UKRjizn.com
Image default
ВідпочинокКалендарОсвіта

Шкільні канікули 2020-2021 навчального року в Україні

Графік роботи установ даної сфери на території України трохи відрізняється від правил, що діють для території Росії. Це пов’язано з тим, що і уряд дотримується різного підходу до організації цього процесу. Тому багато хто намагається заздалегідь дізнатися, якими будуть шкільні канікули 2020-2021 навчального року в Україні.

шкільні канікули

Які зміни мають значення?

Після аналізу ситуації, що склалася вже за минулий рік приймалося не одне нововведення:

1. педагогічні працівники проходять дистанційну атестацію, хоча для них раніше затверджений графік не змінюється;

2. дипломні роботи захищають в стандартні терміни, але теж Дистанційно;

3. сесії теж будуть дистанційними;

4. вступна кампанія змістилася за часом;

5. для 11 класів перенесли зовнішнє незалежне оцінювання;

6. для 4 та 9 класів скасували підсумкову атестацію;

7. на весь період карантину ввели дистанційну схему навчання.
Раніше розглядалася можливість взагалі збільшити навчальний рік за часом, але від ідеї відмовилися.

Далі рішення будуть прийматися в залежності від того, як складається обстановка на той чи інший період. Винятком не стають і канікули на навчальний рік в Україні.

Як організовується структура навчального року?

Єдиний документ, згідно з яким будується майбутній навчальний рік, традиційно випускається в кінці серпня. Він же описує, як переносяться робочі дні при різних обставинах – тижні з п’яти або шести днів.

На території України семестрову схему застосовують більшість навчальних закладів. Це стосується шкіл і гімназій в рівній мірі. Для ліцеїв, освітніх закладів з індивідуальним графіком характерні триместри.

У минулому році Весняні канікули для шкіл зрушувалися мінімум на 1 тиждень. Але в кожному навчальному закладі рішення приймаються індивідуально, в залежності від особливостей самого процесу і політики, прийнятої керівництвом.

Зимові та літні канікули за графіком залишаються найближчими до тієї схеми, яка застосовувалася раніше. А ось весна і літо відрізняються, коли організовують шкільні канікули в Україні 2020-2021 років.

канікули

Про першокласників і додатковий відпочинок

Третя чверть-найдовша і найскладніша за звичаєм. Тому в російських школах першокласникам дозволили відпочивати більше, щоб розвантажити систему і її представника на цей час. Таку практику поки не застосовують для шкіл, що діють на території України. Хоча уряд не раз нагадав про націленість на створення максимально комфортних умов для учнів, разом з турботою про фізичне і психічне здоров’я в рівній мірі.

Поки що керівництву шкіл дозволяють приймати індивідуальні рішення щодо того, як будувати графік в тому чи іншому випадку.

Що на рахунок довгих вихідних?

«Довгий ” період відпочинку утворюється, якщо присутній хоча б одна з наступних умов:

  • якщо вихідні випадають на п’ятниці і понеділки;
  • при перенесенні через те, що свята і звичайні вихідні трапляються в один і той же час.

На 2020 рік заплановано мінімум п’ять тривалих періодів, які можна буде використовувати для відпочинку, сімейного проведення часу.

Графік і особливості його встановлення

Перенесення найчастіше застосовується по відношенню до канікул на осінь і весну. Рішення про зміщення часу на найближче майбутнє можуть прийняти, якщо з’явиться одна з наступних умов:

  • високий поріг захворюваності на ГРВІ;
  • погодні умови, графіки подачі теплоносіїв;
  • форс-мажорні ситуації, які складаються на території конкретної установи.

Календарі на поточний рік вже склалися, але це не означає, що вони не допускають коригування на найближче майбутнє.
Багато батьків стикаються з вимогою відвідувати школу навіть під час канікул. Тому постає питання щодо того, наскільки правомірні такі вимоги.

Згідно зі стандартними правилами, продовжувати роботу на канікулах можуть факультативи, секції та гуртки. Організація додаткових занять для відстаючих і обдарованих теж допустима.
Батьки і діти самі роблять особистий вибір щодо того, відвідувати такі заходи, чи ні.

Інша справа – коли вирішується питання про літню практику. Раніше це були відпрацювання, тепер подібні заняття перетворилися в навчальну практику. За такий вид діяльності теж отримують позначки, які потім заносяться в журнал. Тому пропускати такі заняття вже не можна. Канікули в школах України 2020-2021 років багато в чому залежать від результатів перших навчальних тижнів.

Школьный режим учебы в 2021 году в Украине

На заврешення


Уряд постійно стежить за тим, яка обстановка складається не тільки в країні, але і на території конкретних регіонів. Залежно від цього приймаються рішення щодо навчання дітей. Інформація оперативно доставляється вчителям та керівництву установ. Це робиться так, щоб часу вистачило для зміни всіх графіків, внесення коригувань в існуючі плани і документи. Залишається тільки спостерігати за тим, які оновлення пов’язані з діючою системою. Навіть погодні умови і звичайний грип можуть впливати на те, які зміни плануються в тому чи іншому випадку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.