UKRjizn.com
Image default
Пророцтва

Що чекає Україну в 2022 році?

Завжди хочеться зазирнути в майбутнє, щоб знати, до чого можна готуватися найближчим часом, тому що події останніх кількох років для України відрізняються максимальною несподіванкою.

На думку експертів найближчий рік стане для України дуже насиченим на події, і залишається тільки вивчати всі доступні джерела інформації, щоб знати, що буде з Україною в 2022 році на думку політологів.

Що чекає Україну в 2022 році

Макроекономічний прогноз

Соціально-економічний прогноз розвитку України до 2024 року говорить про те, що в цілому країна вийшла на відновлення після кризи. Національна економічна стратегія, до речі кажучи, діятиме до 2030 року, тому надалі очікується тільки приріст в економіці.

Макроекономічний прогноз створений для того, щоб оцінити курс долара до гривні, рівень безробіття і орієнтовну зарплату. І потрібно сказати, що щодо Гривня, то все буде залежати від інфляції і світового рівня цін. Очікується, що в Україні курс долара триматиметься на позначці 28 – 29 гривень за один долар. І це відповідно до базового сценарію, а при таких розкладах зростання економіки буде середнім.

На думку політологів ВВП України прискоряться, але він навряд чи досягне занадто високих позначок. Спочатку прогноз залишався на тому, що в 2020-му році ВВП 4%, але більш реальною цифрою є той факт, що його розмір 3%, і це необхідно враховувати розмірковуючи над тим, що чекає Україну на думку експертів.

Правда, далеко не всі експерти з оптимізмом дивляться в майбутнє. Наприклад, є й такі, які вважають, що в реальності ситуація виглядає набагато гірше, ніж на цифри. Можливе впровадження нового локдауну, висока інфляція, яка спостерігаються вже сьогодні, а також рефінансування банківської системи. Все це може тільки погіршити і загальмувати відновлення економіки, чому необхідно бути готовим.

Економіка зростає, але це погано

Експерти говорять про те, що економіка, а разом з нею і ВВП, збільшується не просто за рахунок того, що все добре. У країні зараз існує занадто високе зростання цін на внутрішні товари, а обумовлено це великим урожаєм зернових.

Зараз в українців є гроші, які вони активно витрачають, але необхідно розуміти, що це короткочасний підйом. Банки не зможуть стримувати інфляцію занадто довго, а цей показник зростає, і ситуація вимагає кардинального втручання.

Погіршується ситуація під впливом пандемії. Сьогодні багато хворіють, незважаючи на те, що введена масова вакцинація, більшість людей намагаються якось обійти систему, і це створює нові проблеми. І не варто виключати той факт, що існує висока вартість газу. На поточний момент Україна отримує його за фіксованим контрактом, тобто вона заморожена, але вже через кілька місяців стане зрозуміло, наскільки серйозним буде стрибок фінансових показниках.

Що чекає єкономіку Україну

Чи можливий бунт?

Обговорюючи думку політологів про те що чекає Україну в 2022 році, природно, варто розуміти, що може бути погіршення економічного становища в країні, можливий бунт і політичний протест. Сьогодні українці дуже мало довіряють політиці, передумови до того, що вони будуть протестувати проти будь-якої влади, дуже високі.

Ще в 2013-му році говорилося про те, що всі події, що відбуваються на Майдані, це шлях до глобальної убогості, і той факт, що сьогодні є невеликий економічний прогрес, ніяк не применшує того факту, скільки існує проблем.

Цілком можлива революція і, до речі кажучи, передумовою до бунту може стати закон про продаж землі, і з цим не варто жартувати.

Дати більш точний прогноз з приводу того, чого можна очікувати, досить складно, тому що подібною інформацією не володіють, як провісники, так і політології. Однак стежити за новинами, звичайно, варто.

Пророцтво астролога

Крім того, що є думка політологів, варто приділити увагу ще цьому, що говорять астрологи. Зокрема, мова йде про Влада Росса, який робить своє передбачення на 2022 рік. Він очікує, що в Україну прийде величезна кількість інвестицій, і про це за його словами свідчать Юпітер, що знаходяться в будинку фінансів. Рік буде дуже приємним для всього, що приносить прибуток.

До речі кажучи, Влад Росс також сказав, що настають зміни у вищих ешелонах влади і вони почнуться в 2023-му році. Цьому посприяє Уран, який увійде в будинок влади за гороскопом України. Можливо, буде скасована така посада, як президент України, природно, в такому випадку не виключається черговий бунт, але він не буде тривалим.

Що чекає Україну

Прогноз від НБУ

Не так давно Національний банк України серйозно погіршив прогноз зростання економіки, про що було повідомлено на брифінгу правління банку. Відновлення економіки сповільнилося, як і пророкували багато експертів. Якщо раніше очікувався ВВП до 3,8 відсотка, то на сьогоднішній день ця цифра знизилася до більш реального показника – 3,1 відсотка.

Цілком можливо, що до кінця 2022 року економіка зросте до 4%, але станеться це тільки на тлі того, що покращиться і світова економіка. Зокрема підвищиться інвестиційний попит, а зростає цей показник тільки в умовах здорової і стабільної економіки, так що думка експертів про те, що буде з Україною, грунтуються на цих даних.

За рахунок рекордного врожаю восени 2021 року дефіцит бюджету буде незначним, і це є дуже непоганим стартом для відновлення торгівлі та підвищення споживчого попиту для країн партнерів України.

Погасити дефіцит балансу можна буде припливом нового капіталу України, і цього можна буде досягти шляхом проведення грамотної політики. Природно, досить легко міркувати про це, але складно припускати, які рішення будуть прийматися владою, і до чого вони прагнуть.

Невеликий висновок

В цілому, немає точного прогнозу з приводу того, що буде з Україною в 2022 році, і до чого готуватися, тому що ситуація постійно змінюється. Точно можна сказати, що на сьогоднішній день очікується несподіване продовження економічної кризи.

Серйозних загроз для економіки і фінансового добробуту громадян країни немає. Однак і для підйому матеріального забезпечення громадян доведеться зробити досить багато, тому говорити про це доводиться в далекосяжній перспективі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.