UKRjizn.com
Image default
ПодаткиФінанси

Який буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2021 році?

В інтернет-пошуковиках з’явилося безліч запитів на тему: на скільки зростуть з 2021 року штрафи за неоформлених працівників.

На тлі довгоочікуваного підвищення мінімалки, нарешті обрадував бюджетників, з їх мізерними окладами, законодавці прийняли додаткові нововведення. Слідом за мінімалкою збільшилися розміри штрафних санкцій, в разі застосування відчутно вдаряють по і без того спорожнілому кишені роботодавця.

Штраф за неоформленого працівника

Ситуація в країні

Поетапне зростання мінімального окладу заробітної плати в Україні – не тільки благо для тих, хто працює в бюджетній сфері і отримує невеликі кошти для виживання, а й додаткове навантаження для підприємців.

На тлі тотального карантину, непомірного оподаткування і розвалу економіки, багатьом не під силу виплачувати все, що вимагає від них держава. Це призвело до розвитку тіньового бізнесу і сірих схем. Підприємці та дрібні підприємства змушені економити на всьому, щоб залишитися на плаву. Однак це вдається з великими труднощами через перманентне підвищення цін на послуги ЖКГ та енергоносіїв, зростання оренди і податків.

Останні новини про штрафування за неоформленого працівника в 2021 році в Україні – наслідок спроб бізнес-сфери заощадити і скоротити витрати.

Законодавці впевнені, що зниження рівня відрахувань до бюджету країни і Пенсійного фонду пов’язане з отриманням зарплат в конвертах і відходом від податків. Насправді, стан економіки (викликаний не тільки пандемією коронавірусу, як прийнято зараз стверджувати, а й невмілим управлінням непрофесіоналів), не дозволяє підприємцям отримувати гідні прибутки і залишатися законослухняними.

Збільшуючи мінімалку і одночасно з цим – штрафи за кадрові порушення, народні обранці вдосконалюють важелі примусу до дотримання законодавчих нововведень. Їх зарплати не дозволяють зрозуміти одну просту істину: держава повинна підтримувати підприємництво і отримувати податки з працюючих підприємств, а не вичавлювати з них останні кошти, залишаючи лише на проживання, не даючи ніяких можливостей для розвитку, розширення і модернізації.

Що відбувається

Проурядові портали повідомили про те, що в Україні зросли штрафи за тіньових працівників. Простому обивателю роз’яснюють, що це зроблено для наповнення бюджету, виплат пенсій, припинення незаконних схем.

штраф за неоформленого працівника в Україні

Люди, що працюють без оформлення, не думають про трудовому зграї і мізерної пенсії. Вони змушені керуватися миттєвими потребами, думати про забезпечення сім’ї. Друга сторона медалі – в ролі роботодавців все частіше виступають мігранти, з видом на проживання, яких влаштовує дешева робоча сила і безлад, корумпованість правоохоронних органів.

Їх мало цікавить, штраф за неофіційне працевлаштування в Україні – це одноразовий захід. Для них важливіше потенційна економія на податках чужій державі і це для них вище найвищої, збільшеної в розмірах, але одноразової виплати. Для місцевого бізнесу введення нових штрафів і підвищення МРОТ – нові екстремальні умови в боротьбі за виживання. Для уряду і депутатів це спосіб наповнення спорожнілого бюджету, з якого буде виплачуватися збільшена зарплата бюджетників.

Розміри в новому форматі

Місцеві управління Держпраці повідомляють, що з 1 січня 2021 року вступили в дію зміни в трудовому законодавстві. Інформацію про те, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні можна знайти на офіційних сайтах територіальних управлінь. Вони в рівній мірі стосуються юридичних і фізичних осіб:

  1. Тільки за фактичний допуск до роботи, без трудового договору і виплати належних податків, у першому виявленні – штраф 60 тис. грн., з грудня поточного року – на 5 тис. грн. більший.
  2. Якщо випадок повторний-то 189 тис.грн. (з грудня – 195 тис.грн.).
  3. Якщо відбувається недопущення представників держорганів і перешкода їх роботі, фіз – і юрособи будуть оштрафовані на 18 тис.грн. з грудня – на 19,5 тис. грн.
  4. При порушенні термінів або зменшенні розмірів виплати зарплати працівникові, штраф підприємця істотно менше, ніж при обмані держави. Він розцінюється так само, як і перешкода роботі держорганів у проведенні перевірки -18 тис.грн. з грудня – на 19,5 тис. грн.
штраф за неоформленого працівника в 2021 році

Для зразкового уявлення про те, яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2021 році, досить вивчити грошові стягнення за інші види провини.

Якщо у відносинах з працівником ІП або юрособа не дотримується мінімальні державні гарантії, йому загрожує штраф 12 тис.грн (на тисячу більше – у грудні). Якщо не дотримуються гарантії призваним на військову службу, штраф в 2 рази більше – 24 тис.грн. (26 через 10 місяців). А ось недопущення до проведення перевірки або перешкоджання співробітникам держорганів обійдеться спочатку в 96 тис. грн, а трохи пізніше потягне вже на цілих 104 тис. грн.

Не варто спокушатися, що у держави не вистачить резервів для перманентного моніторингу, пошуку потоку поповнення порожнього бюджету.

Перевірками можуть займатися органи місцевого самоврядування (територіальні громади), податківці та Інспекція з праці. Це означає, що вони будуть плановими і позачерговими, розрахованими на певну кількість оштрафованих (або на спущені зверху суми). Корумпованість, рівень якої досяг на Україні позамежних висот, означає зарплату для правоохоронців, які будуть попереджати про заходи і брати хабарі, дещо менші за розміром, ніж проплати державі.

У будь-якому випадку, не варто очікувати поліпшення становища, незважаючи на оптимістичні запевнення телевізійних каналів і патріотичних сайтів.

Цілком ймовірно, що виплата штрафу буде більш вигідним вкладенням, ніж щомісячна оплата всього, що потрібно державі. Досить просто сісти і порахувати всі податки і виплати за кожного працівника, помножити їх на 12 місяців, а потім – на кількість працюючих, щоб зробити усвідомлений вибір.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.