UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Що буде з курсом євро в 2022 році?

Виконавчий директор ЦЕС, г.Вишлінський в інтерв’ю новинному агентству повідомив, що уряд орієнтується на курс валют, який не відповідає реальним значенням жовтня і Листопада 2021.

Опитування бізнесу на тему, який буде курс євро в Україні в 2022 році, показав, що люди, зайняті фінансовими справами, припускають більш високі котирування, а очікування уряду – надмірно оптимістичними.

Що буде з курсом євро в 2022 році

Безрадісні очікування

Люди недосвідчені деякий час раділи зміцненню гривні, і в цьому з патріотизм вміло підігрівався провладними ЗМІ, захлинаючись сприятливими тенденціями в інформаційному полі, точніше, обнадійливою відсутністю негативних. Минулорічні події продемонстрували кілька вагомих підстав для недовіри:

  • зміна голови Нацбанку, зовні нічим не мотивована і не мала передумов (це важлива подія для країни, яка отримала широкий резонанс у міжнародних колах;
  • паніка, яка охопило уряд, спровокувала його не тільки на введення локдаунів, а й на видачу деяких сум на допомогу малому і середньому бізнесу;
  • інфляція, криза і подальше стрімке падіння економіки.

Г. Вишлінський впевнений, що робити точні прогнози неможливо, оскільки на національну валюту України діють два сильних, але різноспрямованих фактори – рекордний урожай зернових і різке подорожчання блакитного палива. Остання обставина призведе до подальшого закриття великих і дрібних структур.

Він налаштований оптимістично, дає стабільний прогноз курсу євро в Україні, впевнений, що торговий баланс, побудований на експорті залізної руди, металів і ЗЕРНОВИХ прекрасним чином позначаться на торговому балансі, а жорстка монетарна політика Нацбанку, зменшення викупу валюти демонструє збільшений попит на гривню.

Обережний прогноз на падіння

Т. Котович, як би суперечачи опоненту, впевнений, що різке зміцнення гривні викликане нерезидентами, які купували ОВДП, у другій же половині воно пояснюється сумами, вирученими за експорт аграрної продукції. Старший фінансовий аналітик прогнозує зниження гривні, але по відношенню до євро і долара, але в рамках закономірної корекції.

Курс євро в 2022 році

Оптимістичні українські фахівці налаштовані на зниження нацвалюти до колишніх значень і навіть, можливо, до рівня, який закладає в своїх розрахунках обережний український бізнесмен середньої руки. Однак все не так просто, і це можна побачити на думку експертів, які не отримують зарплату в офіційних організаціях.

Т. Котович прогнозує корекцію гривні по відношенню до Євро в бік зниження на підставі зменшення експорту сільськогосподарської продукції, і збільшенні розцінок на імпортовані енергетичні товари. Йому вторить Д.Чурін, впевнений у плавній, але не надто значній девальвації, особливо наочній на початку нового року.

Реальна ситуація

Вже зараз є прогнози щодо долара – він повинен подолати позначку в 30 грн. О. Дубас, Президент Асоціації українських банків, каже, що вперше з початку року подешевшало Євро-явище нетривале. Відставання про американця пояснюється більш повільним відновленням європейської економіки, в порівнянні зі Штатами, але вже до кінця 2021 не варто чекати курсу нижче. Ніж 33 гривні за 1 Євро. Що буде з курсом євро в 2022 році-спрогнозувати нескладно.

Екс-міністр економіки в. Суслов впевнений, що в наступаючому Україну чекає важка фінансова криза, подорожчання валют буде не просто сезонно-зимовим, а прямим наслідком невмілого і непрофесійного управління:

  • ОВДП-ніщо інше, як фінансова піраміда, віддавати яку нічим;
  • постійно залучаються нові борги, і їх далеко недешеве обслуговування;
  • уряд постійно живе в очікуванні чергового траншу від МВФ, який тепер не тільки диктує умови, а й шантажує, домагаючись їх беззаперечного виконання.

Однозначно негативна відповідь для гривні на питання, підвищиться або знизиться курс євро в Україні в 2022 році в двох парадоксальних моментах. Слідом за іноземними інвесторами, в ОГВЗ вкладаються українські банки, які могли б перенаправити кошти на розвиток української економіки (аграрного або промислового). Замість цього вони купують облігації.

Нерезиденти можуть зажадати повернення вкладів, банки почнуть масово позбавлятися від облігацій. Як наслідок -0 емісія нічим не забезпеченої гривні, бюджетна і соціально-політична криза, неймовірний стрибок інфляції. Сьогоднішня ситуація оманливо-благополучна, її стримують штучно, гроші від ОГВЗ не тільки пущені на залатування дір в бюджеті, а й масово розкрадаються. Сподіватися на падіння євро в цій ситуації не доводиться.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.