Що буде з курсом євро в 2021 році?

Українські ЗМІ займав несподіваний зліт європейської валюти – з 30 до 33 гривень, ще в жовтні минулого року. Тоді Круте піке долара пояснювали глобальними причинами, а відповідь на питання, яким буде курс євро в Україні в 2021 році, давали тільки з перерахуванням загальних процесів у світовій економіці.

курс

Економічна ситуація в Україні

На початку вересня нинішній Прем’єр-міністр країни заявив, що Долар не підніметься по відношенню до гривні вище позначки в 28 гривень. Однак до бюджету закладався курс по 29 грн / дол., як і 6% дефіциту бюджету. На 2020 передбачався курс 29,5 грн / дол., і передбачення виправдалися, але нікого тоді особливо не цікавив прогноз курсу євро в Україні. Думки українських аналітиків не досягають консенсусу:

А.Шевчишин, голова аналітичного департаменту Forex Club, заявляє, що Україна послаблюватиме гривню при аналогічному падінні долара, щоб утримувати конкурентну перевагу.

М. Орищак, фінансовий аналітик “Центру біржових технологій”, впевнений, що в разі подальшого падіння долара (імовірно, на 30%) в України виникнуть труднощі з виплатами за зовнішніми заборгованостями. Якщо не вийде продовження співпраці з МВФ, то цілком вірогідний дефолт.

С. Родлер, аналітик ТелеТрейд, впевнений, що всі розмови про неминуче падіння долара безпідставні, оскільки з 2014 року йшло завзяте подорожчання, яке перевищило падіння останнім часом, як мінімум, на 14%. М. Орищак налаштований не настільки оптимістично: в останні 10 років робилися неодноразові спроби доларозаміщення, і його обвал може бути з причин не економічних, а політичних. І тоді почнеться переливання грошей в Євро, ієну, крипторинок, золото і дорогоцінні камені.

Підвищиться або знизиться курс євро в Україні в 2021 році залежить, як мінімум, від декількох обставин. Тому прогнози експертів і аналітиків обтічні і розпливчасті. Євро завжди співвідноситься з доларом, а в Україні це ще обумовлено відсутністю конвертації гривні в Євро. Спочатку купується американська зелень, а вже потім вона переводиться в євробанкноти по існуючому між ними сіюмоментному співвідношенню.

Чому це актуально?

Підвищений інтерес до того, що буде з курсом євро в 2021 році викликаний загальним станом економіки. Відсутність роботи, зростання вартості комунальних послуг, розмір пенсії і постійні заяви про ймовірне припинення її виплати державою змушує працездатне населення перетворюватися на мігрантів, що їдуть на заробітки в Європу.

Нацбанк запевняє у зростанні ВВП на 4,8%, МВФ вважає, що ця цифра в реальності не більше 3%. Однак, незважаючи на розбіжності у важливих цифрах економічних показників(23,9 грн / дол. від банківських аналітиків України до 28,7 грн / дол. від МВФ), в питанні про Євро істотних різночитань немає – 30-32 гривні за євро.
Не варто особливо покладатися на озвучені цифри, оскільки вони озвучені на тлі інших, малоймовірних прогнозів:

  • зменшення безробіття в країні на 8,2%;
  • збільшення валового внутрішнього продукту на 5,5%;
  • зростання економіки на 4,2%.

Поруч з цими цифрами незмінно згадується, що на економіку України вплинула пандемія коронавірусу, але вкрай рідко говориться, що будь-який прогноз по котируваннях валют залежить від загального процесу виходу з кризи, припинення пандемії, ліквідації її наслідків іншими країнами.

Розмір мінімальної зарплати в Україні 2021 року

Точність прогнозів

Навіть патріотично налаштовані видання змушені констатувати, що в Україні немає внутрішніх факторів впливу на курс євро навіть на своєму просторі. Їй уготована роль статиста, що спостерігає за подіями глобального масштабу.

З метою виправити існуюче становище, введена онлайн-продаж валют (раніше така можливість була тільки в банках і на чорному ринку). Однак вона працює через рахунки клієнта – гроші знімаються з рахунку і кладуться у вигляді валюти теж на рахунок клієнта. Це означає сплату комісії і можливість відстежувати операції з валютою.

Тому не виключено, що людина з готівкою віддасть перевагу як і раніше чорний ринок. Відзначається і часта відсутність валюти в банківських обмінниках, що теж збільшує можливість утримання чорним ринком колишніх позицій.

Курс евро в Украине в 2021 году

Аналітики, відповідаючи яким буде курс євро в Україні в 2021 році, називають розпливчасті показники в 33,5-35 гривень за 1 Євро. Однак особливо покладатися не варто ні на думку проурядових видань, ні на прогнози експертів. Є занадто багато важко прогнозованих фактів, які можуть вплинути на євро – від кризи в Сполучених Штатах і дій ФРС, що додруковують нову доларову масу, до політичних дій, спрямованих на позбавлення долара ролі валюти для міжнаціональних розрахунків.

Не виключена ймовірність закріплення позицій Євро 1,2 до долара. Але допускається і підвищення до історичного максимуму (1,6 в 2010). Тому не варто покладатися на обтічні прогнози. Від банкрутства врятує принцип-все порівну (потрібно зберігати заощадження в 3-х валютах, включаючи і свою українську).

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.