UKRjizn.com
Image default
ДітиКалендар

Шкільні канікули 2022–2023 навчального року в Україні

Новий навчальний 2022--2023 рік вже настав. Його початок несе з собою випробування, якими повинен впоратися кожен школяр: навчитися писати, читати, пізнати таїнства наук. Поряд з цим, ніхто з дітей не забуває про відпочинок. Шкільні канікули 2022--2023 навчального року в Україні – паличка-виручалочка для дітей, яка допомагає розслабитися і забути про невдачі.

Шкільні канікули

Структура 2019-202022--2023 навчального року

Щороку Міністерство освіти України затверджує план структури навчального року. Він передбачає п’ятиденний і шестиденний робочий тиждень. Збільшення тижня в другому випадку пов’язано з перенесенням святкових днів. Практично всі навчальні заклади навчаються за семестровою системою. Розподіл робочого і канікулярного часу в навчальних закладах в 2022--2023роках передбачає дотримання такого графіка:

  • 1 чверть-з 02.09. по 02.10.;
  • 2 чверть-з 04.11. по 24.12.;
  • 3 чверть-з 13.01. по 29.03.;
  • 4 чверть-з 30.03. по 29.05..

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти весняний відпочинок, може бути зрушений на 1 тиждень. Тому, за рішенням директорів навчальних закладів канікули можуть стати довше звичайного. Зазначені зміни пов’язані зі збільшенням захворюваності на ГРВІ та відключенням опалювального періоду з 1 квітня.

Спостереження показують, що перші відключення тягнуть за собою різке похолодання в кабінетах. Тому розумніше надати дітям тиждень додаткового відпочинку ніж отримувати довідки про знаходження їх на лікуванні.

Пропозиції по канікулах нової української школи

НУШ впевнена, що для створення сприятливого клімату в колективі та зміцнення фізичного стану дітей необхідно передбачити додатковий відпочинок для дітей молодших класів. Керівники навчальних закладів внесли пропозиції подарувати канікули дітям молодших класів у період з 24.02.2019 по 29.02.2019. Весняний відпочинок дітей повинен бути обов’язково на тиждень довше, оскільки третя чверть є найдовшою і напруженою.

Святкові вихідні та переноси

Діти, як і дорослі, обожнюють державні свята. Кожен з них несе з собою день або два додаткового відпочинку. У 2022--2023році святкові вихідні та переноси розподілені наступним чином:

1 чверть

• 14 жовтня – День захисника Вітчизни (державний свято), гарантує дітям 1 додатковий вихідний і швидкі осінні канікули

2 чверть

• 25 грудня – католицьке Різдво (державний свято), додаткового дня не передбачається, оскільки саме з цього свята починаються зимові канікули.

3 чверть

• 8 Березня – жіноче свято, гарантує дітям і вчителям додатковий вихідний (за умови, що в наступному році він не буде скасований на законодавчому рівні).

4 чверть

  • 24 квітня-Великдень, подарує дітям і дорослим додатковий вихідний у понеділок 25 квітня;
  • 01 травня – День праці, припадає на п’ятницю, що гарантує додатковий відпочинок;
  • 09 травня – в Україні також вважається державним святом, тому дітям гарантований ще вихідного дня.

У зв’язку з великою кількістю святкових дат і державних свят, школярам та учням навчальних закладів уряд запланував 5 додаткових вихідних і такі переноси:

  • 9 березня – перенесення за Жіночий день 8 Березня;
  • 20 квітня-перенесення за світлу неділю 19 квітня;
  • 11 травня – перенесення за 9 Травня.

Шкільні канікули в Україні 2022--2023 – можливі зміни

Незважаючи на затвердження Плану структури навчального року, зміни щодо канікул можливі. Для зміни тривалості канікул повинні бути вагомі причини: карантин, епідемія, підвищений рівень ГРВІ на території регіону, області.

Рішення про зміну тривалості шкільних канікул приймаються керівництвом навчального закладу та міськвно самостійно. Як правило, канікули в школах України 2022--2023 можуть бути зрушені на тиждень.

При цьому адміністрація навчального закладу зобов’язана попередньо повідомити батьків про майбутні зміни. Сім’ї повинні бути обізнаними про графік навчального процесу, оскільки багато з них планують відпочинок з дітьми.

Залишатися в курсі останніх змін можна за допомогою ознайомлення з законодавчими актами або тісною співпрацею з вчителями.

малюнок

Резюме

Наступаючі 2022--2023 року гарантують додаткові вихідні у вигляді офіційних державних свят і переносів робочих днів. Завдяки цьому заплановані шкільні канікули можуть стати довше на пару днів. Крім цього, учні можуть порадіти 4 звичним канікулам: осіннім, зимовим, весняним і літнім, розподіл яких внесено в структуру навчального процесу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.