UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Що буде з Україною в 2020 році думка політологів?

Простих громадян часто цікавить питання, що чекає Україну на думку експертів. Таке занепокоєння пов’язане зі зміною чинного законодавства, державної влади і величезним боргом, який вже давно перевалив за безризикові показники. Так, до кінця 2020 року державний борг складе 73% ВВП за планами уряду. Ці, а також багато інших проблем викликають чимале занепокоєння, а тому українці все частіше шукають відповіді в прогнозах і публікаціях фахівців і експертів різних сфер.

копейки

Що буде з Україною в 2020 році думка політологів?

Думка політологів про те, що чекає Україну в 2020 році розходяться. Це пов’язано з вибором президента України – Володимира Зеленським. З одного боку, слід видима підтримка американського президента Дональда Трампа, про що неодноразово згадувалося в ЗМІ. Однак велика кількість експертів не впевнені у виборі такої людини на пост Президента України.

Більшість ризиків пов’язані з двома речами: відсутністю продуманого плану дій і відсутністю необхідних країні кваліфікованих кадрів. За цим можна простежити за діями Володимира Зеленського. Він всіляко сприяє збереженню Мінських домовленостей і відновлення нормандського формату переговорів, при якому присутні головні представники таких країн як Франція і Німеччина.

Однак паралельно цьому Володимир Зеленський проявляє величезне бажання особисто вести прямі переговори з російським президентом Володимиром Путіним. Американський державний департамент всіляко підтримує це бажання українського президента, про що повідомляє ЗМІ. Головним спецпредставником США з питань донбаського врегулювання є Курт Волкер, який і наполягає на важливості цього моменту.

На тлі цих подій думка експертів про те, що буде з Україною розходяться. Багато експертів, такі як Іван Апаршин – головний експерт з військових питань з команди Зеленського, і Стівен Пайфек – екс-посол США в Україні, проти особистої зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Вони пояснюють це тим, що ця зустріч може сильно вплинути на хід подій на Донбасі, при цьому не в кращу для України бік.

Крім зовнішніх питань про те, що буде з Україною в 2020 році на думку політологів у зв’язку з такою політикою, президент повинен вирішити внутрішні виклики. Найбільш масштабним з них є боротьба з корупцією, яка з кожним роком процвітає все сильніше, а також підбір правильних кадрів – основних позицій президентської квоти.

Економічна ситуація

Економічна ситуація на 2020 рік складається більш успішно, про що свідчить зростання доларового ВВП України за підсумками 2019 року. Приріст становить 14% і є одним з найбільших приростів в Європі. Про такий приріст говорить суттєвий приріст зарплатних виплат, які здійснюються державою. Так, за результатами 2019 року оплата праці працівникам підвищилася на 20% у доларовому еквіваленті.

Після таких змін Національний банк України змінив думку про те, що буде з Україною в 2020 році, на більш позитивне. Структура стверджує про те, що зростання економіки в 2020 році зміниться з 2,9% до 3,2% і це позитивно позначиться як на державі, так і на жителях України. Такий економічний стрибок пов’язаний з постійними поліпшеннями умов торгівлі, великим попитом на внутрішні Продовольчі та непродовольчі товари, а також зі збільшенням врожаю зернових культур.

корзина

Особлива увага приділяється внутрішньому попиту, який є основним двигуном економічного зростання в Україні. За словами представників Національного банку України та великих інвестиційних компаній, таких як «Драгон Кепітал», внутрішній попит буде просувати економічне зростання ще кілька років. Однак громадяни України не будуть споживати більше, ніж споживають зараз, що пояснюється уповільненням приросту приватного споживання.

Світовий банк підтримує даний прогноз українського банку та інвестиційних компаній. Згідно думку його представників, найбільшу частину в зростання ВВП України вкладає аграрний сектор і сектор, який орієнтований на внутрішнє споживання. На даний момент зростання ВВП України досить малий через непостійні природні умови, що безпосередньо впливають на аграрний сектор.

Головний економіст представництва Світового банку в Україні пояснює, що вагома частка у ВВП України, яка належить аграрному сектору непостійна, через що складно спрогнозувати подальший приріст вірно. Саме від кількості врожаю залежить головний показник країни. Покладатися на українські чорноземи з повною впевненістю поки що не можна.

индекс инфляции 2020

Велика кількість недоліків не дозволяє внести вагомий внесок у зростання ВВП. Як пояснює головний економіст, внутрішнє споживання не підвищує продуктивність країни і не дає Україні стати конкурентоспроможною на європейському ринку. Тому він пропонує стабілізувати ВВП на рівні 2% і знизити державний борг, контролюючи дефіцит бюджету.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.