UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Що буде з економікою Росії в 2020 році?

Багато покладають великі надії на зростання економіки Росії в 2020 році. У планах Уряду РФ – зростання експорту, розвиток технологій, переробної, легкої промисловості, машинобудування.

Монеты РФ

Негативний політичний фон, особливості формування бюджету, існуюча спрямованість економіки, однак, вносять корективи в прогноз, додають нотку песимізму.

Що буде з економікою Росії в 2020 році?

В останні роки економіка Росії стикається з великою кількістю викликів. Це пов’язано з нестабільною політичною обстановкою, введенням санкцій, які заважають роботі багатьох комерційних компаній, державних організацій, виробничих підприємств. Зазначені фактори знижують темпи розвитку, змушують шукати нові ринки збуту, контакти, сфери діяльності.

Призводять вони до підвищення волатильності російської валюти, нерозуміння процесів, що відбуваються, неможливості виробити реалістичні плани. Додатковим моментом, що надає дестабілізуючий вплив, є залежність Росії від видобутку і продажу корисних копалин.

Ціна на нафту визначає наповнюваність бюджету і, в кінцевому рахунку, рівень інфляції, заробітних плат, життя. Негативні моменти, тим не менш, мають і позитивну сторону.

Концепция экономического развития РФ

На думку багатьох аналітиків, вони ведуть до активізації внутрішніх ресурсів країни, що має підштовхнути економіку до зростання.

Як вважають експерти, складові прогнози економічного розвитку на 2020 рік, прагнення уникнути сировинної залежності, санкційні обмеження повинні зіграти позитивну роль і виправити крен, характерний для економіки в даний час. Найближчим часом ведучою повинна стати обробна, легка, хімічна промисловість.

Важливим має стати розвиток машинобудування і технологій. Це дозволить домогтися успіху в імпортозаміщенні, підняти внутрішнє виробництво, дасть стимул розвитку російських підприємств.

В більш великому масштабі позначені кроки до 2020 року піднімуть ВВП Росії до рівня країн-лідерів, забезпечать стабільний профіцит бюджету.Саме ці цілі ставить перед економікою уряд. Досягнення їх, в свою чергу, зіграє важливу роль в поліпшенні соціального добробуту населення.

Економічні прогнози і сценарії

Незважаючи на плани по догляду від сировинної залежності, стратегії майбутнього розвитку шикуються на основі ціни за нафту. Аналітики виділяють два можливих сценарії:

 • Песимістичний пов’язаний зі зниженням нафтових котирувань до 35 доларів за барель. Дефіцит бюджету в цьому випадку ризикує досягти 500 млрд рублів. Будуть згорнуті соціальні, інвестиційні програми. Негативна економічна складова викличе відтік капіталу за кордон, збіднення населення, дестабілізацію соціальної обстановки.
 • Реалістичний сценарій будується навколо показника 50 доларів за барель нафти. У цьому випадку дефіцит бюджету не очікується. Для підтримки соціальної рівноваги коштів буде достатньо.

Прогноз від Мінекономрозвитку

На думку керівника Міністерства економічного розвитку М. С. Орєшкіна, 2020 рік має стати переломним. Саме з цього часу очікується щорічний приріст ВВП на 3%. Збільшиться обсяг експортно-імпортних операцій, країна зуміє вибратися з демографічної ями, покращиться ситуація в економіці в цілому.

Прогноз от Минэконом

Серед інших ключових показників:

 • Інфляція не підніметься вище 4-5% в рік;
 • Ціна нафти «Юралс» складе 40 доларів за барель;
 • Рублевий курс стабілізується на рівні 68 рублів за долар США.

Розвиток передбачається за рахунок зменшення волатильності національної валюти, обмеження підвищення розцінок монополістів, розвитку пільгового кредитування, збільшення інвестицій.

Від Вищої школи економіки

Песимістичні також аналітики ВШЕ. Підйом ВВП, з їх точки зору, малоймовірний. У 2020 році показник валового внутрішнього продукту складе 1,6%. Незначне зростання на 0,3% очікується і в 2021 р.

Доход населения по годам

Причини песимізму представників Вищої Школи Економіки зумовлені кількома чинниками:

 • Низька ціна на нафту і відсутність потенціалу для її збільшення;
 • Незначний обсяг експортних операцій товарів, не пов’язаних з енергоресурсами;
 • Підвищення ставки ПДВ до 20%, можливе додаткове збільшення податкового навантаження;
 • Політична нестабільність;
 • Продовження впливу санкційного режиму.

Ситуацію не виправить навіть зміна пенсійної політики. Втім, основні ризики ВШЕ пов’язує з 2019 роком.

Думки експертів і аналітиків

Багато аналітиків очікують, що 2020 рік буде важким для Росії. З точки зору С. Мурашова, макроаналитика «Раффайзенбанка», негативно позначиться на економіці пенсійна реформа.

Свинья копилка с деньгами

Один із наслідків-зменшення доходів звичайних людей.

 • Політолог в. І. Панін виділяє два кардинально відрізняються сценарію розвитку:
 • Розпад території, зникнення держави у тому вигляді, як воно існує зараз;
 • Відновлення економіки, підвищення рівня життя і добробуту людей.

Який із цих сценаріїв буде реалізований в Росії, залежить від взаємин з іншими країнами, здатності вирішити демографічну проблему, підняти промисловість, стати лідером в нових технологіях. Зазначимо, що Уряд Росії до 2020 року планує домогтися збільшення ВВП, підвищити добробут суспільства.

Однак прогнози провідних фінансових та економічних організацій країни досить песимістичні. Пов’язано це з низькими цінами на нафту, продовженням санкційної політики, збільшенням податкового тягаря.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.