громадян України 2021 необхідні наступні:

 • закордонний паспорт або паспорт громадянина України стандартного зразка;
 • довідку про відсутність небезпечних захворювань;
 • довідку про проходження тестування на знання російської мови, історії країни та її законодавства;
 • квитанцію про оплату держмита;
 • міграційну карту з відміткою про в’їзд в країну;
 • заява за затвердженою формою, правильно заповнена в 2-х примірниках;
 • 3 фото розміром 3,5х4, 5 см.

Незважаючи на необхідність квоти для тих, у кого немає пільгових підстав або отримання дозволу на ВП без неї, подача заяви є базовим етапом старту оформлення. Експерти попереджають, що некоректно (з помилками, фактичними неточностями або завідомо неправдивими відомостями) заповнена анкета – найчастіша причина для відмови в отриманні РВП для громадян України 2021: в спрощеному порядку або в звичайному.

Додаткове попередження для Українців-це недавнє нововведення у них на батьківщині, згідно з яким штамп РВП в Росії, поставлений у внутрішньому паспорті, автоматично робить документ недійсним на території України.

Алгоритм дій

Залежить від того, в якому регіоні Росії знаходиться громадянин України. Не у всіх поки ще можна скористатися порталом держпослуги, тому доведеться записатися на прийом до інспектора або з’явитися особисто в міграційну службу. Після того, як чиновник перевірить правильність заповнення заяву і наявність всіх паперів, необхідних для процедури, потрібно отримати про це довідку.

Відповідь може затриматися, прийти із запізненням, хоча законодавчо встановлений досить короткий термін. Він може прийти поштою, але, щоб не нервувати, його можна моніторити на сайті МВС. Після схвалення запиту, пройшовши дактилоскопію, людина ставить в паспорт штамп або оформляє окрему довідку на паперовому носії, яка завжди повинна бути з собою. Проживши в Росії не менше 8 місяців, можна починати збирати документи для отримання посвідки на проживання. Це-другий крок на шляху до отримання російського громадянства.

Підготуватися до майбутнього мігранту тестування з мови, історії країни, в якій має намір влаштуватися мігрант, перевірити свої знання, можна пройшовши пробний онлайн-тест. Це простіше, ніж питати у співвітчизників, що проходили його давно і забули питання і вимоги.

Якщо документи у мігранта оформлені тільки українською мовою, до кожного слід докласти професійно зроблений переклад, завірений нотаріусом. Як тільки закінчується термін дії РВП, мігрант повинен покинути Росію або отримати посвідку на проживання.

Чинне законодавство РФ не передбачає продовження Дозволу. Через 36 місяців у людини з українським громадянством залишається тільки 2 виходи. Виїзд з країни на деякий час не означає, що не можна після повернення отримати нове РВП. Але це допускається, якщо немає підстав для відмови в отриманні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.