UKRjizn.com
Image default
ПрогнозФінанси

Що буде з доларом до кінця 2021 року?

Незважаючи на те, що державною валютою для українців є гривня, багато по можливості скуповують іноземну валюту, намагаючись примножити свої кошти або ж зберегти капітал. Долар є дуже важливою валютою для України, адже саме на нього орієнтуються при формуванні цін на ті чи інші товари, при продажу нерухомості, при проведенні закупівель за кордоном і не тільки. За останній рік долар встиг впасти в ціні і серйозно вирости, а тому зараз всі будують здогади з приводу того, яким все ж буде курс долара 2021 в Україні і чи варто зараз скуповувати всю валюту.

курс долара

Що впливає на курс долара?

Різноманіття того, що впливає на актуальний курс долара, веде до того, що не так вже й просто передбачити, які саме котирування можна буде спостерігати через півроку або через рік. Деякі експерти називають більше 30 різних специфічних факторів, які так чи інакше впливають на формування вартості валюти. Потрібно розуміти, що для українців Долар є іноземною валютою, а тому він залежить не тільки від того, що відбувається безпосередньо в Україні, а й від подій у всьому іншому світі.

Наприклад, свій вплив робить не тільки економічна ситуація в Україні, валютна політика держави, а й рішення центральних банків інших країн, результати засідань міжнародних організацій в області кредитно-грошової політики.

Виходить, в Україні Долар може дорожчати через зменшення вартості гривні або ж в результаті якихось дій влади. Прогнозування-дуже складний процес, а тому за нього беруться тільки серйозні експерти і професіонали, але при цьому влада щорічно робить свій прогноз і закладає в бюджет певний курс долара в Україні. Деякі прогнози сильно різняться між собою, а тому експерти завжди рекомендують оцінювати ситуацію і приймати рішення про скупку валюти обдумано.

курс долара 2021 в Україні

Прогноз від влади

Прогнозом, який склала влада України, ближче до кінця 2020 року ділився прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль. Він заявив, що в 2021 році курс долара очікується на рівні 29 гривень. При всьому цьому даний прогноз є більш оптимістичним, ніж прогноз на 2020 рік, коли валюта закладалася в бюджет на рівні 29,5 гривень. Правда, політик також обмовився, що сам він прогнозує коливання котирувань на рівні 27-28 гривень протягом усього року з невеликими подорожчаннями ближче до свят і певних сезонів.

Сильно долар дорожчати не буде, тому що зараз політики активно працюють над зміцненням економіки і намагаються зберігати максимально стабільну ситуацію, поступово скорочуючи державний борг. З цієї причини очікується планомірне зниження вартості долара протягом наступних років, але причин для різких стрибків котирувань в ту чи іншу сторону поки немає.

Що думають інші експерти?

Багато аналітиків з приватних компаній вже встигли поміркувати про те, коли впаде долар в Україні і чи варто запасатися валютою. Наприклад, аналітики з Alpari вважають, що стабілізація економіки не призводить до позитивних змін. При цьому НБУ всіляко намагається уповільнити темпи зниження вартість гривні, але поки не вдається створити умови для того, щоб повернути рух курсу в потрібне для України русло. Тому динаміка зростання іноземної валюти буде зберігатися не тільки до кінця 2021 року, а й протягом декількох наступних років.

Схожої точки зору дотримується і аналітична група Da Vinci AG. Вони вважають, що курс продовжить падати через зміну керівництва Нацбанку, через впровадження ряду важливих змін, а також через дії уряду. А ще дуже важливу роль зіграє вплив олігархів, від яких сильно залежить економіка країни. Аналітики переконані, що золотовалютний резерв на даний момент розтрачується занадто необережно, а тому немає гарантії, що держава зможе розрахуватися зі своїми внутрішніми і зовнішніми боргами. На це навіть не зможуть вплинути місцева влада, тому вже скоро можна буде спостерігати за 30 гривень долар.

Аналітики також відзначають, що відбудеться різке підвищення цін і це все позначиться на житті простих громадян. Потрібно пам’ятати, що Долар безпосередньо впливає на вартість імпорту, оплату газу і не тільки. В результаті багато підприємців і навіть прості робітники заходять якось застрахувати себе і створити подушку безпеки, яка буде являти собою грошовий запас у валюті, але це призведе ще до більшого ажіотажу і тільки допоможе долару дорожчати.

Представники інвестуючої компанії Capital Times теж залишилися такої думки і вважають, що Серйозний бюджетний дефіцит не дозволить Україні найближчим часом стабілізувати гривню і додати їй значущості на валютному ринку. Їх прогноз курсу долара на 2021 рік в Україні полягає в тому, що ціна валюти в певні моменти може досягати навіть 32-33 гривень з можливістю подальшого подорожчання.

дефолт в Україні

Чи все так погано?

Може здатися, що зараз всі громадяни побіжать в банки і обмінні пункти, адже валюта буде тільки дорожчати, але є й інші варіанти розвитку подій. Деякі місцеві експерти вважають, що насправді ситуація ще не така погана і її можна запросто врятувати. Те, яким саме буде курс долара 2021 в Україні, у величезній мірі залежить від дій влади. Якщо влада стане і далі збільшувати оподаткування, відмовляться від створення нових економічних стимулів і перестануть працювати над організацією нових ринків праці для українців, то діра в бюджеті буде тільки рости, а це неодмінно позначиться на державному боргу, дефіциті коштів і на самому курсі іноземної валюти.

Якщо буде зароблена правильна політика, то котирування вдасться повернути до рівня 25-26 гривень, але божевільних змін в кращу сторону чекати не варто, тому що навіть за допомогою МВФ по стабілізації економічної ситуації в Україні все одно можна спостерігати занадто багато різнопланових проблем, які так чи інакше ще належить вирішити.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.