UKRjizn.com
Image default
ВідпочинокКалендар

Шкільні канікули 2022–2023 в Україні по чвертях

Канікули-довгоочікуваний час не тільки для школярів, а й для їхніх батьків. За час Вакації діти мають можливість відпочити від насиченого навчального графіка та шкільного навантаження, яке з кожним роком тільки зростає. Батьки на цей період можуть запланувати сезонні тури, що дозволяє чаду відволіктися від занять і отримати нові враження від подорожей.

Та й в цілому в навчальному процесі, особливо в молодшій школі, батьки задіяні чи не нарівні з дітьми. Різноманітні вироби, творчі завдання, важкі математичні і природничонаукові завдання – з ними мамам і татам теж доводиться справлятися. І хоча новий навчальний сезон ще не стартував, уже зараз батьків цікавить інформація про шкільні канікули в 2022--2023 році в Україні. Коли почнеться довгоочікувана навчальна “відпустка” восени, взимку, навесні і влітку, читайте далі.

Шкільні канікули

Як визначаються з датами

З 2015 року Міністерство освіти України надало право визначати канікулярний час адміністрації на місцях – в кожному окремому районі або конкретній школі. Але в будь-якому випадку при призначенні дат працівники сфери освіти повинні орієнтуватися на українські закони, що регламентують навчальний процес.

Остаточні дати канікул 2022--2023 будуть озвучені перед початком нового навчального сезону і доведені до відома на місцях. Але вже зараз, орієнтуючись на минулі роки, можна скласти приблизний графік відпочинку для школярів на осінній, весняний, зимовий і літній час.

В обов’язковому порядку педагогічними радами загальноосвітніх закладів мають бути враховані такі вимоги згідно з літерою Закону:

 • протягом року (за винятком літа) загальна кількість канікулярного часу не повинна бути менше 30 днів;
 • новий навчальний рік має стартувати 1 вересня (за винятком років, коли зазначена дата припадає на суботу або неділю);
 • остання чверть року повинна завершитися не пізніше 1 червня;
 • план навчального року має обов’язково узгоджуватися з відділеннями освіти на місцях (місті чи районі).

Вплинути на дати шкільних канікул можуть карантини, які, як правило, припадають на зимовий час. Місцеві Олімпіади і культурно-масові заходи для дітей також можуть внести свої корективи в терміни і дати загальноосвітнього процесу.

Нерідко до уваги беруться і вікові особливості учнів. Наприклад, представникам молодших класів може бути виділено додатковий час на зимовий відпочинок, а піти на літні канікули вони можуть раніше своїх старших товаришів.

Шкільні канікули 2022--2023 в Україні по чвертях

Школи України воліють визначати дати канікул з понеділка і закінчувати неділею – так простіше складати графіки і планувати заняття. Слід вважати, що навчальний рік 2022--2023 не стане винятком. Також слід врахувати, що освіта буде орієнтуватися на систему чвертей, а не триместрів. Тому тут ми будемо розглядати календар, де відведено час на 4 канікулярних періоду.

Перша чверть. Початок навчального року в 2022--2023 році, швидше за все, зрушиться на 1 день через неділю, на яку припадає 1 вересня. Тому можна припустити, що на перший дзвінок дітлахи відправляться 2 вересня. Навчальний процес повинен закінчитися 25 жовтня (у п’ятницю). Довгоочікувані осінні канікули почнуться в понеділок 28 жовтня і триватимуть до 3 листопада 2022--20239 року.

Друга чверть. Приступити до уроків учням доведеться 4 листопада, ця чверть обіцяє бути найкоротшою – всього 7 навчальних тижнів. Передостаннім понеділком грудня в 2022--2023 році буде 23 число-в цей день повинні початися зимові канікули. На навчання діти вийдуть після новорічних і різдвяних свят 8 січня, яке припаде на середу. Але не виключено що дати 16-денної перерви в навчанні будуть переглянуті, а зимові канікули скорочені.

Третя чверть. Найдовший період навчання 2022--2023 року розпочнеться 8 січня, відразу по завершенні новорічних свят. Чверть повинна закінчитися в п’ятницю 20 березня, а вже з 23 березня почнуться Весняні канікули, які триватимуть до 29 березня включно. Хоча якраз на третю чверть припадає період масового захворювання на грип та ГРВІ, тому не виключено, що дати і графік можуть бути скориговані за епідеміологічними показаннями.

Шкільні канікули 2019-2020 в Україні

Четверта чверть. Початок останньої чверті навчального року 2022--2023 припаде на понеділок 30 березня. Триватиме вона приблизно 9 тижнів, до 29 травня. Таким чином літні канікули у школярів стартуватимуть точно з понеділка 1 червня.

Чи варто розраховувати на додатковий відпочинок

На думку Міністерства освіти, зазначених канікулярних періодів для учнів цілком достатньо, щоб відпочити від навчального навантаження і приділити увагу своїм хобі. Але школярі можуть розраховувати на додаткові дні відпочинку – державні свята України. Згідно із законодавством, у дні свят вчителі звільняються від роботи, а школярі – від навчального процесу.

Календар додаткових вихідних шкільного сезону 2022--2023 буде виглядати так:

 • 14 жовтня (понеділок) – День захисника України;
 • 25 грудня (середа) – католицьке Різдво (швидше за все доведеться на зимові канікули);
 • 22 січня (середа) – День соборності України;
 • 8 березня (неділя) – Міжнародний жіночий день (швидше за все додатковим вихідним днем буде визначена дата 9 березня);
 • 24 квітня (неділя) – Світле Христове воскресіння, Пасха (вихідним буде визначено і 20 квітня);
 • 1 травня – День праці;
 • 9 травня – День Перемоги;
 • Дати 8 березня, 1 і 9 травня з політичних причин є спірними, тому не виключено, що в 2022--2023 році святкові дні будуть переглянуті.

Точний календар канікул, навчальних та вихідних днів можна дізнатися на офіційному інформаційному порталі навчального закладу (якщо такий є). Всією свіжою інформацією по навчальному процесу і розкладом повинен мати секретар школи-батькам достатньо зателефонувати в приймальню. Коли канікули в школах України починаються цього року, школярі дізнаються від класного керівника. Він же проводить інструктаж щодо відпочинку на канікулах, приділяючи особливу увагу правилам поведінки на дорозі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.