Що чекає Україну в 2021 році?

У зв’язку з подіями у владі, першою і другою хвилею пандемії в країні, складно дати точну оцінку економічного стану України в 2021 році, але багато вчених висловлюють припущення і рекомендації. Більшість схиляється до того, що в країнах Західної Європи і в Україні спостерігатиметься в цілому спад економіки, виробничих потужностей і добробуту громадян.

Що чекає Україну в 2021 році?

Варто уважно розібратися, що буде з Україною в 2021 році на думку політологів, за яким сценарієм буде рухатися країна і чи зможе вийти з кризи?

Що передрікає Мінекономрозвитку?

Міністерство економіки України вже дає офіційні цифри і прогноз на 2021 рік:

1. Світова економіка йтиме на рівні 5,4%, що дещо нижче попередніх 5,8%.

2. Українська економіка постраждає набагато більше, очікується спад в 2021 році до 1,1% при 3,6% раніше.

3. В кінці 2021 року і початку 2022 року можливе невелике зростання до 3% і 3,2%, але це не перекриє падіння економічних показників.

4. У 2021 році рівень безробіття Реї населення буде менше, але, тим не менш, Україна не вийде на показники до пандемії.

5. Спостерігатиметься велика швидкість інфляції, яка дійде до 6%.

6. Зростання інфляції в інвестиціях планується до 8,5%.

Думка політологів про те що чекає Україну в 2021 році регламентує поліпшення в показниках цифровізації економіки від 1% до 5%. В цілому влада країни припускає більш оптимістичний прогноз, ніж представники МВФ для України, але, тим не менш, по багатьом країнам, це найгірші показники динаміки ВВП.

Що буде з держборгами?

Незважаючи на пандемію і спад економіки, час віддавати держборг все одно настане. Що говорять з цього приводу експерти, чи зможе Україна розрахуватися з багатомільярдними зобов’язаннями?
Міністерство фінансів опублікувало дані, що в кінці року Україна буде повинна віддати майже 160 млрд гривень зовнішнього боргу, що в перерахунку майже 6 млрд доларів.

Для цього за даними казначейства, в золотовалютному фонді НБУ близько 30 млрд доларів і єдине казначейство надає 50 млрд гривень. Але, думка експертів про те що буде з Україною стверджує, навряд чи будуть використовувати внутрішньодержавні резерви, швидше за все Мінфін планує просити нові кредити у міжнародних партнерів і організацій. Але, поки точно не відомо, чи буде транш в 2021 році, хоча деякі експерти досить оптимістичні.

Поки що міжнародна підтримка залишається найбільш вагомим фактором у фінансовій стабільності країни.

Інновації в податковій сфері

За 2020 рік у бюджетній сфері «зяє діра», яка обумовлена різким спадом виробництва, пандемією і т.д. найбільш ефективним способом закрити дефіцит бюджету – виробити «ефективний збір податків». Це може вийти завдяки законопроекту поданому ВР на розгляд – № 3933-1, в якому розрахований податок на виведений капітал. Це поки тільки один напрямок, в якому будуть податкові зміни, але це очікує і всі інші напрямки. Так, наприклад, IT-компанії та відповідні фахівці зобов’язані будуть перейти на спеціальний податковий збір, у розмірі 18% з будь-яких платежів. Це дозволить подібним компаніям перейти на модель роботи, при якій витрати компанії будуть структурувати її доходи.

Наслідки пандемії

Українцям цікаво, що буде з Україною в 2021 році після карантину? За підсумками першої і вже другої хвилі пандемії майже весь Євразійський Регіон демонструє спад в економічній і соціальній сфері. Однак багато голів держав декламують зростання активності і наявність позитивних показників в 2021 році. Дані очікування базуються на можливому поступовому відновленні економіки європейських країн вже до кінця 4 кварталу 2020 року.

В Україні в 2021 році спостерігатиметься дефіцит бюджету, як і в багатьох країнах. Це стане причиною підвищення зобов’язання за зовнішніми і внутрішніми боргами. Хоча, в цей період багато держав будуть змушені шукати додаткові джерела прибутку. Планується, що в 2021 році, в Україні, як і в європейських країнах будуть спостерігатися наступні кроки:

  • збільшення податкового навантаження;
  • зниження попиту і пропозиції на метали і мінерали;
  • спад витрат на туристичну галузь;
  • зменшення доходів мігрантів.

Після пандемії урядом буде проведена переоцінка держвидатків і політики планування бюджету. Відразу після другої хвилі короновірусу і послаблення карантинних заходів планується вжити активних заходів щодо поліпшення ділового клімату, активного залучення інвестицій.

Предсказания о Донбассе на 2021 год

Що буде з Україною в 2021 році?

Україна зазнала значного спаду економічної соціальної ніші у зв’язку з пандемією Covid-19.

Що чекає Україну на думку експертів у 2021 році? Швидше за все, реальність виявиться гірше самих негативних прогнозів експертів. Мінфін припускає і дає офіційну інформацію, що зростання економіки очікується на рівні 3%, але скептики запевняють, що Україна вперше досягне результат про знаком« -», впавши на 8%. Це обумовлено різким зменшенням кількості інвестицій в країну, наслідками у владі після місцевих виборів у містах України. Також в 2020 році була зірвана з МВФ на розміщення єврооблігацій на майже 2 млрд доларів. Це також істотно розхитує загальну ситуацію.

Пандемія вдарила по багатьох країнах і всіх напрямках життя громадян без винятку. Багато компаній змогли вистояти цей важкий період, завдяки можливості швидко адаптуватися до нових умов і потреб покупцям. Один з найважливіших факторів, який допоміг українським компаніям ” залишитися на плаву» – можливість працювати «на удаленке». Важливе значення в умовах пандемії є цифровізація бізнес процесів.

Карантинні заходи в країні зробили онлайн бізнес, всілякі додатки масовими і необхідними споживачеві. Це відноситься практично до кожної сфери діяльності, починаючи від замовлення по інтернету продуктів харчування і закінчуючи процесом освіти і перекваліфікації.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.